0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

5 wyników dla tematu: strata-podatkowa

Artykuły:

Zawieszenie działalności a strata podatkowa - termin rozliczenia

Czy zawieszenie działalności gospodarczej przedłuża okres, w którym możliwe jest odliczenie straty podatkowej? Zawieszenie działalności a strata podatkowa - przeczytaj artykuł i poznaj sposoby oraz terminy odliczenia straty w PIT!

6 listopada 2023

Strata podatkowa z lat ubiegłych a CIT Estoński

W jaki sposób powinna zostać rozliczona strata podatkowa przez podatników rozliczających się na zasadach CIT-u estońskiego? Jakie limity przy tym obowiązują oraz ile czasu ma przedsiębiorca na rozliczenie takiej straty? Kwestie te omawiamy w artykule!

26 września 2023

Rozliczenie straty z lat ubiegłych w 2023 roku

Zdarza się, że w danym roku podatkowym podatnicy ponoszą stratę, co oznacza, że wystąpiła w firmie nadwyżka kosztów nad przychodami. Sprawdź, jak wygląda rozliczenie straty z lat ubiegłych oraz jakie zmiany następiły w jej rozliczeniu od 2020 roku!

13 lutego 2023

Strata podatkowa – jak długo należy przechowywać księgi?

Podatnicy zobowiązani do prowadzenia ksiąg rachunkowych przechowują księgi do czasu upływu okresu przedawnienia zobowiązania podatkowego. Czym jest strata podatkowa i jak jej rozliczenie wpływa na termin przechowywania ksiąg? O tym szerzej w artykule!

3 listopada 2021

Rozliczenie straty podatkowej z lat ubiegłych – warunki odliczania

Stratę podatkową można odliczyć w deklaracji rocznej na określonych warunkach. W 2019 r. nastąpiła nowelizacja przepisów w tym zakresie. Dowiedz się, jak wykonać rozliczenie straty podatkowej z lat ubiegłych i jaka może być jego maksymalna wysokość.

9 lutego 2021

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów