0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Ostatnie artykuły autora:

Podatki dochodowe

Opodatkowanie napiwków - na czym polega rozliczenie z ich tytułu?

Kwestie związane z podatkiem dochodowym od osób fizycznych są ściśle określone, a ich zakres obejmuje wiele różnych źródeł. Przeczytaj artykuł i dowiedz się, jak wygląda opodatkowanie napiwków oraz właściwe ich zakwalifikowanie w branży usługowej.

18 października 2020

Podatek VAT

Rozłożenie podatku na raty jako jedna z ulg w spłacie zobowiązań VAT

Terminy i zasady dokonywania płatności podatku zostały w ścisły sposób określone przez ordynację podatkową. Jednak dla podatników istnieją pewne ustępstwa w tym zakresie, a jedną z nich jest rozłożenie podatku na raty. Dowiedz się na czym to polega!

2 maja 2022

Ordynacja podatkowa

Umorzenie zaległości podatkowych - kiedy jest możliwe?

Każdy podatnik zobowiązany jest odprowadzać należny podatek. Jednak brak płynności finansowej może spowodować zadłużenie. W jakich sytuacjach możliwe jest umorzenie zaległości podatkowych? Jakie warunki należy spełnić? Kto może z tego skorzystać? Sprawdź!

17 stycznia 2022

Podatek VAT

Aport a VAT - który rodzaj aportu należy opodatkować?

Aport to wkład na stworzenie lub powiększenie majątku spółki, który daje prawo do udziału w jej zyskach. Aport może występować w różnych formach, a jedna z nich wywołuje skutki na gruncie VAT. Aport a VAT - jakiego rodzaju aporty podlegają opodatkowaniu!

1 marca 2022

Księgowość firm

Korekta podwójnie wystawionej faktury - o czym trzeba pamiętać?

Zgodnie z przepisami, każda czynność wykonana przez podmiot gospodarczy na rzecz innego, musi zostać opatrzona fakturą. Co, jeśli omyłkowo zostaną wystawione dwa dokumenty potwierdzające? Przeczytaj, jak przebiega korekta podwójnie wystawionej faktury!

24 czerwca 2019

Podatek VAT

Udzielanie pożyczek przez podatników VAT

Udzielanie pożyczek przez przedsiębiorców to częste zjawisko. Podatnicy VAT zastanawiają się czy czynność ta podlega opodatkowaniu podatkiem VAT. Pożyczki w ramach prowadzonej działalności to również przedmiot interpretacji organów skarbowych. Sprawdź!

11 lutego 2022

Podatek VAT

Darowizna w VAT - kiedy nieodpłatne przekazanie wiąże się z podatkiem?

Podatek VAT związany jest z odpłatną dostawą towarów. Zdarza się też tak, że niektóre nieodpłatne czynności są otrzymywane za wynagrodzenie, a przekazanie swoich produktów może powodować obowiązek podatkowy - poznaj szczegóły, jak wygląda darowizna w VAT.

11 lutego 2022

Podatek VAT

Udzielenie rabatu w świetle podatku VAT

Przy wymianie handlowej często kontrahenci udzielają sobie rabatu na towary czy usługi. Jak wygląda udzielenie rabatu w świetle przepisów ustawy o VAT. W jaki sposób powinno się go rozliczać? Poznaj odpowiedzi na te pytania, czytając nasz artykuł.

17 stycznia 2022

Środki trwałe

Zakup gruntu na cele budowlane a koszty uzyskania przychodów

Zakup gruntu budowlanego to jedna z powszechnych działalności inwestycyjnych przedsiębiorców. Czy wiesz, że pomimo obowiązku ujęcia zakupionego gruntu w ewidencji środków trwałych nie podlega on amortyzacji? Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się więcej!

17 stycznia 2022

Podatek VAT

Błędny dokument celny a prawo do odliczenia podatku VAT

Wielu przedsiębiorców importuje towary z krajów trzecich. W takiej sytuacji muszą zapłacić nie tylko cło ale również podatek od towarów i usług. Co powinien zrobić podatnik gdy dostanie błędny dokument celny, który jest podstawą takiego rozliczenia?

6 grudnia 2021

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów