0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

9 wyników dla tematu: postepowanie-cywilne

Artykuły:

Dochodzenie roszczeń w postępowaniu grupowym

W niektórych sytuacjach dochodzić roszczeń może nie jedna osoba, ale grupa podmiotów. Jak odbywa się dochodzenie roszczeń w postępowaniu grupowym? Kto i w jakich sytuacjach może wszcząć sprawę w postępowaniu grupowym? Odpowiadamy na pytania w artykule!

1 lipca 2022

Kiedy możliwe jest wznowienie postępowania cywilnego?

Prawomocny wyrok w postępowaniu cywilnym nie zawsze oznacza jego koniec. W pewnych przypadkach prawo uznaje, że możliwe jest wznowienie postępowania cywilnego. Na czym to polega oraz jakie są skutki wznowienia postępowania w sprawie cywilnej? Przeczytaj!

25 kwietnia 2022

Postępowanie w sprawach własności intelektualnej - co musisz wiedzieć

Czym różni się postępowanie w sprawach własności intelektualnej od postępowania cywilnego? Jakie sprawy mają charakter spraw własności intelektualnej? Jakie sądy je rozpoznają? O tym i o zmianach w Kodeksie postępowania cywilnego przeczytasz w artykule!

8 września 2021

Nieważność postępowania cywilnego – przyczyny i skutki

Nieważność postępowania cywilnego może zostać wskazana w postępowaniu, w toku którego zostały wykryte błędy. Jakie mogą być przyczyny, które powodują nieważności postępowania? Jakie są ich skutki dla stron procesu? Sprawdź w artykule!

9 stycznia 2020

Skarga kasacyjna w postępowaniu cywilnym

Skarga kasacyjna jest szczególnym środkiem zaskarżania w postępowaniu cywilnym. Kiedy można wnieść skargę kasacyjną oraz kto może to zrobić? Z jakich elementów powinna się składać skarga oraz jakie są jej postawy? Odpowiadamy w artykule!

3 stycznia 2020

Opinia biegłego sądowego w postępowaniu cywilnym

Biegli powoływaniu są przez sąd w procesie cywilnym, gdy do rozstrzygnięcia określonej kwestii niezbędne są wiadomości specjalne. Kto może zostać biegłym sądowym? Czym jest opinia biegłego? Jaką formę powinna przyjąć? Odpowiadamy w artykule!

10 września 2019

Przedmiot postępowania cywilnego

Sądy cywilne rozpatrują przede wszystkim sprawy majątkowe. Określenie, czym jest przedmiot postępowania cywilnego, stanowi punkt wyjścia do obliczenia WPS. Od jej wysokości zależy między innymi właściwość sądu oraz opłata, jaką należy wnieść.

14 lipca 2017

Postępowanie cywilne najczęstsze sprawy

Postępowanie cywilne jest to rozpatrywanie i rozstrzyganie spraw w zakresie prawa cywilnego, rodzinnego opiekuńczego oraz prawa pracy. Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się, jakie statystycznie sprawy są najczęściej rozpatrywane w postępowaniu cywilnym!

17 marca 2017

Postępowanie cywilne a numer PESEL

Zgodnie z art. 126 § 2 kodeksu postępowania cywilnego, pierwsze pismo pokrzywdzonego w sprawie powinno zawierać jego numer PESEL albo numer identyfikacji podatkowej NIP. Jak wygląda postępowanie cywilne, gdy nie ma wszystkich wymaganych danych?

24 czerwca 2015

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów