0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

53 wyniki dla tematu: urlop-wypoczynkowy

Artykuły:

Okres przedawnienia urlopu wypoczynkowego

Pracownik ma prawo wykorzystać przysługujący mu urlop wypoczynkowy. Należy jednak liczyć się z tym, iż prawo to może ulec przedawnieniu. Ile wynosi okres przedawnienia urlopu wypoczynkowego? Przeczytaj i dowiedz się więcej na temat urlopu wypoczynkowego!

15 lipca 2024

Czy praca podczas urlopu wypoczynkowego jest możliwa?

Pracodawca nie może narzucić pracownikowi korzystającemu z urlopu wypoczynkowego wykonywania na swoją rzecz pracy, nawet w ramach umowy cywilnoprawnej. Przeczytaj i sprawdź czy jednak czy możliwa jest praca podczas urlopu wypoczynkowego!

15 lipca 2024

Ponadwymiarowe wykorzystanie urlopu przez pracownika u poprzedniego pracodawcy – przeliczenia limitów urlopowych

Ile wynosi wymiar urlopu wypoczynkowego pracownika? Jak staże pracy oraz wykształcenia wpływają na wielkość urlopu? Czy ponadwymiarowe wykorzystanie urlopu przez pracownika u poprzedniego pracodawcy wpływa na limity u nowego? Sprawdź!

9 lipca 2024

Urlop wypoczynkowy - kiedy i komu przysługuje?

Kompletny przewodnik po prawach i obowiązkach pracodawcy i pracownika związanych z urlopem wypoczynkowym. W jakich sytuacjach przysługuje Ci prawo do wolnego dnia od pracy oraz urlop wypoczynkowy? Przeczytaj artykuł i poznaj odpowiedź!

8 lipca 2024

Czy pracodawca może zmusić do urlopu wypoczynkowego?

Urlop wypoczynkowy to uprawnienie osób zatrudnionych na podstawie umowy o pracę. Czy pracodawca może zmusić do urlopu wypoczynkowego? Czy polecenie wykorzystania urlopu jest wiążące? Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się więcej na ten temat!

1 lipca 2024

Odwołanie pracownika z urlopu wypoczynkowego

Odwołanie pracownika z urlopu przysługuje pracodawcy tylko wtedy, gdy okoliczności wymagające obecności podwładnego w pracy, nie były znane w momencie udzielania urlopu. Pracodawca ma obowiązek pokrycia kosztów, jakie poniósł pracownik. Sprawdź to!

14 czerwca 2024

Urlop wypoczynkowy a zdolność do pracy

Badania lekarskie do pracy dzieli się na badania wstępne, badania okresowe oraz badania kontrolne. Czy pracownik może rozpocząć urlop wypoczynkowy bezpośrednio po chorobie? Przeczytaj i poznaj temat urlop wypoczynkowy a zdolność do pracy!

13 czerwca 2024

Urlop wypoczynkowy w okresie wypowiedzenia - czy pracownik musi go wykorzystać?

Każdemu pracownikowi przysługuje prawo do corocznego, nieprzerwanego, płatnego urlopu wypoczynkowego. Czy pracodawca może nakazać wykorzystać pracownikowi urlop wypoczynkowy w okresie wypowiedzenia, by uniknąć konieczności wypłaty ekwiwalentu? Sprawdź!

13 czerwca 2024

Urlop wypoczynkowy po długiej chorobie

Urlop jest niezbywalnym prawem pracownika. Co w sytuacji kiedy pracownik długo chorował? Czy może zostać udzielony urlop wypoczynkowy po długiej chorobie trwającej ponad 30 dni? Czy wówczas wymagane są badania kontrolne? Przeczytaj i sprawdź!

3 czerwca 2024

Zatrudnienie pracownika a okres wypowiedzenia - czy to możliwe?

Pracownik, który kończy współpracę z jednym pracodawcą najczęściej szuka lub już ma nową ofertę pracy. Czy możliwe jest zatrudnienie w okresie wypowiedzenia? Nowe zatrudnienie a okres wypowiedzenia - dowiedz się więcej na ten temat!

23 maja 2024

Urlopy wypoczynkowe - 2024

Jak prawidłowo wyliczyć wynagrodzenie za urlopy wypoczynkowe? Na co zwrócić uwagę? Pobierz darmowy ebook i dowiedz się więcej!

22 maja 2024

Urlop wypoczynkowy pracownika młodocianego

W pierwszym roku pracy wymiar urlopu wypoczynkowego pracownika młodocianego wynosi w sumie 38 dni roboczych. Dlaczego i na jakich zasadach przysługuje mu tak długi urlop wypoczynkowy? Sprawdź jakie uprawnienia urlopowe mają młodociani!

16 maja 2024

Świadectwo szkolne a staż pracy

Każda osoba zatrudniona na podstawie umowy o pracę ma prawo do corocznego, nieprzerwanego, płatnego urlopu wypoczynkowego. Wymiar tego urlopu zależy od stażu zatrudnienia, w tym także okresów nauki. Sprawdź, jak świadectwo szkolne wpływa na staż pracy!

9 maja 2024

Czy przysługuje urlop wypoczynkowy za niepełny miesiąc pracy?

Każda osoba zatrudniona na podstawie umowy o pracę ma prawo do urlopu wypoczynkowego. Czy pracownikowi przysługuje urlop wypoczynkowy za niepełny miesiąc pracy? Przeczytaj artykuł i dowiedz się więcej!

4 kwietnia 2024

W jaki sposób wyliczać wynagrodzenie urlopowe?

Pracownik korzystający z urlopu wypoczynkowego zachowuje prawo do wynagrodzenia. Co ważne, jego wysokość może być wyższa, jeśli pracownik co miesiąc otrzymuje zmienne składniki wynagrodzenia. Przeczytaj i sprawdź, jak wylicza się wynagrodzenie urlopowe!

22 marca 2024

Pierwszy urlop nowo zatrudnionego pracownika

Zgodnie z Kodeksem pracy, pracownicy mają prawo do regularnego urlopu wypoczynkowego. Pierwszy urlop nowo zatrudnionego pracownika i jego wymiar czasowy to dla niektórych niewiadoma. Przeczytaj artykuł i poznaj prawne aspekty urlopów pracowniczych.

8 marca 2024

Kiedy nakazać wykorzystanie urlopu wypoczynkowego w 2024 r.?

Większość osób z utęsknieniem czeka na urlop. Zdarza się jednak, że cześć pracowników ma problem z wybraniem urlopu. Czy pracodawca może nakazać wykorzystanie urlopu wypoczynkowego pracownikowi? Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się więcej na ten temat!

2 lutego 2024

Naliczenie urlopu wypoczynkowego a część etatu

Zatrudniasz pracowników na niepełny etat? Czy wiesz, ile dni urlopu im przysługuje? Jak wygląda naliczenie urlopu wypoczynkowego dla pracownika pracującego w niepełnym wymiarze czasu pracy? Przeczytaj nasz artykuł i poznaj odpowiedzi na te pytania!

23 stycznia 2024

Jaki urlop przysługuje pracownikowi? Poznaj osobnicze rodzaje urlopów!

Pracodawca musi wiedzieć, kiedy udzielić pracownikowi urlop, a kiedy nie jest do tego zobowiązany. Zatrudniony natomiast powinien znać swoje prawa i obowiązki obowiązujące na tej płaszczyźnie. Poznaj osobnicze rodzaje urlopów!

24 października 2023

Zaległy urlop wypoczynkowy należy wykorzystać do 30 września

Jeżeli pracownik nie wykorzysta przysługujących mu dni wolnych w ciągu bieżącego roku, może z nich skorzystać do końca września roku następnego. Czy jest to obowiązkowe? Czy zaległy urlop wypoczynkowy można zamienić na ekwiwalent? Dowiedz się więcej!

21 września 2023

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów