Ostatnie artykuły autora:
Historia operacji bankowych jako dowód księgowy
Co do zasady wydatki, aby mogły stanowić koszt uzyskania przychodu muszą zostać właściwie udokumentowane. Czy dowodem księgowym może być zatem historia operacji bankowych? Na pytanie odpowiadamy w niniejszym artykule! Przeczytaj i dowiedz się więcej.
13 maja 2022
Handel wirtualnymi walutami przez przedsiębiorcę
Przedsiębiorcy prowadząc działalność mogą sprzedawać i wymieniać wybrane przez siebie przedmioty, czy usługi. Ostatnimi czasy na popularności zyskuje handel wirtualnymi walutami, które przynieść mogą duże zyski. Jak rozliczyć przychód z takich transakcji?
23 lutego 2022
Medycyna estetyczna a zwolnienie z VAT - czy to możliwe?
Zwolnienie z opłacania podatku jest możliwe tylko dla pewnej grupy przedsiębiorców w określonych przypadkach. Usługi medyczne mogą podlegać zwolnieniu z podatku VAT, ale tylko w pewnej kategorii. Czy medycyna estetyczna a zwolnienie z VAT jest możliwe?
15 lutego 2022
Nieprzyjęcie darowizny a podatek od spadków i darowizn
Umowa darowizny zapewnia opodatkowanie podatkiem od spadków i darowizn. Jednak jakie skutki podatkowe powoduje nieprzyjęcie darowizny? Czy istnieje w takich przypadkach obowiązek podatkowy? Czy obdarowany powinien zgłosić ten fakt? Sprawdź w artykule!
11 lutego 2022
Podatek od nieruchomości od pustostanów - czy jest wymagany?
Podatek od nieruchomości jest zobowiązaniem podatkowym, które obciąża dla właścicieli nieruchomości. W artykule przedstawiamy czy wymagany jest podatek od nieruchomości od pustostanów, które nie zostały wykorzystane w działalności gospodarczej! Sprawdź!
11 lutego 2022
Zwrot nakładu na cudzą nieruchomość - skutki podatkowe
Zdarzają się sytuacje, że podatnik ponosi nakłady na nieruchomość, która nie jest jego własnością, a które następnie zostają zwrócone. Jak należy traktować zwrot nakładu na cudzą nieruchomość na gruncie podatkowym? Przeczytaj i dowiedz się z artykułu!
10 lutego 2022
Porozumienie inwestycyjne a WIS - jak uzyskać?
Porozumienie podatkowe to instytucja funkcjonująca na gruncie Ordynacji podatkowej. Jedną ze zmian, wprowadzonych przez Polski Ład w 2022 w tej instytucji jest porozumienie inwestycyjne. Jaka jest między nimi różnica różnica? Sprawdź w artykule!
5 kwietnia 2022
Podział majątku po rozwodzie a podatek PIT
Podział majątku wspólnego jest koniecznością, którą skutkuje rozwód. Wiążą się z tym również zobowiązania podatkowe, które mogą nastąpić na gruncie podatku PIT. Podział majątku wspólnego po rozwodzie, sposoby oraz skutki - o tym piszemy w artykule!
8 lutego 2022
Przewalutowanie własnych środków pieniężnych a przychód w PIT?
W wyniku wymiany walut przy korzystnych kursach podatnik może zyskać. Czy przewalutowanie własnych środków pieniężnych przez podatnika może zostać uznane za przychód podatkowy w PIT? Jak traktowana jest wymiana walut w celach zarobkowych? Przeczytaj!
16 września 2022
Przekazanie nieruchomości na rzecz wspólnika spółki cywilnej
Wśród wspólników spółki cywilnej może być podjęta decyzja o wycofaniu nieruchomości ze spółki. Przeczytaj artykuł i dowiedz się, jak rozliczyć przekazanie nieruchomości na rzecz wspólnika spółki na PIT i czy możliwe jest zwolnienie z VAT!
3 lutego 2022
- Dzień ustawowo wolny od pracy
- Dzień ustawowo wolny od pracy
- ZUS (spółki akcyjne, spółki z o.o., spółdzielnie, stowarzyszenia, fundacje)
- Podatek dochodowy
- PIT 4
- PIT 8A
- ZUS (jednoosobowa działalność gospodarcza, spółki: cywilne, jawne, partnerskie, kamandytowe, komandytowo-akcyjne)
- VAT 7
- VAT UE (elektroniczna)
Najchętniej czytane
- Darowizna od rodziców - czy jest zwolniona z podatku w 2024 roku?
- Przekroczenie pierwszego progu podatkowego - jak dokonać obliczeń?
- Skala podatkowa 2024 a kwota wolna od podatku w 2024 roku
- Uregulowanie zawodu księgowego w Polsce - stanowisko Prezesa zarządu SKwP
- Dni wolne od pracy 2025. Jak najkorzystniej zaplanować urlop?
Wzory dokumentów