0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

7 wyników dla tematu: postepowanie-nakazowe

Artykuły:

Postępowanie nakazowe - kiedy ma zastosowanie i na czym polega?

Postępowanie nakazowe może być korzystne dla wierzyciela z kilku powodów. Na czym polega postępowanie nakazowe, jakie są jego zalety i kiedy ma zastosowanie? Co może być dowodem w takim postępowaniu i w jaki sposób może zostać rozstrzygnięte? Wyjaśniamy!

24 lutego 2023

Dochodzenie roszczeń przed sądem na podstawie faktury VAT

Bardzo często zdarza się, że faktura VAT jest jedynym dokumentem na podstawie którego można stwierdzić zaistnienie transakcji. Czy możliwe jest dochodzenie roszczeń przed sądem na jej podstawie? Co zrobić jeśli dłużnik nie podpisał faktury?

21 maja 2019

Na czym polega postępowanie nakazowe i jak może zostać rozstrzygnięte?

Przepisy Kodeksu postępowania cywilnego przewidują możliwość dochodzenia niektórych roszczeń w trybie postępowania nakazowego. Jakie są przesłanki do rozpoznania sprawy w tym trybie? Na czym polega postępowanie nakazowe i jakie są jego zalety?

20 marca 2019

Czy sąd może wydać nakaz zapłaty na podstawie faktury?

Nakaz zapłaty w postępowaniu nakazowym wydaje się tylko w ściśle określonych warunkach. Gdzie należy złożyć wniosek o rozpatrzenie sprawy w trybie postępowania nakazowego? Sprawdź, czy wystarczy posiadać fakturę aby sąd mógł wydać nakaz zapłaty?

11 grudnia 2018

Czym jest zabezpieczenie roszczeń w postępowaniu nakazowym?

Zabezpieczenie roszczeń w postępowaniu nakazowym ma na celu ochronę praw i interesów dochodzonych przez wierzyciela. Kto i kiedy może żądać zabezpieczenia roszczenia? Co powinien zawierać wniosek o zabezpieczenie? Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się!

14 czerwca 2016

Zabezpieczenie roszczeń a postępowanie nakazowe

Czym jest zabezpieczenie roszczeń w postępowaniu nakazowym? Kto i kiedy może żądać zabezpieczenia roszczenia? Jakie elementy powinien zawierać wniosek o takie zabezpieczenie? Przeczytaj nasz artykuł i poznaj odpowiedzi na te i inne pytania!

6 czerwca 2016

Jak uzyskać nakaz zapłaty?

Nakaz zapłaty, tak samo jak wyrok sądowy, jest tytułem egzekucyjnym, jednak jego uzyskanie jest prostsze i szybsze. Kiedy i w jakich sytuacjach jego uzyskanie jest możliwe? Dowiedz się czytając nasz artykuł!

13 lutego 2015

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów