0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

11 wyników dla tematu: samochod-ciezarowy

Artykuły:

Samochód ciężarowy - definicja w VAT i podatku dochodowym

Samochód ciężarowy nie jest wprost zdefiniowany w ustawach o podatkach dochodowych oraz w ustawie o podatku od towarów i usług. Wymienione ustawy definiują wyłącznie samochód osobowy. Dowiedz się, jakie cechy powinien mieć pojazd uznawany za ciężarowy!

26 kwietnia 2024

Samochód ciężarowy - definicja dla celów podatkowych

Kupiłeś samochód ciężarowy i chcesz odliczać 100% podatku VAT? Dowiedz się czytając nasz artykuł, kiedy w świetle przepisów pojazd jest uznawany za ciężarowy. Poznaj pełną definicję samochodu ciężarowego na podstawie ustawy o PIT i ustawy o VAT!

23 sierpnia 2017

Amortyzacja samochodu - wszystko co warto wiedzieć

Planujesz zakup samochodu do firmy? Zastanawiasz się kiedy pojazd może być środkiem trwałym oraz jak powinna wyglądać amortyzacja samochodu osobowego? Jakie metody amortyzacji można wybrać? Dowiedz się, czytając nasz artykuł!

24 września 2016

Kiedy można uznać samochód za ciężarowy?

Zakupiłem Skodę Octavia z kratką czy mam potraktować zdarzenie jako zakup samochodu osobowego, czy ciężarowego?

12 września 2016

Samochód ciężarowy a koszty uzyskania przychodu

Prowadzenie działalności gospodarczej nierzadko wiąże się z koniecznością posiadania samochodu dostawczego. Sprawdź, jaki pojazd może zostać uznany za samochód ciężarowy oraz jak rozliczać wydatki związane z jego eksploatacją w kosztach firmowych!

15 maja 2015

Sprzedaż samochodu ciężarowego a podatek VAT

Osoby prowadzące działalność gospodarczą często dokonują sprzedaży posiadanych przez siebie składników majątku, począwszy od maszyn, a skończywszy na samochodach.

3 października 2013

Jak rozliczać wykorzystywanie samochodów na potrzeby działalności gospodarczej?

Wykorzystywanie samochodów w działalności gospodarczej podatników powoduje wiele komplikacji. Dla poprawności rozliczeń podstawowe znaczenie ma podział na samochody osobowe oraz pojazdy inne.

28 września 2013

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów