Tło strzałki Strzałka
0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Ostatnie artykuły autora:

Prawo gospodarcze

Dostęp do kont bankowych po śmierci przedsiębiorcy a zarząd sukcesyjny

Utrzymanie firmy po śmierci przedsiębiorcy wymaga m.in. dostępu do rachunków bankowych. Można to szybko zrobić, jeśli został ustanowiony zarząd sukcesyjny. Problem może się pojawić, gdy przedsiębiorca do firmowych rozliczeń wykorzystywał rachunek osobisty

2 czerwca 2019

Prawo gospodarcze

Wykaz ulg podatkowych: jak sprawdzić, komu fiskus “odpuścił”?

Można sprawdzić, komu urząd skarbowy umorzył zaległości podatkowe. Już dziś sporo danych jest publikowanych. Jeśli zostanie uchwalona ustawa o jawności życia publicznego, to wykaz ulg podatkowych będzie obszerniejszy.

29 listopada 2018

Prawo gospodarcze

Zarzut przedawnienia podatku, czyli obrona przed fiskusem

Jak podnieść zarzut przedawnienia podatku? Urząd skarbowy może się upominać o zaległości, dopóki nie nastąpi ich przedawnienie. Przedawnienie podatków z reguły ma miejsce po upływie pięciu lat. Jak sprawdzić, czy podatki są już przedawnione?

19 lipca 2022

Prawa konsumenta

Alimenty po rozwodzie od małżonka - komu i na jak długo przysługują?

Alimenty w większości sytuacji kojarzy się z płaceniem na utrzymanie dzieci. Przyznawane są też alimenty po rozwodzie na małżonka. Jest to jednak uzależnione od spełnienia innych warunków niż te, które obowiązują przy alimentach na rzecz krewnych.

8 sierpnia 2022

Prawo gospodarcze

Zarządca sukcesyjny poprowadzi firmę po śmierci właściciela

Ważna zmiana dla osób prowadzących działalność gospodarczą na podstawie wpisu do CEIDG. Nowe przepisy, które pozwalają płynnie prowadzić firmę po śmierci jej właściciela. Działalnością gospodarczą zmarłego zajmie się tymczasowo zarządca sukcesyjny.

19 czerwca 2022

Prawo gospodarcze

Reklama przy drodze i na chodniku - o czym pamiętać, by uniknąć kar?

Reklama przy drodze umieszczona bez zezwolenia to ryzyko dużych kar. Co sprawdzić przed jej umieszczeniem? Jakich formalności dopełnić? Czy można wystawić “potykacz” na chodniku przed sklepem? Co grozi za samowolne postawienie reklamy?

13 maja 2021

Prawo gospodarcze

Wywłaszczenie nieruchomości pod drogi - na jakich zasadach się odbywa?

Wywłaszczenie nieruchomości pod budowę dróg odbywa się na szczególnych zasadach z tzw. specustawy drogowej. Samo odebranie własności może nastąpić wcześniej niż wypłata odszkodowania. Na co trzeba się przygotować, jeśli planowana jest budowa drogi?

12 czerwca 2022

Prawo gospodarcze

Wniosek o umorzenie odsetek podatkowych - jak go napisać?

Odsetki od zaległości podatkowych potrafią urosnąć do pokaźnej kwoty. Można złożyć w urzędzie skarbowym wniosek o umorzenie odsetek. Kiedy ma on szansę na uwzględnienie? Jakich formalności trzeba dopełnić?

8 grudnia 2021

Prawo gospodarcze

Wywłaszczenie nieruchomości - co warto o nim wiedzieć?

Właściciel nieruchomości może zostać pozbawiony przysługującego mu prawa wbrew swojej woli. Odbywa się to poprzez wywłaszczenie. Stanie się tak wtedy, gdy jego nieruchomość będzie potrzebna do realizacji inwestycji o charakterze publicznym.

9 lutego 2022

Prawo gospodarcze

Kategorie budynków - co trzeba o nich wiedzieć przed budową?

Kategorie budynków mają wpływ m.in. to, jakie będą formalności po zakończeniu budowy związane z przystąpieniem do użytkowania budynku, ile kosztuje legalizacja samowoli, jakie warunki musi spełniać projekt budynku. Jakie są kategorie budynków?

4 stycznia 2021

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów