46 wyników dla tematu: urlop-wypoczynkowy

Artykuły:

Zaległy urlop wypoczynkowy należy wykorzystać do 30 września!

Jeżeli pracownik nie wykorzysta przysługujących mu dni wolnych w ciągu bieżącego roku, może z nich skorzystać do końca września roku następnego. Czy jest to obowiązkowe? Czy zaległy urlop wypoczynkowy można zamienić na ekwiwalent? Dowiedz się więcej!

24 września 2021

Dwa etaty a odwołanie z urlopu. Koszty zastępstwa pracownika

Urlop wypoczynkowy jest jednym z podstawowych uprawnień pracowniczych. Szczegółowe regulacje w tym zakresie opisuje Kodek pracy. Zdarzają się jednak sytuacje, kiedy pracodawca jest zmuszony przerwać ten urlop. Czy odwołanie z urlopu jest zgodne z prawem?

21 stycznia 2021

Dłuższy urlop wypoczynkowy, praca zdalna w Kodeksie pracy oraz niższy klin podatkowy – planowane zmiany?

Dłuższy urlop wypoczynkowy, obniżenie klina podatkowego oraz praca zdalna w Kodeksie pracy – tematy te zostały wzięte pod obrady w ramach stworzenia umowy społecznej. Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się, jakie potencjalne zmiany czekają nas w prawie!

18 stycznia 2021

Czy można wypłacić pracownikowi ekwiwalent za zaległy urlop wypoczynkowy?

Czy i w jakich sytuacjach pracodawca może wypłacić pracownikowi ekwiwalent za zaległy urlop wypoczynkowy? Sprawdź!

2 października 2020

Wymiar urlopu zaległego po obniżeniu etatu w związku z COVID-19

Ile przysługuje pracownikowi dni urlopu wypoczynkowego w ciągu roku? Czy obniżenie wymiaru etatu ma pływ na przysługujący pracownikowi urlop? Czy wymiar urlopu zaległego po obniżeniu etatu ulega zmianie? Odpowiedzi znajdziesz w artykul!

30 września 2020

Udzielanie urlopu wypoczynkowego w pytaniach i odpowiedziach

Jak sporządzić plan urlopowy? Czy pracodawca może odwołać pracownika z urlopu? Czy można zrzec się urlopu na rzecz innego pracownika? Masz pytania o udzielanie urlopu wypoczynkowego? Ten artykuł z pewnością na nie odpowie! Dowiedz się więcej!

3 września 2020

Odwołanie pracownika z urlopu - konsewkencje podatkowe

Każdy pracownik ma prawo do urlopu wypoczynkowego. W pewnych uzasadnionych sytuacjach pracodawca może jednak odwołać podwładnego z wakacji. Jakie aspekty podatkowe niesie ze sobą odwołanie pracownika z urlopu? Dowiedz się więcej z naszego artykułu!

28 lipca 2020

Kiedy można wykorzystać pełny urlop wypoczynkowy?

Urlop wypoczynkowy do wykorzystania w całości nabywa pracownik zatrudniony w poprzednim roku kalendarzowym z pierwszym dniem nowego roku kalendarzowego z góry za cały rok. Przeczytaj artykuł i dowiedz się więcej na ten temat puli urlopu wypoczynkowego!

24 lipca 2020

Czy pracownik może przesunąć zaplanowany urlop wypoczynkowy?

Urlop wypoczynkowy jest corocznym prawem pracowników. Pracodawca ma obowiązek ułożyć harmonogram urlopów i go przestrzegać. Zdarzają się jednak przypadki, gdy terminy urlopu mogą być zmienione. Sprawdź kiedy pracownik może zmienić termin urlopu!

23 lipca 2020

Dwutygodniowy urlop wypoczynkowy a zatrudnienie w trakcie roku

Zatrudnienie pracownika na podstawie umowy o pracę daje mu prawo do urlopu, za który przysługuje mu wynagrodzenie. Czy dwutygodniowy urlop wypoczynkowy należy się pracownikowi zatrudnionemu w trakcie roku? Dowiedz się więcej czytając nasz artykuł!

21 lipca 2020

Urlop wypoczynkowy - jak ustalić jego wymiar

Urlop wypoczynkowy jest jednym z podstawowych praw pracowniczych, zagwarantowanych w Kodeksie pracy. Jak prawidłowo ustalić jego wymiar? Kto ma prawo do większej liczby dni urlopu? Na te i inne pytania odpowiadamy w poniższym artykule. Przeczytaj!

9 lipca 2020

Jak obliczyć wynagrodzenie urlopowe na przełomie miesięcy?

Jak obliczyć wynagrodzenie urlopowe na przełomie miesięcy? Czy istnieją przepisy regulujące to zagadnienie? Przeczytaj!

28 maja 2020

Tarcza Antykryzysowa 3.0, czyli jak nie wspierać pracowników w czasie epidemii?

Możliwe, że już w tym tygodniu doczekamy się projektu nowej Tarczy Antykryzysowej. Co Tarcza Antykryzysowa 3.0 nam zaoferuje? Niestety nie tylko udogodnienia dla przedsiębiorców, ale też wiele negatywnych zmian dla pracowników. Sprawdź!

27 kwietnia 2020

Urlop wypoczynkowy oraz pozostałe rodzaje urlopów pracowniczych

Jakie występują rodzaje urlopów pracowniczych? Czy urlop wypoczynkowy danego pracownika ma określony wymiar? Co się dzieje z wymiarem urlopu w przypadku zmiany pracodawcy w trakcie miesiąca? Przeczytaj artykuł i poznaj szczegóły omawianego tematu!

18 października 2019

Czy urlop bezpłatny jest możliwy przy niewykorzystanym urlopie wypoczynkowym?

Czy pracownik może przejść na urlop bezpłatny, jeżeli nie wykorzystał przysługującego mu wymiaru urlopu wypoczynkowego?

3 lipca 2018

Urlop pracownika a podatki

Urlop pracownika a podatki to zagadnienie, które warto i należy znać. Korzystanie z urlopu to jedno z praw pracownika, ale wiąże się z nim konieczność rozliczeń z Urzędem Skarbowym. Dowiedz się więcej o rozliczeniach urlopów wypoczynkowych! Przeczytaj!

31 października 2017

Urlop wypoczynkowy udzielany specjalnym grupom pracowników

Urlop wypoczynkowy jest niezbywalnym prawem każdego pracownika, które zapewnione jest w Kodeksie pracy. Są jednak specjalne grupy pracownicze, które mają przyznawany urlop na trochę innych zasadach niż pozostali. Jakie to grupy? Przeczytaj i dowiedz się!

23 sierpnia 2017

Odwołanie pracownika z urlopu - czy pracodawca ma do tego prawo?

Podstawowym prawem pracownika jest prawo do urlopu. Czy odwołanie pracownika z urlopu jest dozwolone? Kiedy szef ma do tego prawo? Czy wiąże się to z dodatkowymi kosztami dla pracodawcy? Koniecznie przeczytaj aby znaleźć odpowiedzi na te pytania!

22 sierpnia 2017

Plany urlopowe - wszystko co warto wiedzieć

Plany urlopowe powinny być tworzone w każdej firmie. Pozwoli to na zaplanowanie w optymalny sposób funkcjonowania zakładu pracy. Jakie wady i zalety posiada plan urlopów w firmie? Jakie rodzaje urlopów pracowniczych należy w nim zawrzeć? Sprawdź!

25 lipca 2017

Przesunięcie terminu urlopu - kiedy można zmienić termin urlopu?

W określonych okolicznościach termin urlopu wypoczynkowego może zostać zmieniony. Konieczne jest wówczas odpowiednie uargumentowanie takiej decyzji. Dowiedz się, kiedy może nastąpić przesunięcie terminu urlopu zamieszczonego w planie urlopowym! Sprawdź!

12 lipca 2017

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów