0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Ostatnie artykuły autora:

Prawo spółek

Posiedzenie i głosowanie online w spółkach prawa handlowego

Posiedzenie i głosowanie dokonywane przez zarząd, radę nadzorczą, a także wspólników spółki prawa handlowego jest niezbędne do jej właściwego funkcjonowania. Pandemia COVID-19 spowodowała wdrożenie przepisów umożliwiających zwoływanie zgromadzeń online.

20 kwietnia 2023

Prawo spółek

Uchwały wspólników w Kodeksie spółek handlowych

Zgodnie z Kodeksem spółek handlowych uchwały wspólników mogą być skierowane w stronę konkretnego wspólnika. W takiej sytuacji należy zweryfikować czy wspólnik, w stronę którego skierowana jest uchwała, może wziąć udział w głosowaniu i oddać ważny głos!

19 kwietnia 2023

Prawo gospodarcze

Zajęcie pasa drogowego ponad okres wskazany w zezwoleniu

Aby było możliwe zajęcie pasa drogowego wykonując prace budowlane na drodze, wymagane jest zezwolenie. Co w sytuacji, gdy zajęcie pasa obejmuje dłuższy okres, niż wskazany w uzyskanym zezwoleniu? Czy organ ma prawo nałożyć karę administracyjną? Sprawdź!

18 kwietnia 2023

Windykacja

Potrącenia wierzytelności - czy można w umowie zmodyfikować zasady potrąceń?

Potrącenia wierzytelności to procedura w ramach prawa cywilnego, która umożliwia wzajemne umorzenie zobowiązań między dwiema stronami, pod warunkiem że istnieją wzajemne wierzytelności. Czy strony mają możliwość modyfikacji zawartych potrąceń w umowie?

17 kwietnia 2023

Prawo pracy

Zwolnienie pracownika na urlopie bezpłatnym - czy jest zgodne z prawem?

Świadczenia pracy przez pracownika na urlopie bezpłatnym – czy jest możliwe u innego lub własnego pracodawcy? Czy zwolnienie pracownika na urlopie bezpłatnym jest zgodne z prawem? Szczegółowo na te i inne pytania odpowiadamy w poniższym artykule!

14 kwietnia 2023

Prawo gospodarcze

Wniosek dowodowy w postępowaniu cywilnym

Odpowiednio przygotowany wniosek dowodowy w postępowaniu może zwiększyć szansę na wygraną przed Sądem. Jakie mogą być dowody w sprawie? Jak właściwie sformułować dowody w postępowaniu cywilnym? Co zrobić w przypadku pominięcia dowodu? Sprawdź!

14 kwietnia 2023

Windykacja

Wniosek o wyjawienie majątku dłużnika – dane formalne

Możliwość skorzystania z instytucji wniosku o wyjawienie majątku dłużnika wskazane zostało w Kodeksie postępowania cywilnego. Kiedy zatem składa się wniosek o wyjawienie majątku dłużnika? Jakie dane powinien zawierać wniosek? Odpowiadamy w artykule!

13 kwietnia 2023

Prawo gospodarcze

Warunkowa cesja wierzytelności - wzór z omówieniem

Cesja wierzytelności umożliwia nabycie długu przez podmiot trzeci. Wówczas uprawnienie do dochodzenia należności od dłużnika przechodzi na inny podmiot. Jakie dane powinna zawierać cesja wierzytelności? Sprawdź, wzór cesji oraz wymagane dane!

12 kwietnia 2023

Ordynacja podatkowa

Formularz IFT-2R a rozliczenie z Facebookiem

W celu zdobycia większego grona kontrahentów, wielu przedsiębiorców korzysta z reklam na portalach społecznościowych. Czy w tej sytuacji konieczny jest formularz IFT-2R? Dowiedz się, jak podatnik powinien rozliczyć się z reklam na Facebooku!

7 kwietnia 2023

Prawo gospodarcze

Twórca w social mediach a obowiązki formalne

Prowadzisz działalność w zakresie usług medialnych jako twórca w social mediach na takich kanałach jak YouTube, TikTok czy Instagram? Masz wątpliwości, czy podlegasz obowiązkowemu wpisowi do Krajowego Rejestru Radiofonii i Telewizji? Odpowiadamy!

6 kwietnia 2023

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów