0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Artykuły z dnia: 2022-12-02

Artykuły:

Dane w rejestrze PKD a wpływ na kwestie zwolnienia od podatku VAT

Świadczenie usług doradztwa stanowi czynność skutkującą wykluczeniem możliwości zwolnienia podmiotowego od podatku VAT. Czy dane w rejestrze PKD w zakresie usług doradczych uniemożliwiają prawo do zwolnienia z VAT nawet, jeśli nie są świadczone? Sprawdź!

2 grudnia 2022

Obowiązki ewidencyjne przy eksporcie towaru z innego kraju

Eksport towarów dokonywany z terytorium innego kraju nie podlega opodatkowaniu w Polsce. Jak zatem rozliczyć eksport towarów do innego kraju? Jakie są obowiązki ewidencyjne przy eksporcie towaru z innego kraju? Na pytania odpowiadamy w artykule!

2 grudnia 2022

Wynagrodzenie chorobowe po przejęciu firmy przez nowego pracodawcę

Fakt przejścia zakładu pracy na innego pracodawcę może wpływać na uprawnienia pracownika dotyczące wynagrodzenia chorobowego i zasiłku chorobowego. Jak wyliczyć wynagrodzenie chorobowe po przejęciu firmy? Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się więcej!

2 grudnia 2022

Wigilia firmowa – jak się do niej przygotować?

Coraz więcej przedsiębiorców decyduje się na organizację firmowej Wigilii. Co zrobić, aby spędzony wspólnie z pracownikami czas przebiegł w radosnej atmosferze? Przeczytaj artykuł i zobacz, jak sprawić, aby Wigilia firmowa była naprawdę udana!

2 grudnia 2022

Czy biuro nieruchomości musi posiadać jakiekolwiek licencje?

Biuro nieruchomości świadczy usługi pośrednictwa w obrocie różnego rodzaju nieruchomościami, m.in. gruntami, budynkami, lokalami. Czy w związku z wykonywaną działalnością biuro nieruchomości zobowiązane jest do posiadania jakichkolwiek licencji? Sprawdź!

2 grudnia 2022

Rozliczenie podatkowe umowy franczyzy - jak wygląda?

Coraz więcej przedsiębiorców prowadzi swoje biznesy w oparciu o umowę franczyzy. Jest to dobre rozwiązanie dla nowych przedsiębiorców, którzy nie chcą rozkręcać swojej firmy całkowicie od zera. Sprawdź, jak wygląda rozliczenie podatkowe umowy franczyzy!

2 grudnia 2022

Premia uznaniowa a opłacanie składek ZUS

Premia uznaniowa jest jednym z dodatkowych składników wynagrodzenia, o których wypłacie decyduje pracodawca. Czy każda premia uznaniowa stanowi podstawę do naliczania składek ZUS i podatku? Przeczytaj i dowiedz się więcej na jej temat!

2 grudnia 2022

Badania okresowe pracownika - konsekwencje nie stawienia się

Według Kodeksu pracy każdy pracownik ma obowiązek odbyć badania okresowe określające jego zdolność do pracy. Pracodawca ma obowiązek skierować pracownika na badania wstępne, kontrolne i okresowe. Co w przypadku kiedy pracownik nie stawi się na badania?

2 grudnia 2022

Sprzedaż konsumencka a obowiązki sprzedawcy

Sprzedaż konsumencka niesie za sobą szereg dokonania pewnych obowiązków. Przedsiębiorcy dokonujący sprzedaży detalicznej zobowiązani są do odpowiedniego informowania konsumenta o sprzedawanym produkcie. Sprawdź, jakie są obowiązki informacyjne sprzedawcy!

2 grudnia 2022

Zawieranie umów za przedsiębiorcę – kto i kiedy może zawierać umowy w imieniu przedsiębiorcy?

Jeśli firma jest duża nie jest możliwe, aby za wszystkie formalności odpowiedzialny był jej właściciel. Dotyczy to głównie reprezentacji przed kontrahentami czy podpisywania dokumentów. Kiedy zawieranie umów za przedsiębiorcę jest możliwe? Przeczytaj!

2 grudnia 2022

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów