0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

8 wyników dla tematu: zaliczka-na-pit

Artykuły:

Podstawa opodatkowania. Czym jest i jak ją obliczyć?

Podatnicy mają możliwość dokonania wyboru sposobu rozliczania swoich dochodów. W zależności od wybranego sposobu w inny sposób ustalana jest podstawa opodatkowania. Dowiedz się czytając artykuł, jak wyliczyć zaliczkę przy różnych formach opodatkowania!

25 stycznia 2023

Zawieszenie działalności gospodarczej a zaliczka na PIT

Zawieszenie działalności gospodarczej w czasie pandemii było nieuniknione przez wielu małych podatników. Czy w tym czasie przedsiębiorcy mogą prowadzić działalność gospodarczą? Czy zawieszenie działalności gospodarczej zwalnia z płacenia zaliczki na PIT?

15 września 2021

Porównanie sposobu wyliczenia zaliczki na PIT i CIT - warto wiedzieć

Przedsiębiorcy co do zasady zobowiązani są do regulowania zobowiązań z zakresu podatku dochodowego. Swoje dochody opodatkowują na gruncie podatku od osób fizycznych bądź od osób prawnych. Sprawdź, porównanie sposobu wyliczenia zaliczki na PIT i CIT!

14 kwietnia 2021

PIT 37 krok po kroku - jak prawidłowo wypełnić druk?

Podatnicy uzyskujący przychody opodatkowane na zasadach ogólnych składają za dany rok zeznanie roczne PIT 37 celem rozliczenia podatku dochodowego. Sprawdź, w jaki sposób wypełnić PIT 37 krok po kroku oraz w jakim terminie należy go złożyć do urzędu?

5 lutego 2020

Brak konieczności wpłaty zaliczki na podatek dochodowy do 1000 zł!

Od stycznia 2018 roku nastąpiły zmiany przepisów dotyczących wpłaty zaliczki na podatek dochodowy! Dopiero po przekroczeniu 1000 złotych należy zapłacić zaliczkę podatku do Urzędu Skarbowego! Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się więcej!

30 maja 2018

Działalność gospodarcza i umowa o pracę a zaliczka na PIT

W sytuacji gdy przedsiębiorca prowadzący działalność gospodarczą równocześnie zatrudniony jest na umowę o pracę powstaje pytanie jak prawidłowo powinna zostać wyliczona zaliczka na PIT, szczególnie z uwzględnieniem kwoty zmniejszającej podatek. Sprawdź!

26 stycznia 2017

Zasady rozliczania zaliczki na podatek dochodowy

Przedsiębiorca prowadząc działalność ma obowiązek opłacania zaliczki na podatek dochodowy. Zobowiązany jest do tego do 20 dnia miesiąca następującego po zakończeniu danego miesiąca bądź kwartału. Poznaj zasady rozliczania zaliczki na podatek dochodowy!

25 stycznia 2017

Grudniowa zaliczka na podatek dochodowy - jak jej nie płacić?

Podatnicy, którzy pospieszą się i złożą zeznanie podatkowe za upływający rok podatkowy jeszcze w styczniu, mogą nie płacić zaliczki na PIT za grudzień. Sprawdź, w jakiej sytuacji grudniowa zaliczka na podatek dochodowy nie musi być opłacana.

23 grudnia 2013

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów