0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Ostatnie artykuły autora:

Ordynacja podatkowa

Posiłki dla podwykonawców - czy mogą stanowić koszt uzyskania przychodu?

Podatnik, który nie jest w stanie zrealizować wszystkich usług, więc musi skorzystać z usług podwykonawców. W ramach współpracy zobowiązuje się do zapewnienia im posiłków. Czy zatem może ująć w kosztach podatkowych wydatki posiłki dla podwykonawców?

25 czerwca 2022

Podatki dochodowe

Odsetki od prywatnego kredytu - czy mogą zostać ujęte w kosztach?

Jedną z możliwości sfinansowania prowadzanej działalności gospodarczej jest skorzystanie ze środków z kredytu zaciągniętego przez podatnika na osobę prywatną. Dowiedz się, czy odsetki od prywatnego kredytu mogą zostać ujęte w kosztach podatkowych!

13 marca 2022

Podatki dochodowe

Sprzedaż partycypacji w TBS - jak rozliczyć na gruncie PIT?

Jednym ze sposobów inwestycji osób fizycznych w nieruchomościach jest partycypacja w kosztach budowy mieszkania w ramach Towarzystwa Budownictwa Społecznego (TBS). Dowiedz się, jak poprawnie należy opodatkować nabycie oraz sprzedaż partycypacji w TBS!

15 listopada 2019

Ordynacja podatkowa

Depozyt nieprawidłowy czy umowa przechowania - co podlega opodatkowaniu?

Co w sytuacji, gdy podatnik przeleje na konto swojego znajomego pieniądze, które po jakimś czasie ma w całości zwrócić? Jest to depozyt nieprawidłowy czy umowa przechowania? Przeczytaj artykuł i dowiedz się, jaka jest różnica w opodatkowaniu obu umów!

17 stycznia 2022

Podatek VAT

Usługi projektowe na gruncie VAT - jak rozliczyć?

Przedsiębiorco, twoja działalność polega na wykonywaniu usług projektowych? Jeśli wykonujesz zlecenia dla kontrahentów zagranicznych, wówczas należy odpowiednio określić miejsce świadczenia usług. Sprawdź, jak rozliczać usługi projektowe na gruncie VAT!

14 grudnia 2021

Prawo gospodarcze

Kto i kiedy musi składać elektroniczne sprawozdanie finansowe?

Elektroniczne sprawozdanie finansowe mają obowiązek złożyć m.in podmioty zobowiązane do prowadzenia ksiąg rachunkowych. Oprócz formy sprawozdania ważny jest też termin, kiedy należy je z sporządzić, zatwierdzić oraz złożyć. jakie to terminy?

25 czerwca 2022

Księgowość firm

Rejestracja firmy za granicą a prowadzenie działalności w Polsce

Przedsiębiorcy szukający sposobu na zoptymalizowanie swoich zobowiązań podatkowych, często decydują się zarejestrować firmę za granicą a formalnie prowadzić ją w Polsce. Jednakże czy rejestracja firmy za granicą w celu optymalizacji jest legalna? Sprawdź!

13 czerwca 2021

Podatek VAT

Stawki podatku VAT w Europie - jakie można wyróżnić?

Podatek VAT jest pobierany we wszystkich państwach członkowskich Unii Europejskiej, jednakże mimo przepisów dyrektywy unijnej stawki podatku są ustalane oddzielnie, co powoduje ich zróżnicowanie. Jakie wyróżnia się stawki podatku VAT w Europie? Sprawdź!

18 lutego 2021

Podatek VAT

Sprzedaż nieruchomości będącej towarem handlowym a VAT

Sprzedaż nieruchomości rodzi konsekwencje na gruncie podatku VAT. W pewnych sytuacjach ustawodawca przewiduje zwolnienia. Dowiedz się, jakie konsekwencje na gruncie podatku VAT powoduje sprzedaż nieruchomości stanowiącej towar handlowy w firmie.

25 czerwca 2022

Podatki dochodowe

Dobrowolne umorzenie udziałów – czy płatnik pobiera podatek?

Kodeks spółek handlowych przewiduje kilka form na odejście udziałowca ze spółki, jedną z nich jest dobrowolne umorzenie udziałów. Dowiedz się, czy do obowiązków spółki będzie należało pobranie podatku od udziałowca i jego zapłata do urzędu skarbowego?

25 czerwca 2022

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów