0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

8 wyników dla tematu: zus-zua

Artykuły:

Jak wypełnić ZUS ZUA? Omówienie krok po kroku

Formularz ZUS ZUA wypełnia płatnik składek w celu zgłoszenia osoby z danego tytułu ubezpieczenia. Czy wiesz, kto jest zwolniony z tego obowiązku? Sprawdź, jak należy wypełnić wniosek ZUS ZUA i dowiedz się więcej czytając nasz artykuł!

9 sierpnia 2022

Etat i działalność - składki przedsiębiorcy po zakończeniu umowy o pracę

Jak wyliczyć składki przedsiębiorcy po zakończeniu umowy o pracę? Sprawdź, nasz ekspert odpowiada na pytanie czytelnika!

31 maja 2022

Deklaracje ZUS – kiedy jakie składamy?

Przedsiębiorca zobowiązany jest złożyć do ZUS-u, zarówno podczas zakładania działalności gospodarczej, jak i w trakcie jej prowadzenia deklaracje. Deklaracje ZUS dzielą się na zgłoszeniowe oraz rozliczeniowe. Sprawdź kiedy należy je składać!

1 grudnia 2021

Rozpoczęcie działalności gospodarczej (cz. 3) - jak wypełnić ZUS ZUA?

W przypadku zgłaszania przedsiębiorcy lub pracownika do pełnego ubezpieczenia społecznego lub aktualizacji danych konieczne jest złożenie formularz ZUS ZUA. Czy wiesz, jak należy wypełnić ten formularz? Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się więcej!

6 lipca 2021

Zmiany w zgłoszeniach do ZUS – nowe dane w ZUA i ZZA

Jednym z głównych obowiązków pracodawcy jest zarejestrowanie pracowników do ubezpieczeń. W maju 2021 roku wprowadzone zostaną zmiany w zgłoszeniach do ZUS. Jakie informacje będzie trzeba podać na ZUA i ZZA? Przeczytaj artykuł i dowiedz się więcej!

22 marca 2021

Zakładanie działalności na ryczałcie a spis z natury

Czy trzeba sporządzać spis z natury w związku z rozpoczęciem działalności opodatkowaną ryczałtem?

7 października 2016

Składki ZUS Przedsiębiorcy - preferencyjne a zwykłe w 2013 roku

Osoby zakładające własną działalność mają prawdo do korzystania z preferencyjnych składek ZUS. Jest to jedna z głównych ulg dla nowych przedsiębiorców, z której korzystanie w 2013 roku pozwala zaoszczędzić nawet 600 zł.

17 lipca 2013

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów