0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

7 wyników dla tematu: wpis-do-krs

Artykuły:

Wpis do rejestru sądowego – kto, co i kiedy powinien zgłosić do KRS-u?

Krajowy Rejestr Sądowy jest jednym z najważniejszych rejestrów prowadzonych w Polsce. Istnieje szereg podmiotów, które chcąc działać w Polsce, muszą uzyskać w pierwszej kolejności wpis do rejestru sądowego, a następnie na bieżąco go aktualizować.

16 maja 2023

Wpis do KRS konstytutywny a deklaratoryjny na przykładach

Założenie spółki handlowej możliwe jest, jeśli zrobimy wpis do KRS. W trakcie trwania działalności, niektóre czynności wymagają ponownego złożenia wniosku. Przedstawiamy na przykładach, kiedy należy złożyć wpis deklaratoryjny a kiedy konstytutywny!

9 lipca 2021

Odwieszenie działalności gospodarczej – jakie obowiązki się z tym wiążą?

Niekiedy przedsiębiorcy w związku z problemami finansowymi mogą zawiesić swoją działalność. W momencie poprawy sytuacji mogą zdecydować się na odwieszenie działalności gospodarczej. Przeczytaj artykuł i dowiedz się w jaki sposób należy to zrobić.

8 kwietnia 2021

Przekształcanie spółek handlowych – wpis KRS

Przedsiębiorcy prowadząc spółki handlowe mają możliwość wybrać jedną z sześciu form organizacyjnych. Co do zasady pierwszy wybór może ulec zmianie. Jak następuje przekształcanie spółek handlowych? Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się więcej!

10 marca 2020

Krajowy Rejestr Sądowy - wpis do KRS - kto podlega?

Rozpoczęcie niektórych działalności wiąże się z dopełnieniem wielu obowiązków formalnych, wpis do KRS jest jednym z nich. Kto podlega wpisowi do KRS oraz jakie są sankcje za niedopełnienie obowiązku rejestrowego? Dowiedz się czytając nasz artykuł!

18 marca 2019

Na tropie nieuczciwego kontrahenta

Zdarza się, że przy podpisywaniu umowy z nowym kontrahentem przedsiębiorcy opierają się wyłącznie na jego zapewnieniach oraz własnych obserwacjach.

18 stycznia 2018

Jakie informacje należy zgłosić do KRS podczas prowadzenia firmy?

Dzięki wpisowi do KRS podmiot zyskuje osobowość prawną. Oznacza to, że staje się podmiotem różnych praw i obowiązków oraz może podejmować czynności prawne. Jakie informacje należy zgłosić do KRS? Przeczytaj artykuł i dowiedz się więcej.

26 czerwca 2017

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów