0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Ostatnie artykuły autora:

Księgowość firm

Rozliczenie sprzedaży mieszkania a zmiany w podatku dochodowym

W 2019 roku zostały wprowadzone zmiany w ustawie o PIT, CIT dotyczące opodatkowania dochodów ze sprzedaży nieruchomości. Kogo obowiązują wprowadzone zmiany w 2019 roku? Przeczytaj artykuł i dowiedz się, kiedy następuje rozliczenie sprzedaży mieszkania!

16 marca 2021

Ordynacja podatkowa

Nierejestrowana działalność jako dodatkowe źródło przychodów

Nierejestrowana działalność jest dużą szansą na zwiększenie swoich przychodów, jednak przy spełnieniu odpowiednich warunków. Przeczytaj artykuł i sprawdź, w jaki sposób rozliczana jest działalność nierejestrowana oraz jak ją wykazać w zeznaniu rocznym!

4 stycznia 2023

Ordynacja podatkowa

Podatek od niezrealizowanych zysków (Exit Tax) – kogo dotyczy?

Podatek od niezrealizowanych zysków - Exit Tax wszedł w życie od stycznia 2019 roku. Zadaniem podatku wyjścia jest uszczelnienie polskiego systemu podatkowego. Jaka jest kwota wolna od Exit Tax i jakich formalności należy dopełnić rozliczając ten podatek?

25 czerwca 2022

Samochód w firmie

Sprzedaż samochodu niezamortyzowanego droższego niż 150 tys. złotych

Wartość środków trwałych w większości przypadków rozliczana jest w kosztach. Samochody osobowe obowiązuje dodatkowy limit, wynoszący w 2019 roku 150 tys. złotych. Jak powinna wyglądać sprzedaż samochodu niezamortyzowanego przekraczającego ten limit?

17 stycznia 2022

Samochód w firmie

Amortyzacja pojazdów osobowych – praktyczne przykłady

W tym roku amortyzacja pojazdów osobowych wprowadzonych do ewidencji środków trwałych odbywa się nieco inaczej. Do kosztów uzyskania przychodu można zaliczyć większą wartość z tytułu nabycia pojazdów. Sprawdź, jak rozliczyć zakup pojazdu w działalności!

15 listopada 2019

Podatki dochodowe

Podatek u źródła a certyfikat rezydencji podatkowej - warto wiedzieć!

Przedsiębiorco, dokonujesz zakupu towarów lub usług od podmiotów zagranicznych? Czym jest podatek u źródła oraz kiedy należy go zapłacić? Kto ma obowiązek posiadać certyfikat rezydencji podatkowej i jaki jest termin jego ważności? Odpowiadamy w artykule!

9 marca 2022

Podatki dochodowe

Opodatkowanie kryptowalut - jakie zmiany od 2019 roku?

Od 2019 roku obowiązują znowelizowane zasady rozliczania kryptowalut, zgodnie z którymi przychody z walut wirtualnych zaliczane są do przychodów z kapitałów pieniężnych. Sprawdź, jak obecnie wygląda opodatkowanie kryptowalut oraz ich wymiana na inne!

23 października 2020

Księgowość firm

Leasing samochodu osobowego – czy traci na atrakcyjności w nowym roku?

Jedną z korzystniejszych form finansowania nowych pojazdów w działalności gospodarczej jest leasing operacyjny. Jak rozliczać wydatki związane z leasingiem? Jakie zmiany zostały wprowadzone? Przeczytaj i sprawdź, jak rozliczyć leasing samochodu osobowego!

17 lutego 2021

Podatki dochodowe

Ulga termomodernizacyjna w 2019 roku – wydatki możliwe do odliczenia

Ulga termomodernizacyjna umożliwia odliczenie od dochodów w zeznaniu rocznym wydatków związanych z ociepleniem budynku jednorodzinnego. Dowiedz się, ile można odliczyć w ramach tej ulgi oraz jak prawidłowo dokumentować wydatki z nią związane!

17 stycznia 2022

Ordynacja podatkowa

Najem prywatny - jak rozliczać uzyskane przychody?

W mieszkania przeznaczone pod wynajem inwestuje wiele osób. Większość z nich nie wie jak opodatkować najem prywatny, kiedy założenie działalności jest konieczne oraz czy należy zarejestrować się do VAT? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w artykule!

24 kwietnia 2022

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów