0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Ostatnie artykuły autora:

Urlopy i inne

Urlop macierzyński zleceniobiorcy – w jakim wymiarze przysługuje?

Osoby zatrudnione na podstawie umowy zlecenie mają możliwość skorzystania z podobnych uprawnień związanych z rodzicielstwem co pracownicy. Przez jaki czas trwa urlop macierzyński zleceniobiorcy? Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się!

24 maja 2024

Prawo gospodarcze

Zwrot kosztów podróży służbowej samochodem stanowiącym własność pracownika

Istnieją sytuacje, gdy na podróże służbowe pracownicy wybierają się prywatnym pojazdem. Sytuacje te zdarzają się w firmach prywatnych, jak i tych należących do sfery budżetowej. Czy wtedy przysługuje zwrot kosztów podróży służbowej? Przeczytaj!

21 maja 2024

Ordynacja podatkowa

Podatek PCC po terminie – czy można złożyć deklarację i uniknąć negatywnych konsekwencji?

Podatek PCC, a więc podatek od czynności cywilnoprawnych jest uiszczany m. in. od nabycia rzeczy ruchomych, nieruchomości, czy też pożyczek. Czy można uniknąć negatywnych konsekwencji jeśli chodzi o podatek PCC po terminie? Sprawdź!

20 maja 2024

Urlopy i inne

Świadczenia opiekuńcze już na nowych zasadach

Świadczenia opiekuńcze to forma wsparcia finansowego dla osób, które opiekują się niepełnosprawnymi lub potrzebującymi pomocy członkami rodziny. Ich celem jest częściowe pokrycie kosztów związanych z opieką. Przeczytaj co się zmieniło w tym zakresie.

16 maja 2024

Prawa autorskie

Cardsharing – na czym polega przestępstwo?

Cardsharing polega na nielegalnym rozdzieleniu uprawnień karty abonenckiej i udostępnieniu tych uprawnień osobom do tego nieuprawnionym. Jakie kary grożą za nielegalny odbiór sygnału od nieuprawnionego nadawcy? Przeczytaj!

16 maja 2024

Prawo gospodarcze

Cyberprzestępstwo - gdzie zgłaszać maile, które są podejrzane?

Coraz częściej słyszymy o przypadkach oszustw, gdzie nieświadome osoby tracą pieniądze. Dawniej popularne były oszustwa „na wnuczka”, teraz przestępcy korzystają z nowych technologii i wysyłają podejrzane e-maile. Dowiedz się, czym jest cyberprzestępstwo!

14 maja 2024

Prawo pracy

Nieprawidłowe zwolnienie pracownika a prawo do wynagrodzenia za czas pozostawania bez pracy – komu przysługuje?

Wynagrodzenie za czas pozostawania bez pracy przysługuje pracownikowi, który został przywrócony do pracy w wyniku orzeczenia sądu pracy. Przeczytaj i dowiedz się więcej kiedy jeszcze przysługuje prawo do wynagrodzenia za czas pozostawania bez pracy.

14 maja 2024

Prawo pracy

Zwolnienie z PIT dla młodych – których dochodów nie dotyczy?

Od 1 sierpnia 2019 roku obowiązuje zwolnienie z PIT dla młodych do 26. roku życia. Czy wszystkie dochody uzyskane przez osobę do 26. roku życia są zwolnione z PIT? Jakie dochody nie podlegają zwolnieniu? Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się więcej!

14 maja 2024

Prawo pracy

Emerytury pomostowe 2024 – kto ma prawo skorzystać z tego świadczenia?

Kogo dotyczą emerytury pomostowe i jakie warunki należy spełnić, aby uzyskać prawo do tego świadczenia. Przeczytaj ten artykuł i dowiedz się więcej jakie zmiany dotyczące tej emerytury nastąpiły 1 stycznia 2024 roku. Sprawdź to!

29 kwietnia 2024

Prawo pracy

Praca tymczasowa - co to jest i jakie są jej zasady?

Zatrudnianie pracowników tymczasowych staje się coraz bardziej popularne. Na czym polega praca tymczasowa i jakie są jej ograniczenia? Jakie obowiązki ma pracodawca użytkownik? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w tym artykule!

23 kwietnia 2024

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów