0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

8 wyników dla tematu: sprzedaz-przedsiebiorstwa

Artykuły:

Korekta faktury po sprzedaży przedsiębiorstwa - kto ją wystawia?

W przypadku nabycia przedsiębiorstwa wiadomym jest, że nabywca zyskuje prawa i obowiązki poprzednika. Czy jednak w pełnym zakresie? Jak wygląda zbycie firmy na gruncie VAT? Przez kogo powinna być wystawiona korekta faktury po sprzedaży przedsiębiorstwa?

14 września 2023

Sprzedaż przedsiębiorstwa a obowiązki formalne

Sprzedaż przedsiębiorstwa wymaga zachowania odpowiedniej formy oraz dopełnienia kilku formalności. Jaka jest forma sprzedaży przedsiębiorstwa? Jaki są skutki podatkowej tej transakcji? O czym należy jeszcze pamiętać? Odpowiadamy w artykule!

23 marca 2023

Sprzedaż przedsiębiorstwa a prawo rękojmi

Przedmiotem umowy sprzedaży może być wiele różnych rzeczy. Dotyczy to także przedsiębiorstwa lub jego zorganizowanej części. Czy sprzedaż przedsiębiorstwa zobowiązuje sprzedawcę do rękojmi wobec kupującego? Odpowiadamy w artykule!

22 marca 2023

Zbycie przedsiębiorstwa a VAT i PIT

Zbycie przedsiębiorstwa to zarówno jego sprzedaż, ale także aport do spółki, darowizna, zamiana. Co ważne, czynność ta wiąże się z określonymi konsekwencjami podatkowymi - zarówno na gruncie podatku PIT, jaki i VAT. O jakich konsekwencjach mowa? Sprawdź!

14 marca 2022

Sprzedaż przedsiębiorstwa w upadłości likwidacyjnej a podatek VAT

Upadłość i likwidacja przedsiębiorstwa wiąże się ze sprzedażą wszystkich, dotychczas zgromadzonych składników majątku firmowego. Najczęściej są to środki transportu, wyposażenie i towary. Likwidacja i sprzedaż przedsiębiorstwa - jak rozliczyć podatek VAT?

30 marca 2021

Kiedy dopuszczalna jest sprzedaż przedsiębiorstwa?

Sprzedaż przedsiębiorstwa obejmuje wszystko, co wchodzi w jego skład, chyba że umowa zawarta pomiędzy stronami stanowi inaczej. Przy zbyciu przedsiębiorstwa, dopuszczalne jest podpisanie kilku umów sprzedaży, jedną obejmującą aktywa, drugą pasywa.

14 sierpnia 2018

Sprzedaż przedsiębiorstwa z powodu wyjazdu za granicę

Czy możliwe jest szybkie zamknięcie prowadzonej działalności gospodarczej i sprzedaż przedsiębiorstwa?

13 kwietnia 2018

Sprzedaż przedsiębiorstwa a podatki - kompendium wiedzy

Powszechnym zjawiskiem w obrocie gospodarczym jest wyprzedawanie poszczególnych składników majątku firmowego. Bywają jednak sytuacje, kiedy właściciel decyduje się na sprzedaż przedsiębiorstwa w całości. Dowiedz się, jakie skutki podatkowe to wywołuje!

26 marca 2018

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów