0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Ostatnie artykuły autora:

Prawo pracy

Składniki zmienne a urlop wypoczynkowy czyli wynagrodzenie urlopowe

Wynagrodzenie urlopowe, czyli wynagrodzenie za czas kiedy pracownik nie świadczy pracy, może być wyższe, niż gdyby w tym czasie pracę świadczył. Co na to ma wpływ? Poznaj relacje: składniki zmienne a urlop wypoczynkowy! Przeczytaj nasz artykuł!

21 kwietnia 2022

Ubezpieczenie ZUS

Chorobowe szpitalne - czym się charakteryzuje?

Pracownicy, którzy przebywają w szpitalu nadal podlegają pod ubezpieczenie chorobowe i z tego tytułu należy im się zwolnienie chorobowe szpitalne. Czym się charakteryzuje i jaka jest jego wysokość? Przeczytaj artykuł i dowiedz się na ten temat!

5 sierpnia 2022

Ubezpieczenie ZUS

Karta zasiłkowa - czy nadal powinna być prowadzona w firmie?

Aktualnie nie ma obowiązku sporządzania kart zasiłkowych, jednak płatnicy składek zobowiązani są do wypełnienia i dostarczenia do ZUS-u dokumentów zgłoszeniowych i rozliczeniowych. Jakimi dokumentami zastąpiona została karta zasiłkowa? Dowiedz się więcej!

1 czerwca 2022

Prawo pracy

Jak liczyć terminy w prawie pracy?

Liczenie terminów w prawie pracy odmienne jest od liczenia terminów w prawie cywilnym. Wynika to nie z przepisów, a z orzecznictwa sądowego. Przeczytaj nasz artykuł na ten temat i dowiedz się, jak liczyć terminy w prawie pracy i nie popełniać błędów!

17 stycznia 2022

Ochrona danych

Po co jest ochrona danych osobowych w małej firmie?

Czy konieczne będzie zatrudnianie specjalisty ds. ochrony danych osobowych w małych firmach? Czy niezbędne jest kontrolowanie przetwarzania, przechowywania, udostępniania danych osobowych? Przeczytaj jak wygląda ochrona danych osobowych w małej firmie!

14 maja 2022

Prawo pracy

Używanie samochodu służbowego do celów prywatnych - nowe interpretacje

Używanie samochodu służbowego do celów prywatnych oznacza dla pracownika osiąganie dodatkowego przychodu. Jest to świadczeniem nie pieniężne. Czy w związku z tym pracownik powinien partycypować w korzyściach z tego tytułu? Przeczytaj i sprawdź!

17 stycznia 2022

Prawo pracy

Zezwolenie na pracę - czy obcokrajowiec musi je posiadać?

Kiedy cudzoziemiec może legalnie pracować w Polsce, bez konieczności posiadania zezwolenia na pracę, które jest wydawane przez urzędy wojewódzkie? Przeczytaj artykuł i dowiedz się kiedy nie jest wymagane zezwolenie na pracę dla cudzoziemca!

17 stycznia 2022

Prawo pracy

Delegacja a oddelegowanie pracownika - różnice

Jak odróżnić, czy pracownik jest w podróży służbowej, czy został oddelegowany do innej miejscowości w celu wykonywania pracy? Delegacja a oddelegowanie pracownika to skomplikowany temat. Przeczytaj i dowiedz się więcej na temat prawnych wątpliwości!

17 stycznia 2022

Prawo pracy

Świadectwo pracy - jakie zmiany obwiązują od 2017 r.?

W 2017 r. zmieniły się zasady wystawiania świadectw pracy. Obecnie zostały dodane elementy stosunku pracy bądź danych pracownika, które powinny znaleźć się w świadectwie. Sprawdź, co zostało zmienione, i jak teraz powinno wyglądać świadectwo pracy.

17 stycznia 2022

Prawo pracy

Ochrona przedemerytalna pracowników - zmiany od 1 października 2017

W 2017 r. zmieniają się przepisy dotyczące wieku ochronnego osób, które będę odchodzić na emeryturę. Podyktowane jest to zmianą przepisów dotyczących wieku emerytalnego. Przeczytaj artykuł i sprawdź, kiedy ochrona przedemerytalna będzie obowiązywać?

17 stycznia 2022

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów