Ostatnie artykuły autora:
Jak chronić nazwę firmy lub produktu - skutki błędów przy ich wyborze
Wybierając nazwę firmy czy produktów trzeba wziąć pod uwagę to, czy i jak chronić nazwę przed wykorzystaniem przez konkurencję. Wiele firm popełnia błąd i wybiera nazwy opisowe. Po fakcie dowiadują się, że nie można ich zastrzec jako znaku towarowego.
22 stycznia 2019
Jak sprawdzić księgę wieczystą przed kupnem nieruchomości?
Jak sprawdzić księgę wieczystą nieruchomości? Można to zrobić za darmo, w Internecie. Można m.in. ustalić, kto jest właścicielem nieruchomości, jaką ma powierzchnię, czy jest obciążona hipoteką lub innymi prawami.
27 września 2021
Odpowiedź na reklamację po terminie - czym grozi przedsiębiorcom?
Brak odpowiedzi w terminie na złożoną przez konsumenta reklamację oznacza, że przedsiębiorca uznał reklamację za uzasadnioną. O czy powinni pamiętać przedsiębiorcy i jak uniknąć problemów? Jak odpowiedź na reklamację po terminie traktują sądy?
24 czerwca 2019
Unijny znak towarowy - dlaczego warto go zarejestrować?
Unijny znak towarowy daje od razu ochronę w 28 państwach członkowskich Unii Europejskiej. Rejestracja ułatwia walkę z osobami, które będą chciały wykorzystywać podobne oznaczenie w konkurencyjnej działalności. Jak zarejestrować unijny znak towarowy?
24 września 2021
Uszkodzenie przesyłki ze sklepu internetowego - co zrobić?
Uszkodzenie przesyłki wysłanej ze sklepu internetowego to problem nie tylko klienta, ale też sklepu. Łatwo wpaść w pułapkę: sklep musi oddać klientowi pieniądze za uszkodzony przez przewoźnika towar, ale nie może potem żądać od przewoźnika odszkodowania.
13 listopada 2018
Podzlecenie prac - kiedy można je stosować i jakie są ograniczenia?
Podzlecenie prac w części lub całości innym osobom lub firmom jest często stosowane. Wyjaśniamy, kiedy można się posłużyć podwykonawcami w przypadku najczęściej zawieranych umów, w tym w zamówieniach publicznych.
11 czerwca 2019
Odpowiedzialność zarządu za podatki spółki - kiedy się przedawnia?
Członkowie zarządu spółki z o.o. i akcyjnej odpowiadają swoimi prywatnymi majątkami za zaległości podatkowe spółek. Jak długo trwa odpowiedzialność zarządu za podatki? Ile lat musi minąć, żeby urząd skarbowy nie mógł się domagać zapłaty?
7 lutego 2021
Rejestracja bloga jako czasopisma - co warto wiedzieć prowadząc blogi?
Kiedy obowiązkowa jest rejestracja bloga lub portalu internetowego jako czasopisma? Co grozi za zlekceważenie tego obowiązku? Jak w takich sprawach orzekają sądy? Wyjaśniamy, kiedy działalność w Internecie może zostać uznana za prasę - wydawanie dziennika
19 czerwca 2019
Wyrok nakazowy z sądu - jak się przed nim bronić?
W sprawach o wykroczenia, sprawach karnych i karno - skarbowych sąd może wydać bez rozprawy wyrok nakazowy. Oskarżony może się od takiego wyroku odwołać, ale ma na to tylko siedem dni. W tym celu trzeba złożyć sprzeciw. Wyjaśniamy, jak to zrobić.
30 czerwca 2022
Brak PESEL w KRS - jak powołać do zarządu spółki cudzoziemca?
Brak PESEL nie stanowi przeszkody do powołania do zarządu polskiej spółki czy objęcia w niej udziałów. Cudzoziemcy mieszkający w Polsce mogą PESEL łatwo wyrobić - wystarczy, że się zameldują na pobyt trwający dłużej niż 30 dni.
3 kwietnia 2022
- ZUS (spółki akcyjne, spółki z o.o., spółdzielnie, stowarzyszenia, fundacje)
- Dzień ustawowo wolny od pracy
- Podatek dochodowy
- PIT 4
- PIT 8A
- ZUS (jednoosobowa działalność gospodarcza, spółki: cywilne, jawne, partnerskie, kamandytowe, komandytowo-akcyjne)
- VAT 7
- VAT 7K
- VAT UE (elektroniczna)
- PIT 28
- PIT 36
- PIT 36L
Najchętniej czytane
- Składka zdrowotna osób prowadzących działalność w 2025 r.
- Darowizna w najbliższej rodzinie w 2025 roku - czy należy ją opodatkować?
- Darowizna od rodziców - czy jest zwolniona z podatku w 2025 roku?
- Komu i w jakiej wysokości przysługuje zasiłek dla bezrobotnych w 2025?
- Koszt całkowity zatrudnienia pracownika w 2025 roku - musisz to wiedzieć!
Wzory dokumentów