0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

7 wyników dla tematu: umowa-uzyczenia-lokalu

Artykuły:

Umowa użyczenia lokalu - wzór z omówieniem

Nieodpłatne użyczenie dla osoby biorącej w używanie ma swoje skutki na gruncie podatku dochodowego. Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się jakie skutki niesie umowa użyczenia lokalu i pobierz darmowy wzór umowy w formacie PDF lub DOCX!

3 lipca 2023

Użyczenie mieszkania na siedzibę firmy na gruncie PIT

W sytuacji, gdy właściciel udostępnia lokal nieodpłatnie mamy do czynienia z umową użyczenia. Ze względu na jej charakter, najczęściej zawierana jest w gronie rodzinnym. Sprawdź, jakie konsekwencje podatkowe niesie użyczenie mieszkania na siedzibę firmy!

10 maja 2022

Użyczenie lokalu a konsekwencje podatkowe

Wynajem nieruchomości zazwyczaj generuje przychody, jednak są przypadki kiedy właściciel lokalu decyduje się go użyczyć zamiast wynająć. Czy użyczenie lokalu od osoby trzeciej generuje skutki podatkowe? Przeczytaj artykuł i dowiedz się więcej!

17 lutego 2020

Umowa najmu lokalu wzór z omówieniem

Umowa najmu, jest umową regulowaną przepisami kodeksu cywilnego, w której wynajmujący zobowiązuje się oddać najemcy rzecz do używania na czas nieokreślony lub określony. Pobierz darmowy wzór umowy najmu lokalu w formacie pdf lub doc i zabezpiecz interesy.

2 kwietnia 2019

Umowa użyczenia a problemy w deklaracji podatkowej

Umowa użyczenia zgodnie z kodeksem cywilnym oznacza sytuację, w której użyczający zobowiązuje się zezwolić biorącemu na bezpłatne używanie użyczonej rzeczy na czas określony lub nie. Zobacz, jakie problemy w PIT można napotkać zawierając umowę użyczenia!

5 czerwca 2017

Umowa użyczenia lokalu - wzór z omówieniem

Chcesz bezpłatnie użytkować lokal przez pewien czas? Umowa użyczenia lokalu umożliwia daje taką możliwość, w odróżnieniu od najmu. Dowiedz się, jakie elementy powinien zawierać taki dokument. Pobierz bezpłatny wzór wraz z omówieniem w formacie DOC i PDF.

22 lutego 2016

Prowadzenie działalności w użyczonym lokalu

Jak należy księgować faktury za media, prowadząc działalność w lokalu użytkowanym na podstawie umowy użyczenia?

7 kwietnia 2015

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów