0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

48 wyników dla tematu: urlop-wypoczynkowy

Artykuły:

Kiedy nakazać wykorzystanie urlopu wypoczynkowego?

Większość osób z utęsknieniem czeka na urlop. Zdarza się jednak, że cześć pracowników ma problem z wybraniem urlopu. Czy pracodawca może nakazać wykorzystanie urlopu wypoczynkowego pracownikowi? Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się więcej na ten temat!

6 lutego 2023

Naliczenie urlopu wypoczynkowego dla pracownika zatrudnionego na część etatu

Zatrudniasz pracowników na niepełny etat? Czy wiesz, ile dni urlopu im przysługuje? Jak wygląda naliczenie urlopu wypoczynkowego dla pracownika pracującego w niepełnym wymiarze czasu pracy? Przeczytaj nasz artykuł i poznaj odpowiedzi na te pytania!

1 lutego 2023

Urlop wypoczynkowy - kiedy i komu przysługuje?

Kompletny przewodnik po prawach i obowiązkach pracodawcy i pracownika związanych z urlopem wypoczynkowym. W jakich sytuacjach przysługuje Ci prawo do wolnego dnia od pracy oraz urlop wypoczynkowy? Przeczytaj artykuł i poznaj odpowiedź!

1 lutego 2023

Urlop wypoczynkowy w okresie wypowiedzenia - czy pracownik musi się na niego zgodzić?

Każdemu pracownikowi przysługuje prawo do corocznego, nieprzerwanego, płatnego urlopu wypoczynkowego. Czy pracodawca może nakazać wykorzystać pracownikowi urlop wypoczynkowy w okresie wypowiedzenia, by uniknąć konieczności wypłaty ekwiwalentu? Sprawdź!

31 stycznia 2023

Czy pracownikowi przysługuje urlop wypoczynkowy za niepełny miesiąc pracy?

W jakim przypadku pracownikowi przysługuje urlop wypoczynkowy za niepełny miesiąc pracy? Nasz ekspert odpowiada!

13 stycznia 2023

PIP: plan urlopów nie decyduje o dacie urlopu

Plan urlopów wypoczynkowych w firmie tworzony jest po to, aby ułatwić organizację pracy w zakładzie, w czasie nieobecności pracowników, szczególnie w sezonie urlopowym. Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się, jak prawidłowo skonstruować taki plan!

7 listopada 2022

Urlop na umowie B2B

Umowa B2B jest tak naprawdę kontraktem opartym o współpracę pomiędzy jego stronami i nigdy nie może stanowić podstawy nawiązania stosunku pracy. Czy więc urlop na umowie B2B przysługuje? Przeczytaj ten artykuł i dowiedz się więcej na ten temat!

2 listopada 2022

Urlop wypoczynkowy po urlopie rodzicielskim, a przed wychowawczym (na przełomie roku)

Czy korzystanie przez pracownika z urlopu rodzicielskiego, podobnie jak z urlopu macierzyńskiego, nie wpływa na proporcjonalne obniżenie wymiaru urlopu wypoczynkowego? Ile wynosi urlop wypoczynkowy po urlopie rodzicielskim? Przeczytaj!

17 października 2022

Jak obliczyć wynagrodzenie urlopowe na przełomie miesięcy?

Jak obliczyć wynagrodzenie urlopowe na przełomie miesięcy? Czy istnieją przepisy regulujące to zagadnienie? Przeczytaj!

14 października 2022

Odwołanie pracownika z urlopu - konsekwencje podatkowe

Każdy pracownik ma prawo do urlopu wypoczynkowego. W pewnych uzasadnionych sytuacjach pracodawca może jednak odwołać podwładnego z wakacji. Jakie aspekty podatkowe niesie ze sobą odwołanie pracownika z urlopu? Dowiedz się więcej z naszego artykułu!

4 października 2022

Urlop wypoczynkowy a zdolność do pracy

Badania lekarskie do pracy dzieli się na badania wstępne, badania okresowe oraz badania kontrolne. Czy pracownik może rozpocząć urlop wypoczynkowy bezpośrednio po chorobie? Przeczytaj jak wygląda kwestia urlopu wypoczynkowy a zdolności do pracy!

12 września 2022

Czy choroba może przerwać urlop wypoczynkowy pracownika?

Czy choroba może przerwać urlop wypoczynkowy? Czy można zmusić pracownika do wykorzystania urlopu? Jakie prawa i obowiązki ma pracodawca w związku z udzielaniem urlopów wypoczynkowych? Na te i inne pytania znajdziesz odpowiedź w poniższym artykule!

30 sierpnia 2022

Wniosek o urlop - prawa i obowiązki związane ze złożeniem wniosku

Prawo do urlopu wypoczynkowego dla pracownika reguluje Kodeks Pracy. Obowiązkiem pracodawcy jest udzielenie urlopu. Z kolei pracownik ma obowiązek złożyć do pracodawcy wniosek o urlop wypoczynkowy. Przeczytaj i dowiedz się więcej na ten temat!

26 sierpnia 2022

Odwołanie pracownika z urlopu wypoczynkowego

Odwołanie pracownika z urlopu przysługuje pracodawcy tylko wtedy, gdy okoliczności wymagające obecności podwładnego w pracy, nie były znane w momencie udzielania urlopu. Pracodawca ma obowiązek pokrycia kosztów, jakie poniósł pracownik. Sprawdź to!

15 lipca 2022

Urlop wypoczynkowy pracownika młodocianego – zasady przyznawania

W pierwszym roku pracy wymiar urlopu wypoczynkowego pracownika młodocianego wynosi w sumie 38 dni roboczych. Dlaczego i na jakich zasadach przysługuje mu tak długi urlop wypoczynkowy? Sprawdź jakie uprawnienia urlopowe mają młodociani!

4 lipca 2022

Urlop wypoczynkowy młodocianego w okresach nieferyjnych wolnych od nauki

Urlop wypoczynkowy powinien być dla pracowników młodocianych czasem odpoczynku zarówno od pracy, jak i od szkoły. W jakich okresach można udzielić urlopu pracownikom młodocianym? Jaki jest jego wymiar? Przeczytaj artykuł i dowiedz się więcej!

24 czerwca 2022

Ponadwymiarowe wykorzystanie urlopu przez pracownika u poprzedniego pracodawcy – przeliczenia limitów urlopowych

Ile wynosi wymiar urlopu wypoczynkowego pracownika? Jak staże pracy oraz wykształcenia wpływają na wielkość urlopu? Czy ponadwymiarowe wykorzystanie urlopu przez pracownika u poprzedniego pracodawcy wpływa na limity u nowego? Sprawdź!

23 czerwca 2022

Jaki urlop przysługuje pracownikowi? Poznaj osobnicze rodzaje urlopów!

Pracodawca musi wiedzieć, kiedy udzielić pracownikowi urlop, a kiedy nie jest do tego zobowiązany. Zatrudniony natomiast powinien znać swoje prawa i obowiązki obowiązujące na tej płaszczyźnie. Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się więcej na ten temat!

13 czerwca 2022

Okres przedawnienia urlopu wypoczynkowego

Pracownik ma zaległy urlop. Ile wynosi okres przedawnienia urlopu wypoczynkowego? Przeczytaj i dowiedz się więcej na temat urlopu wypoczynkowego!

3 czerwca 2022

W jaki sposób wyliczać wynagrodzenie urlopowe?

Pracownik korzystający z urlopu wypoczynkowego zachowuje prawo do wynagrodzenia. Co ważne, jego wysokość może być wyższa, jeśli pracownik co miesiąc otrzymuje zmienne składniki. Przeczytaj i sprawdź, jak wylicza się wynagrodzenie urlopowe!

12 maja 2022

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów