0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

6 wyników dla tematu: wstepna-oplata-leasingowa

Artykuły:

Ujęcie w kosztach opłaty wstępnej za samochód z leasingu operacyjnego

Czy wiesz, jak powinno wyglądać ujęcie w kosztach opłaty wstępnej w przypadku leasingu operacyjnego samochodu osobowego? Przeczytaj artykuł i dowiedz się, jak księgować koszty leasingu samochodu o wartości powyżej 150.000 zł!

23 marca 2023

Wstępna opłata leasingowa w kosztach uzyskania przychodu

Leasing jest popularny wśród przedsiębiorców. Jednak w praktyce budzi wiele wątpliwości. Najczęściej dotyczą one zaliczania wstępnej opłaty leasingowej do kosztów uzyskania przychodu. Sprawdź, czym jest wstępna opłata leasingowa i jak ją ująć w kosztach!

12 kwietnia 2022

Wstępna opłata leasingowa – rozliczenie pod względem podatkowym

Dowiedz się, kiedy zawarta umowa najmu długoterminowego będzie miała charakter umowy leasingu operacyjnego! Sprawdź, jak powinna zostać rozliczona wstępna opłata leasingowa w kosztach podatkowych w przypadku leasingu przedmiotów wykorzystywanych w firmie!

9 sierpnia 2021

Wstępna opłata leasingowa gotówką - konsekwencje

Zapłata za transakcje przekraczające kwotę 15000 zł z pominięciem rachunku bankowego powoduje wyłączenie takiego zakupu z kosztów uzyskania przychodów. Czy wstępna opłata leasingowa może zostać wyłączona z KUP? Odpowiedź znajdziesz w naszym artykule!

15 kwietnia 2021

Informacja VAT-26 a wstępna opłata leasingowa - rozliczenie wydatków!

Podatnicy w działalności, często wykorzystują pojazdy na podstawie umowy leasingowej. Kiedy można odliczyć pełny podatek VAT za poniesione wydatki? Informacja VAT-26 a wstępna opłata leasingowa - sprawdź kiedy powinna być złożona w Urzędzie Skarbowym?

20 listopada 2020

Leasing - opłata wstępna

Przedsiębiorcy, którzy biorą samochód w leasing muszą liczyć się z różnego rodzaju opłatami. Do tych opłat należy m.in. opłata wstępna. Przeczytaj artykuł i dowiedz się, jakie są stanowiska organów podatkowych dotyczące rozliczania tego wydatku.

21 listopada 2013

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów