0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Wspólne rozliczenie małżonków opodatkowanych liniowo i ryczałtem za 2021 rok

Nasz ekspert:
Artykuły autora

Wielkość tekstu:

Ministerstwo Finansów opublikowało komunikat, który wskazuje możliwość rozliczenia małżonków w przypadku opodatkowania podatkiem liniowym lub ryczałtem. Jednak aby wspólne rozliczenie małżonków było możliwe, należy spełnić pewien warunek. Jaki? Odpowiadamy w artykule!

Wspólne rozliczenie małżonków a podatek liniowy i ryczałt

Dotychczas ze wspólnego rozliczenia małżonków mogli skorzystać podatnicy, którzy:

  • pozostawali w danym roku w związku małżeńskim,

  • w danym roku występowała wspólność majątkowa,

  • podlegają obowiązkowi podatkowemu w Polsce.

Wyłączone z tego prawa były małżeństwa, w których co najmniej jeden z małżonków prowadził w danym roku działalność gospodarczą opodatkowaną podatkiem liniowym bądź ryczałtem od przychodów ewidencjonowanych.

Jak się okazuje, dla wyłączonych z preferencji małżeństw Ministerstwo Finansów wychodzi naprzeciw, wskazując możliwość wspólnego rozliczenia już w tegorocznym zeznaniu.

Zmiany w zakresie wspólnego rozliczenia w zeznaniu za 2021 rok

Ministerstwo Finansów poinformowało, że wspólne rozliczenie małżonków będzie również możliwe, nawet jeśli jeden z małżonków w danym roku prowadził działalność gospodarczą opodatkowaną podatkiem liniowym lub ryczałtem.

Rozliczenie wspólne w powyższym przypadku będzie możliwe, jeśli małżonek prowadzący działalność opodatkowaną wspomnianymi formami opodatkowania nie uzyska w danym roku przychodów oraz kosztów w jej ramach, a fakt ten będzie udokumentowany złożonym zerowym zeznaniem podatkowym PIT-36L bądź PIT-28.

Możliwość wspólnego rozliczenia będzie już w tegorocznych zeznaniach składanych za rok 2021.

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów