0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

11 wyników dla tematu: wspolne-rozliczenie-malzonkow

Artykuły:

Wspólne rozliczenie PIT a różne adresy zamieszkania

Czy małżonkowie, którzy podlegają pod różne urzędy skarbowe mogą sporządzić wspólne rozliczenie PIT?

29 marca 2023

Kiedy możliwe jest wspólne rozliczenie małżonków?

Wspólne rozliczenie małżonków pozwala w większości przypadków na optymalizację podatkową w zakresie podatku dochodowego. Należy jednak spełnić określone przez ustawodawcę warunki, aby wspólne rozliczenie z małżonkiem było możliwe! Poznaj przesłanki!

1 lutego 2023

Ulga dla młodych a wspólne rozliczenie małżonków - czy jest możliwe?

Od sierpnia 2019, funkcjonuje tzw. "ulga dla młodych", która pozwala na całkowite zwolnienie od podatku przychodów tych osób. Z uwagi na fakt, że wielu młodych pozostaje w związkach małżeńskich, rodzi pytanie możliwość wspólnego rozliczenia rocznego.

27 kwietnia 2022

Utrata prawa do wspólnego rozliczania z małżonkiem w trakcie roku

Na mocy przepisów ustawy o PIT małżonkowie mają prawo do wspólnego rozliczenia rocznego. Może ono jednak zostać przez nich utracone. Sprawdź, jaki wpływ na zaliczkę na podatek ma utrata prawa do wspólnego rozliczania z małżonkiem w trakcie roku!

9 marca 2022

Wspólne rozliczenie małżonków opodatkowanych liniowo i ryczałtem za 2021 rok

Ministerstwo Finansów poinformowało, że małżonkowie, którzy prowadzili w 2021 roku działalność opodatkowaną liniowo bądź ryczałtem będą mogli rozliczyć się wspólnie. Sprawdziliśmy, kiedy wspólne rozliczenie małżonków będzie możliwe! Przeczytaj i sprawdź!

25 lutego 2022

Najczęstsze błędy w zeznaniu rocznym - czy wiesz jak ich uniknąć?

Zbliża się termin składania zeznań rocznych. Czy wiesz jakie są najczęściej popełniane błędy w zeznaniu rocznym? Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się co zrobić, by składając zeznanie roczne za 2020 rok nie popełnić błędu.

12 lutego 2021

Czy prowadząc działalność można rozliczyć się wspólnie z małżonkiem na jednym PIT?

Nie wszyscy małżonkowie mogą skorzystać ze wspólnego rozliczenia rocznego zeznania podatkowego. Uzależnione jest to od wybranej formy opodatkowania. Sprawdź, czy prowadząc działalność można rozliczyć się wspólnie z małżonkiem i jaki PIT w tym celu złożyć?

31 grudnia 2020

Odliczenie składek ZUS od dochodu małżonka - interpretacja

Czy możliwe jest odliczenie składek ZUS od dochodu małżonka jeśli osiągnięto stratę z prowadzonej działalności?

5 września 2017

Działalność gospodarcza na ryczałcie i etat a wspólne rozliczenie z małżonkiem

Wspólne rozliczenie z małżonkiem w przypadku prowadzenia działalności gospodarczej co do zasady jest dozwolone. Muszą jednak zostać spełnione odpowiednie kryteria. Dowiedz się, czy możesz skorzystać ze wspólnego rozliczenia rocznego z małżonkiem!

4 marca 2015

Kiedy można rozliczyć się wspólnie z małżonkiem?

Jednym z przywilejów jakie dotyczą rozliczania się z podatku dochodowego od osób fizycznych, z pewnością jest wspólne rozliczanie się małżonków.

5 lipca 2013

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów