0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

5 wyników dla tematu: umorzenie-postepowania-egzekucyjnego

Artykuły:

Umorzenie postępowania egzekucyjnego - czy ma wpływ na podatki?

Umorzenie postępowania egzekucyjnego następuje z różnych przyczyn. Jeśli dłużnik ujął wcześniej wierzytelności w przychodach może mieć to wpływ na podatek PIT oraz VAT. W jaki sposób umorzenie postępowania wpływa na ujęte przez dłużnika wierzytelności?

12 kwietnia 2023

Umorzenie egzekucji prowadzonej przez komornika

Umorzenie egzekucji przez komornika może spowodowane np. tym, że nie udało się ustalić majątku dłużnika. Umorzenie egzekucji nie oznacza, że dług przestaje istnieć. Wierzyciel może złożyć kolejny wniosek o egzekucję nawet po kilku latach.

24 czerwca 2019

Kto ponosi koszty postępowania egzekucyjnego?

W jakich sytuacjach koszty postępowania egzekucyjnego ponosi dłużnik a w jakich wierzyciel? W jakich sytuacjach te podmioty mogą być zwolnione z ponoszenia kosztów egzekucyjnych? Dowiedz się więcej czytając nasz artykuł!

7 lutego 2018

Co oznacza wysłuchanie dłużnika w postępowaniu egzekucyjnym

Wysłuchanie dłużnika oraz wierzyciela w postępowaniu egzekucyjnym ma na celu uzyskanie niezbędnych informacji do podjęcia decyzji w przedmiocie postępowania. Jakie kroki może podjąć sąd? Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się więcej!

14 lipca 2017

Prawa dłużnika w postępowaniu egzekucyjnym, czyli jak bronić swoich racji

Nie wolno zapomnieć, że podczas egzekucji komorniczej dłużnik posiada swoje prawa! W poniższym artykule zostało przedstawione jak w praktyce wyglądają prawa dłużnika w postępowaniu egzekucyjnym. Przeczytaj i dowiedz się więcej!

21 czerwca 2017

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów