0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Umorzenie mikropożyczki - jak sprawdzić?

Nasz ekspert:
Artykuły autora

Wielkość tekstu:

Podatnicy, którzy otrzymali mikropożyczkę w ramach pomocy z Tarczy Antykryzysowej mogą liczyć na jej umorzenie jeśli spełnią określone warunki. Jednak urząd nie będzie informować przedsiębiorców o tym czy i kiedy nastąpi umorzenie mikropożyczki. Jak zatem dowiedzieć się, czy zobowiązanie zostanie umorzone? Sprawdźmy! 

Kiedy nastąpi umorzenie mikropożyczki?

Umorzenie mikropożyczki nie następuje w drodze decyzji administracyjnej, zatem jeśli podatnik spełnia odpowiednie warunki pożyczka zostanie umorzona z urzędu. Przypominamy, że warunkiem koniecznym jest w tym przypadku prowadzenie działalności przez okres co najmniej 3 miesięcy od dnia udzielenia pożyczki. 

Czy trzeba złożyć wniosek o umorzenie mikropożyczki?

Obowiązek składania wniosku o umorzenie mikropożyczki został zniesiony wraz z wejściem w życie przepisów określonych w Tarczy 4.0. W tym przypadku to urząd ma obowiązek weryfikacji czy podatnikowi przysługuje prawo do umorzenia. 

Jak sprawdzić czy mikropożyczka została umorzona?

Urzędy dokonują już pierwszych umorzeń mikropożyczek, jednak podatnicy nie otrzymają pisma z potwierdzeniem umorzenia zobowiązania. Jak zatem dowiedzieć się czy mikropożyczka została umorzona? Przedsiębiorcy, którzy złożyli wnioski drogą elektroniczną mogą sprawdzić, czy pożyczka została umorzona po wejściu w podgląd sprawy lub też zalogować się w portalu praca.gov.pl. Pozostali niestety nie mają takiej możliwości, zatem jedyną opcją w tym przypadku będzie osobisty bądź telefoniczny kontakt z urzędem.

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów