0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Umorzenie pożyczki z PUP na mocy tarczy 4.0!

Nasz ekspert:
Artykuły autora

Wielkość tekstu:

Rząd przewiduje umorzenie pożyczki z PUP dla przedsiębiorców. Aktualnie, firmy które skorzystały z mikropożyczki w wysokości 5 000 zł, mogą starać się o jej umorzenie, pod warunkiem, że w ciągu trzech miesięcy od jej przyznania, nadal będą prowadzić działalność gospodarczą oraz złożą dodatkowy wniosek. Co ważne, wielu przedsiębiorców ma wątpliwości, jak prawidłowo liczyć termin złożenia wniosku o umorzenie. Umorzenie pożyczki z PUP, to poprawka założeń w ramach tarczy antykryzysowej 4.0. Sprawdź jakie warunki należy spełnić, aby skorzystać ze zwolnienia!

Nowelizacja tarczy 4.0 to umorzenie pożyczki z PUP!

Rzecznik MŚP zaapelował, aby możliwe było umorzenie pożyczki z PUP bez konieczności składania wniosku.

Zaproponowane rozwiązanie zakłada umorzenie pożyczki z PUP (wraz z odsetkami), jeśli mikroprzedsiębiorca będzie prowadził działalność przez trzy miesiące od dnia jej udzielenia.
W praktyce oznacza to, że przedsiębiorca, który otrzymał wsparcie, nie będzie musiał składać kolejnego wniosku, a PUP umorzy mikropożyczkę z urzędu.

Jak nastąpi umorzenie pożyczki z PUP?

Urzędy pracy samodzielnie będą umarzały zobowiązanie, jeśli przedsiębiorca nadal będzie prowadził działalność gospodarczą. Weryfikacja, czy działalność jest faktycznie prowadzona po 3 miesiącach od udzielenia pożyczki, będzie możliwa za pośrednictwem CEIDG czy KRS.

Można przypuszczać, że urzędnicy będą sprawdzali przed formalnym umorzeniem, czy działalność nie została np. zawieszona.
Nowy zapis ma mieć zastosowanie do pożyczek, o przyznanie których złożono wniosek przed wejściem w życie tarczy 4.0. Zawarte do tego czasu umowy będą podlegały modyfikacji z mocy prawa.

Natomiast, jeśli wniosek o przyznanie pożyczki nie zostanie jeszcze rozpatrzony do dnia obowiązywania tarczy 4.0. PUP będzie musiał jedynie zamieścić informację o tej zmianie przepisów w swojej siedzibie i na stronie internetowej. Przedsiębiorcy z kolei nie będą musieli dokonywać żadnych zmian w złożonych dokumentach.

Ustawa musi jeszcze zostać uchwalona przez parlament oraz podpisana przez prezydenta.

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów