0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Kreator wniosku o interpretację indywidualną przepisów podatkowych

Nasz ekspert:
Artykuły autora

Wielkość tekstu:

W ostatnim czasie Krajowa Administracja Skarbowa udostępniła kreator wniosku o interpretację indywidualną przepisów podatkowych. Rozwiązanie to ma na celu ułatwienie procesu przygotowania takiego wniosku o interpretację. Od kiedy obowiązuje kreator i jak za jego pośrednictwem złożyć wniosek?

Do czego służy kreator wniosku o interpretację indywidualną?

Interaktywny kreator służy wyłącznie do wypełnienia oraz wygenerowania wniosku ORD-IN. Dostęp do formularza kreatora możliwy jest przy użyciu dowolnej przeglądarki internetowej na dowolnym urządzeniu, które ma dostęp do internetu. Udostępniony dla podatników kreator zapewne będzie bardzo dużym wsparciem w przygotowaniu wniosku o wydanie indywidualnej interpretacji podatkowej. Stworzony kreator wniosku o interpretację indywidualną zawiera wskazówki praktyczne w zakresie prawidłowego wypełnienia krok po kroku wniosku ORD-IN. Na każdym z kroków wypełniania wniosku użytkownik będzie mógł przeglądać uzupełnione dane. Należy jednak pamiętać o tym, że korzystanie z narzędzia nie będzie obligatoryjne, a służy jedynie do ułatwienia właściwego sporządzenia wniosku. Rozwiązanie to ma w głównej mierze na celu zmniejszenie ryzyka błędnego wypełnienia wniosku ORD-IN.

Gdzie dostępny jest kreator wniosku o interpretację indywidualną?

Kreator dostępny jest na rządowej stronie: https://ord-in.podatki.gov.pl/ oraz na stronie Krajowej Informacji Skarbowej. Natomiast informacje na temat tej usługi oraz samych interpretacji indywidualnych na stronie: Interpretacje indywidualne.

W jaki sposób przesłać wniosek wygenerowany w kreatorze?

Wygenerowany wniosek można podpisać elektronicznie oraz przesłać:

  • przy pomocy skrzynki elektronicznej podawczej na adres ePUAP/KIS/wnioski, lub
  • jako załącznik do ogólnego pisma w e-Urzędzie Skarbowym. 

Wygenerowany oraz zapisany wniosek można również wydrukować oraz po podpisaniu przesłać tradycyjnym sposobem na adres Krajowej Informacji Skarbowej. Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów