0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

10 wyników dla tematu: zezwolenie-na-prace

Artykuły:

Pobyt i zatrudnienie obywateli państw trzecich

Aby legalnie pracować w Polsce potrzebne jest zezwolenie na pracę. W przypadku obywateli UE sprawa jest dość prosta. Inaczej jedna wygląda zatrudnienie obywateli państw trzecich. Przeczytaj ten artykuł i dowiedz się więcej na ten temat zezwoleń na pracę!

22 sierpnia 2022

Jak długo ważne jest zezwolenie na pracę dla cudzoziemca?

Zezwolenie na pracę jest dokumentem legalizującym podjęcie zatrudnienia przez obcokrajowca. Okazuje się, że nie musi być on uzyskiwany w każdej sytuacji, gdy mamy do czynienia z obcokrajowcem. Przeczytaj i dowiedz się na temat zezwolenia na pracę!

7 marca 2022

Cudzoziemiec student na umowie o pracę i umowie zlecenia – obowiązki polskiego pracodawcy

Koniecznym warunkiem legalnego zatrudnienia cudzoziemca na terenie Rzeczpospolitej Polskiej – zarówno na podstawie umowy o pracę, jak i umowy zlecenia jest pozwolenie na pracę. Czy cudzoziemiec student również powinien je posiadać? Sprawdź to!

13 maja 2021

Zezwolenie na pracę w Polsce – obowiązek informacyjny i uchylenie decyzji

Zezwolenie na pracę jest wydawane na wniosek podmiotu powierzającego wykonywanie pracy cudzoziemcowi. Co powinno zawierać? Przeczytaj ten artykuł i dowiedz się więcej na temat obowiązków informacyjnych w tym zakresie oraz o procedurze, która obowiązuje!

31 marca 2021

Zezwolenie na pracę dla cudzoziemca - jakie występują ich typy?

Czym jest zezwolenie na pracę dla cudzoziemca? Jakie występuje typy zezwoleń? Kto wydaje zezwolenia? Jakie dokumenty należy dołączyć do wniosku o otrzymanie zezwolenia na pracę? Jak długo takie dokumenty są ważne? Przeczytaj artykuł i sprawdź!

18 września 2020

Zezwolenie na pracę sezonową cudzoziemca - zmiany od 2018 roku

Coraz więcej przedsiębiorców z powodu niedoboru pracowników decyduje się na zatrudnienie cudzoziemca. Co zmieniło się w przepisach od 2018 roku? Jak zdobyć zezwolenie na pracę sezonową dla cudzoziemca? Przeczytaj w artykule i dowiedz się więcej!

27 lutego 2019

Jak wygląda dodanie obcokrajowca do zarządu spółki z o.o.?

Czy dodanie obcokrajowca do zarządu spółki z o.o. wymaga wielu formalności? Jakie dokumenty należy złożyć w KRS?

29 stycznia 2019

Cudzoziemka w ciąży - przedłużenie umowy, gdy kończy się zezwolenie na pracę

Czy każda cudzoziemka w ciąży zatrudniona przez agencję pracy tymczasowej, w przypadku rozwiązania umowy ma prawo do przedłużenia umowy do dnia porodu? Co jeśli w międzyczasie wygaśnie zezwolenie na pracę? Przeczytaj i dowiedz się więcej na ten temat!

29 października 2018

Zatrudnienie osoby poniżej 16. roku życia - czy jest możliwe?

W okresie wakacji wielu młodych ludzi chciałoby podjąć pracę, chcąc zarobić swoje pierwsze pieniądze. Czy prawo pozwala na zatrudnienie osoby poniżej 16. roku życia? Jeśli tak, to jakich formalności należy dokonać? Przeczytaj i sprawdź!

22 maja 2018

Zezwolenie na pracę - czy obcokrajowiec musi je posiadać?

Kiedy cudzoziemiec może legalnie pracować w Polsce, bez konieczności posiadania zezwolenia na pracę, które jest wydawane przez urzędy wojewódzkie? Przeczytaj artykuł i dowiedz się kiedy nie jest wymagane zezwolenie na pracę dla cudzoziemca!

23 stycznia 2018

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów