7 wyników dla tematu: zakup-paliwa

Artykuły:

Zakup paliwa za granicą a koszty podatkowe

Czy zakup paliwa za granicą stanowi koszt uzyskania przychodu? Jak rozliczyć zakup paliwa za granicą? W jaki sposób dokonać księgowania zakupu w podatkowej księdze przychodów i rozchodów? Przeczytaj i sprawdź kiedy konieczna jest faktura na zakup paliwa!

9 września 2020

Paliwo kupione za granicą a obowiązek wykazania WNT

W ramach prowadzonej działalności przedsiębiorcy coraz częściej podróżują za granicę. Wielu z nich jako środek lokomocji wybiera samochód firmowy lub prywatny. Przeczytaj artykuł i dowiedz się, czy paliwo kupione za granicą stanowi WNT! Podpowiadamy!

5 marca 2018

Zakup paliwa za granicą a WNT

Zatankowałem paliwo na niemieckiej stacji benzynowej. Czy przewiezienie benzyny w ten sposób przez granicę nie zostanie potraktowane jako wewnątrzwspólnotowe nabycie towarów?

16 sierpnia 2016

Zakup paliwa a odliczenie podatku VAT

Wykorzystujesz w firmie samochód i zastanawiasz się, czy możesz odliczyć VAT od zakupu paliwa? Czy wiesz, kiedy zakup paliwa oraz inne wydatki związane z eksploatacją pojazdu dają możliwość odliczenia 50% VAT, a kiedy 100%? Sprawdź!

13 marca 2016

Odliczenie VAT od paliwa

Do 30 czerwca 2015 r. niemożliwe jest odliczenie VAT od paliwa dla samochodów, które są wykorzystywane również do innych celów, niż działalność gospodarcza. Sytuacja ta ulegnie zmianie 1 lipca 2015 r. Dowiedz się więcej, czytając nasz artykuł!

3 marca 2015

Odliczenie VAT od samochodu osobowego

Czy wprowadzając samochód osobowy do ewidencji środków trwałych i wykorzystując go prywatnie można odliczyć VAT?

19 listopada 2014

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów