0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Ostatnie artykuły autora:

Prawo pracy

Składniki zmienne a urlop wypoczynkowy czyli wynagrodzenie urlopowe

Wynagrodzenie urlopowe, czyli wynagrodzenie za czas kiedy pracownik nie świadczy pracy, może być wyższe, niż gdyby w tym czasie pracę świadczył. Co na to ma wpływ? Poznaj relacje: składniki zmienne a urlop wypoczynkowy! Przeczytaj nasz artykuł!

18 lipca 2023

Ubezpieczenie ZUS

Chorobowe szpitalne - czym się charakteryzuje?

Pracownicy, którzy przebywają w szpitalu nadal podlegają pod ubezpieczenie chorobowe i z tego tytułu należy im się zwolnienie chorobowe szpitalne. Czym się charakteryzuje i jaka jest jego wysokość? Przeczytaj artykuł i dowiedz się na ten temat!

5 sierpnia 2022

Prawo pracy

Jak liczyć terminy w prawie pracy?

Liczenie terminów w prawie pracy odmienne jest od liczenia terminów w prawie cywilnym. Wynika to nie z przepisów, a z orzecznictwa sądowego. Przeczytaj nasz artykuł na ten temat i dowiedz się, jak liczyć terminy w prawie pracy i nie popełniać błędów!

17 stycznia 2022

Ochrona danych

Po co jest ochrona danych osobowych w małej firmie?

Czy konieczne będzie zatrudnianie specjalisty ds. ochrony danych osobowych w małych firmach? Czy niezbędne jest kontrolowanie przetwarzania, przechowywania, udostępniania danych osobowych? Przeczytaj jak wygląda ochrona danych osobowych w małej firmie!

14 maja 2022

Prawo pracy

Używanie samochodu służbowego do celów prywatnych - nowe interpretacje

Używanie samochodu służbowego do celów prywatnych oznacza dla pracownika osiąganie dodatkowego przychodu. Jest to świadczeniem nie pieniężne. Czy w związku z tym pracownik powinien partycypować w korzyściach z tego tytułu? Przeczytaj i sprawdź!

17 stycznia 2022

Prawo pracy

Zezwolenie na pracę - czy obcokrajowiec musi je posiadać?

Kiedy cudzoziemiec może legalnie pracować w Polsce, bez konieczności posiadania zezwolenia na pracę, które jest wydawane przez urzędy wojewódzkie? Przeczytaj artykuł i dowiedz się kiedy nie jest wymagane zezwolenie na pracę dla cudzoziemca!

17 stycznia 2022

Prawo pracy

Delegacja a oddelegowanie pracownika - różnice

Jak odróżnić, czy pracownik jest w podróży służbowej, czy został oddelegowany do innej miejscowości w celu wykonywania pracy? Delegacja a oddelegowanie pracownika to skomplikowany temat. Przeczytaj i dowiedz się więcej na temat prawnych wątpliwości!

17 stycznia 2022

Prawo pracy

Świadectwo pracy - jakie zmiany obwiązują od 2017 r.?

W 2017 r. zmieniły się zasady wystawiania świadectw pracy. Obecnie zostały dodane elementy stosunku pracy bądź danych pracownika, które powinny znaleźć się w świadectwie. Sprawdź, co zostało zmienione, i jak teraz powinno wyglądać świadectwo pracy.

17 stycznia 2022

Prawo pracy

Ochrona przedemerytalna pracowników - zmiany od 1 października 2017

W 2017 r. zmieniają się przepisy dotyczące wieku ochronnego osób, które będę odchodzić na emeryturę. Podyktowane jest to zmianą przepisów dotyczących wieku emerytalnego. Przeczytaj artykuł i sprawdź, kiedy ochrona przedemerytalna będzie obowiązywać?

17 stycznia 2022

Prawo pracy

Potrącenia komornicze z zasiłków w 2017r.

Potrącenia komornicze płatnik składek zobowiązany jest dokonywać bez względu na to, czy pracownik przebywa na zwolnieniu chorobowym, czy nie. Nie ma znaczenia też, czy pracownik pobiera zasiłek, czy wynagrodzenie chorobowe. Przeczytaj więcej w artykule!

8 kwietnia 2019

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów