Tło strzałki Strzałka
0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Ostatnie artykuły autora:

Środki trwałe

Ujęcie w księgach nakładów na ulepszenie obcego środka trwałego

Nakłady na ulepszenie obcego środka trwałego wymagają odpowiedniego ujęcia w księgach. Na czym polega ulepszenie środka trwałego? Jak powinna wyglądać ewidencja księgowa w tym przypadku? Przeczytaj artykuł i dowiedz się, jak rozliczyć takie zdarzenie!

28 października 2020

Ordynacja podatkowa

Dokumentowanie sprzedaży internetowej - faktura czy paragon?

Czas pandemii przyniósł ze sobą możliwość rozwoju e-handlu. Wiele przedsiębiorców zmienia stacjonarny sposób sprzedaży na model wysyłkowy. Jak w takim przypadku ma wyglądać dokumentowanie sprzedaży internetowej? Wystawiać faktury czy paragony?

25 czerwca 2022

Sprawozdawczość

Negatywna opinia z badania sprawozdania finansowego - jakie konsekwencje są z nią związane?

Zdarzają się przypadki, że przez biegłego rewidenta zostaje wydana negatywna opinia z badania sprawozdania finansowego. Jakie konsekwencje wynikają z otrzymania negatywnej opinii? Przeczytaj artykuł i sprawdź najważniejsze informacje na ten temat.

4 lipca 2022

Środki trwałe

Wymiana środka trwałego na nowy w okresie gwarancji – jak amortyzować?

Zakup środka trwałego wiąże się z dokonywaniem odpisów amortyzacyjnych w oparciu o wartość początkową zakupionego składnika. Dowiedz się, w jaki sposób wymiana środka trwałego na nowy w okresie gwarancji wpływa na odpisy amortyzacyjne!

26 października 2020

Transakcje zagraniczne

Zakup środka trwałego z montażem od klienta z UE - rozliczenie

Zakup towaru od klienta z UE dla nabywcy zazwyczaj stanowi WNT. Jednak wyjątek stanowi zakup środka trwałego z montażem od klienta z UE! Sprawdź, jak rozliczyć taki zakup i kto w takim przypadku zobowiązany jest do rozliczenia podatku VAT!

25 czerwca 2022

Księgowość firm

Służebność mieszkania a podatek od nieruchomości

Chcesz wiedzieć, na czym polega służebność mieszkania? Jakie zobowiązania podatkowe wynikają z tego tytułu? Dowiedz się, jakie prawa i obowiązki wiążą się z pojęciem służebności mieszkania i czy powoduje ona obowiązek zapłaty podatku od nieruchomości!

4 maja 2022

Kasy rejestrujące

Sprzedaż na rzecz rady rodziców a kasa fiskalna

Rada rodziców nie jest podmiotem gospodarki narodowej i nie może samodzielnie występować w obrocie prawnym - jest wewnętrznym organem w systemie oświaty. Czy sprzedaż na rzecz rady rodziców wiąże się z obowiązkiem wydania paragonu fiskalnego lub faktury?

25 czerwca 2022

Prawo gospodarcze

Przekształcenie prawa użytkowania wieczystego we własność - skutki podatkowe

Często spotykamy z sytuacją, w której następuje przekształcenie prawa użytkowania wieczystego we własność. Czy taka czynność w obrocie prawnym wiąże się ze skutkami podatkowymi? Przeczytaj artykuł i sprawdź najważniejsze informacje na ten temat.

25 lutego 2022

Podatek VAT

Zwolnienie z VAT najmu nieruchomości - kiedy jest możliwe?

Przedsiębiorcy, którzy w ramach prowadzonej działalności gospodarczej świadczą umowy najmu nieruchomości, często mają problem z ustaleniem stawki VAT przy usługach najmu. Sprawdź kiedy można zastosować zwolnienie z VAT najmu nieruchomości!

12 stycznia 2022

Transakcje zagraniczne

Czy odebranie towaru przez klienta z UE w Polsce uprawnia do stawki 0%

W przypadku gdy towar zostaje wysłany do nabywcy z innego kraju UE sprzedawca może skorzystać z zerowej stawki podatku VAT. Czy zatem odebranie towaru przez klienta z UE w Polsce uprawnia do stawki 0%? Przeczytaj artykuł i poznaj zasady rozliczania WDT.

14 lutego 2022

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów