0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

9 wyników dla tematu: staz-pracy

Artykuły:

Staż pracy - czym jest oraz z czego się składa?

Podstawą stażu pracy powinien być przede wszystkim okres zatrudnienia, jednak przepisy prawa pracy przewidują również inne okresy zaliczane do stażu pracy, czyli tzw. okresy zaliczalne. Sprawdź, czym jest oraz z czego się składa staż pracy?

1 sierpnia 2023

Staż pracy - jakie okresy do niego wliczamy?

Od stażu pracy pracownika zależy między innymi prawo do urlopu wypoczynkowego. Jakie okresy się do niego wliczają? Czy prowadzenie własnej działalności również można do niego zaliczyć? Przeczytaj artykuł i dowiedz się, jak określać staż pracy!

18 lipca 2023

Staż pracy - czy umowa zlecenie wlicza się do niego?

Dlaczego staż pracy jest tak ważny dla pracownika? Jakie uprawnienia można uzyskać po osiągnięciu odpowiedniego stażu? Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się więcej na ten temat. Sprawdź, czy praca na podstawie umowy zlecenie wlicza się do stażu pracy!

13 lipca 2023

Świadectwo szkolne a staż pracy

Każdy osoba zatrudniona na podstawie umowy o pracę ma prawo do corocznego, nieprzerwanego, płatnego urlopu wypoczynkowego. Wymiar tego urlopu zależy od stażu zatrudnienia, w tym także okresów nauki. Sprawdź, jak świadectwo szkolne wpływa na staż pracy!

9 maja 2023

Jak ustalać staż urlopowy, gdy pracownik uczył się lub pracował za granicą?

W dzisiejszych czasach wielu pracowników kończy szkoły i pracuje poza granicami Polski. Jak ustalić staż urlopowy pracownikowi, który wrócił do kraju? Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się jak prawidłowo postąpić w takim przypadku.

25 listopada 2021

Dodatkowy staż pracy a ponowne przeliczenie wymiaru urlopu

Jak powinien zachować się pracodawca w sytuacji gdy pracownik w trakcie trwania umowy doniósł swoje świadectwa pracy potwierdzające dodatkowy staż pracy? Jak przeliczyć poprawnie nowy wymiar urlopu? Odpowiedzi na powyższe pytania znajdziesz w artykule!

22 lipca 2021

Urlop wychowawczy a staż pracy i nagroda jubileuszowa

Urlop wychowawczy przysługuje pracownikowi będącemu rodzicem. Jakie jednak niesie za sobą konsekwencje rezygnacja z pracy na rzecz sprawowania osobistej opieki nad dzieckiem? Czy urlop ten wlicza się do stażu pracy? Przeczytaj ten artykuł i dowiedz się!

25 czerwca 2020

Staż pracy - czym jest i co się do niego wlicza?

Staż pracy to okres, do którego wlicza się wszystkie okresy świadczenia pracy przez pracownika. co może być potwierdzeniem stażu pracy? Czy działalność gospodarcza i rolnicza również się do niego wliczają? Przeczytaj artykuł i dowiedz się więcej!

24 kwietnia 2019

Praca w gospodarstwie rolnym a pracowniczy staż pracy

Czy praca w gospodarstwie rolnym może zostać zaliczona do stażu pracy? Jak wygląda pracowniczy staż pracy przy prowadzeniu indywidualnego gospodarstwa rolnego? Jak liczony jest staż pracy osoby, która ukończyła 16 rok życia? Sprawdź to!

2 lutego 2016

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów