0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

9 wyników dla tematu: zus-zwua

Artykuły:

Jak wypełnić tryb rozwiązania umowy oraz kody podstawy prawnej w ZWUA?

We wzorze deklaracji dotyczącej wyrejestrowania z ubezpieczeń jest dodana część dotycząca rozwiązania/wygaśnięcia stosunku pracy. Jakie dane się tam podaje? Co oznaczają kody podstawy prawnej w ZWUA? Przeczytaj artykuł i sprawdź to!

27 stycznia 2023

Jaki jest termin na przekazanie dokumentów zgłoszeniowych do ZUS?

Czy limit dni na przekazanie dokumentów zgłoszeniowych do ZUS uwzględnia wyłącznie ustawowe dni wolne od pracy? Sprawdź!

22 sierpnia 2022

Jak wypełnić ZUS ZWUA? Omówienie druku krok po kroku

Druk ZUS ZWUA jest wypełniany w celu wyrejestrowania ubezpieczonego z ubezpieczeń lub zmian czy korekty danych wykazanych w zgłoszeniu do ubezpieczeń, które dotyczą kodu tytułu ubezpieczeń oraz jego rodzaju czy terminu powstania. Zobacz jak go wypełnić!

8 sierpnia 2022

Etat i działalność - składki przedsiębiorcy po zakończeniu umowy o pracę

Jak wyliczyć składki przedsiębiorcy po zakończeniu umowy o pracę? Sprawdź, nasz ekspert odpowiada na pytanie czytelnika!

31 maja 2022

Deklaracje ZUS – kiedy jakie składamy?

Przedsiębiorca zobowiązany jest złożyć do ZUS-u, zarówno podczas zakładania działalności gospodarczej, jak i w trakcie jej prowadzenia deklaracje. Deklaracje ZUS dzielą się na zgłoszeniowe oraz rozliczeniowe. Sprawdź kiedy należy je składać!

1 grudnia 2021

Likwidacja działalności gospodarczej a ustanie obowiązku ubezpieczeń

Czy likwidacja działalności gospodarczej generuje ustanie obowiązku ubezpieczeń? Co w przypadku zawieszenia działalności. Jakich obowiązków należy dopełnić przy zawieszeniu oraz likwidacji działalności? Dowiedz się więcej czytając nasz artykuł!

9 grudnia 2020

Ubezpieczenie zdrowotne członka rodziny a wyrejestrowanie przedsiębiorcy

Kogo można zgłosić do ubezpieczenia zdrowotnego jako członka rodziny? Jaki wpływ ma wyrejestrowanie przedsiębiorcy na ubezpieczenie zdrowotne członka rodziny? Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się kiedy należy wyrejestrować członków rodziny!

20 lutego 2020

Składki ZUS Przedsiębiorcy - preferencyjne a zwykłe w 2013 roku

Osoby zakładające własną działalność mają prawdo do korzystania z preferencyjnych składek ZUS. Jest to jedna z głównych ulg dla nowych przedsiębiorców, z której korzystanie w 2013 roku pozwala zaoszczędzić nawet 600 zł.

17 lipca 2013

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów