0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Ostatnie artykuły autora:

Prawo gospodarcze

Gmina jako spadkobierca ustawowy - kiedy spadek przechodzi na Skarb Państwa?

Gmina jako spadkobierca? To możliwe! Coraz częściej słyszy się, że gmina nabyła spadek po zmarłej osobie. W jaki sposób do tego dochodzi? Czy Skarb Państwa również może zostać spadkobiercą? Jakie warunki muszą zostać wówczas spełnione? Sprawdź!

12 stycznia 2024

Prawo gospodarcze

Elektroniczne zamówienia publiczne w Polsce

Elektroniczne zamówienia publiczne inaczej e-zamówienia to platforma, która ma za zadanie ujednolicić proces udzielania zamówień publicznych w Polsce. Platforma ułatwia i skraca przebieg czynności podejmowanych w ramach zamówienia publicznego.

11 stycznia 2024

Prawo gospodarcze

Czym jest i na czym polega postępowanie przetargowe?

Interesujesz się zamówieniami publicznymi, oferując różne usługi, dostawy, towary czy roboty budowlane i chcesz rozpocząć swoją działalność w tym zakresie? Sprawdź, czym jest postępowanie przetargowe oraz jakie kryteria muszą być spełnione!

10 stycznia 2024

Prawo gospodarcze

Częściowe cofnięcie pozwu - jak to zrobić?

W jaki sposób osoba domagająca się zapłaty na drodze sądowej powinna poinformować sąd o uzyskaniu części swojego roszczenia? Co w przypadku, gdy świadczenie zostanie egzekwowane przez organy? Dowiedz się, czym skutkuje częściowe cofnięcie pozwu!

9 stycznia 2024

Prawa konsumenta

Błędna ocena dowodów w postępowaniu cywilnym – jak sformułować zarzut?

Strony w procesie cywilnym powołują określone dowody, a ciężar dowodu spoczywa na osobie, która w toku procesu udowadnia swoje twierdzenia. Co w sytuacji, gdy wystąpi błędna ocena dowodów w postępowaniu cywilnym przez sąd? Czy można to zakwestionować?

8 stycznia 2024

Prawa konsumenta

Zaliczka a zadatek jako zwrot niezależnego świadczenia

Podczas zawierania umowy dotyczącej realizacji usług lub umowy sprzedaży, często pojawia się kwestia zaliczki lub zadatku. Warto zwrócić uwagę, że zaliczka a zadatek to dwie odmienne regulacje. Co z zaliczką w przypadku, gdy nie doszło do zawarcia umowy?

7 grudnia 2023

Prawo gospodarcze

Zarzut potrącenia a oświadczenie o potrąceniu - na czym polegają?

Zarząd potrącenia oraz oświadczenie o potrąceniu umarzają się wzajemnie do wysokości wierzytelności niższej. Zarówno oświadczenie jak i zarzut potrącenia to instytucje, których zastosowanie musi spełniać szereg wymogów. Sprawdź, jakie są różnice?

6 grudnia 2023

Urlopy i inne

Urlop macierzyński zleceniobiorcy – w jakim wymiarze przysługuje?

Osoby zatrudnione na podstawie umowy zlecenie mają możliwość skorzystania z podobnych uprawnień związanych z rodzicielstwem co pracownicy. Przez jaki czas trwa urlop macierzyński zleceniobiorcy? Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się!

21 listopada 2023

Prawo pracy

Sfinansowanie studiów przez pracodawcę jako przychód pracownika zwolniony z podatku

Czy w świetle obowiązujących przepisów można uznać sfinansowanie studiów przez pracodawcę jako przychód pracownika? A jeżeli tak, to czy ten rodzaj przychodu będzie zwolniony z opodatkowania? Odpowiedzi na powyższe pytania znajdziecie w naszym artykule!

13 listopada 2023

Ordynacja podatkowa

Odszkodowanie za wadliwe decyzje podatkowe

Jak podatnik może ubiegać się o odszkodowanie za wadliwe decyzje podatkowe, do jakiego sądu powinien zgłosić sprawę, co musi wykazać adresat decyzji, aby postępowanie mogło się odbyć? Jakie kryteria muszą zostać spełnione. aby zasądzić odszkodowanie?

13 listopada 2023

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów