0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

6 wyników dla tematu: renta-rodzinna

Artykuły:

Zasady przyznawania emerytur i rent dla osób pracujących w państwach UE/EFTA

Koordynacja systemów zabezpieczenia społecznego obowiązuje w państwach członkowskich Unii Europejskiej. Co to oznacza? Przeczytaj artykuł i poznaj główne zasady przyznawania emerytur i rent dla osób pracujących w państwach UE/EFTA!

26 lipca 2023

Sposób wyliczenia renty - sprawdź!

Przepisy emerytalno-rentowe przewidują możliwość uzyskania prawa do renty. Jaka jest jej wysokość? Od czego zależy? Kto ją może otrzymać i na jakich zasadach? Przeczytaj nasz artykuł i poznaj sposób wyliczenia renty!

4 maja 2023

Czym jest okresowa renta rodzinna?

Osoba, której zmarł członek rodziny może starać się o rentę rodzinną. Konieczne jest jednak spełnienie odpowiednich warunków do przyznania tego świadczenia. Komu przysługuje okresowa renta rodzinna? Przeczytaj artykuł i przekonaj się!

14 października 2022

Renta rodzinna i warunki przyznania tego świadczenia przez ZUS

Renta rodzinna to świadczenie, które może otrzymać uprawniony członek rodziny po śmierci osoby, która miała prawo do emerytury lub renty z niezdolności do pracy. Zobacz, jakie jeszcze warunki muszą zostać spełnione. Sprawdź jakie dokumenty należy złożyć!

1 lutego 2022

Dziedziczenie emerytur i rent - kiedy jest możliwe?

Czy dziedziczenie emerytur i rent jest możliwe? Czy świadczenia emerytalne i rentowe mogą wchodzić w skład spadku? Dowiedz się, kiedy i na jakich zasadach można starać się o przejęcie świadczenia emerytalnego lub rentowego, które przysługiwało zmarłemu.

22 czerwca 2020

Świadczenia powypadkowe - kiedy się należą?

Jeżeli dojdzie do wypadku przy pracy można ubiegać się o świadczenia powypadkowe? Kto podejmuje decyzję o ich przyznaniu? Jakie warunki należy spełnić? Jakie wyróżniamy świadczenia? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziesz w artykule. Przeczytaj!

26 lipca 2017

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów