Tło strzałki Strzałka
0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

7 wyników dla tematu: zniesienie-wspolwlasnosci

Artykuły:

Wycofanie samochodu ze spółki jawnej – skutki podatkowe w VAT i PIT

Wycofanie samochodu ze spółki jawnej do prywatnego majątku wspólników niesie konsekwencje podatkowe w VAT i PIT. Istnieją przypadki, kiedy czynność ta jest neutralna, jednak w wielu sytuacjach może prowadzić do powstania obowiązku podatkowego. Sprawdź!

21 października 2024

Darowizna a zniesienie współwłasności

W przepisach Kodeksu cywilnego odnajdziemy regulację darowizny, własności i współwłasności. Czy darowizna, własność i współwłasność mają coś ze sobą wspólnego? Czym jest zniesienie współwłasności? Przeczytaj artykuł i dowiedz się!

10 maja 2024

Jakie skutki powoduje zniesienie współwłasności?

Prawo do współwłasności rzeczy ma ten minus, że żaden ze współwłaścicieli nie może nim całkowicie swobodnie rozporządzać. Rozwiązaniem może być jednak zniesienie współwłasności. Jakie są zatem sposoby na zniesienie współwłasności? Odpowiadamy w artykule!

11 października 2022

Wspólność majątkowa w jednoosobowej działalności gospodarczej

W przypadku jednoosobowej działalności gospodarczej bardzo ważne jest, czy podatnik posiada wspólność majątkową, czy też jej nie posiada. Kiedy i gdzie zgłosić jej powstanie i ustanie? Wspólność majątkowa w jednoosobowej działalności - sprawdź!

14 lipca 2022

Zniesienie współwłasności a zbycie udziałów – co lepsze?

Własność określonej rzeczy ruchomej bądź nieruchomości może przysługiwać niepodzielnie więcej niż jednaj osobie. W jaki sposób dokonuje się zniesienia współwłasności? Czy zbycie udziałów może być lepszym wyjściem niż zniesienie współwłasności?

30 września 2019

Jak w praktyce wygląda zniesienie współwłasności?

Zniesienie współwłasności może odbyć się w dwóch trybach - umownym i sądowym. Formalności, jakich należy dopełnić są zależne od tego czy przedmiotem współwłasności jest ruchomość czy nieruchomość. Dowiedz się jak wygląda proces zniesienia współwłasności!

29 marca 2019

Zniesienie współwłasności w świetle podatków

Przepisy Kodeksu cywilnego nie zabraniają zniesienia współwłasności, jeśli współwłaściciele, chcą zrzec się swoich udziałów na rzecz drugiego wspólnika lub chcą je odsprzedać. Pytanie jak opodatkować przychód powstały przez zniesienie współwłasności?

27 marca 2018

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów