0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Ostatnie artykuły autora:

Ordynacja podatkowa

Niezłożenie w terminie PIT-16 – konsekwencje podatkowe

Niezłożenie w terminie PIT-16 bądź w ogóle jego nie przekazanie skutkuje bardzo poważnymi konsekwencjami. Jedną z nich jest niemożność stosowania zasad przewidzianych dla karty podatkowej a termin na złożenie wniosku nie zostanie juz przywrócony!

10 lutego 2022

Ordynacja podatkowa

W jaki sposób rozliczyć wypłatę uzyskaną z IKZE?

Posiadasz IKZE, z którego chcesz dokonać wypłaty. Nie wiesz jednak z jakimi konsekwencjami podatkowymi działanie take się wiąże? Zadajesz sobie również pytanie w jaki sposób rozliczyć wypłatę uzyskaną z IKZE? Odpowiedź znajdziesz w danym artykule.

14 lipca 2022

Podatek VAT

Korekta VAT po wcześniejszym rozwiązaniu umowy leasingu - zasady

Przedsiębiorcy często decydują się na korzystanie z pojazdu na podstawie umowy leasingu. Jak wygląda kwestia podatki VAT w przypadku przedterminowego rozwiązania umowy? Czy konieczna jest korekta VAT po wcześniejszym rozwiązaniu umowy leasingu?

19 października 2021

Podatki dochodowe

Korekta przychodów na przełomie roku – ujęcie w księgach

W jednostce w momencie wprowadzania zdarzeń gospodarczych mogą pojawić się różnego rodzaju błędy powodujące konieczność dokonania zmian w księgach rachunkowych. Dowiedz się, w jaki sposób powinna być dokonana korekta przychodów na przełomie roku!

26 maja 2022

Podatek VAT

Odliczenie VAT ze skanu faktury - czy jest to możliwe?

Skan faktury to w obecnych czasach jeden z najbardziej popularnych sposobów przekazywania dokumentów. Dowiedz się jak przedstawia się według prawa jego autentyczność oraz czy możliwe jest odliczenie VAT ze skanu faktury tak samo jak z wersji papierowej.

6 lipca 2022

Podatek VAT

Nieodpłatne przekazanie w ramach WDT – skutki w VAT

Kontrahenci dokonujący sprzedaży na rzecz unijnych kontrahentów mają możliwość opodatkowania sprzedaży stawką 0%. A co w przypadku, gdy ma miejsce nieodpłatne przekazanie w ramach WDT? Jakie są tego skutki podatkowe w VAT? Przeczytaj i dowiedz się!

20 lipca 2022

Podatek VAT

Ponowne otwarcie firmy a obowiązek podatkowy na gruncie VAT

Czy likwidacja i ponowne otwarcie firmy wiąże się ze skutkami podatkowymi na gruncie podatku VAT? Przeczytaj artykuł i sprawdź, w jaki sposób ponowne otwarcia zlikwidowanej działalności wpływa na kwestie zwolnienia podmiotowego w VAT.

14 grudnia 2021

Podatek VAT

Moment obniżenia podstawy opodatkowania w VAT przy korekcie e-faktury - kiedy następuje?

Prowadząc firmę może okazać się, że przedsiębiorca (sprzedawca towarów lub usług) zobowiązany jest do wystawienia korekty zmniejszającej fakturę. Sprawdź, kiedy następuje moment obniżenia podstawy opodatkowania w VAT przy korekcie e-faktury?

5 maja 2021

Prawa i obowiązki

Błędy w prowadzeniu ksiąg rachunkowych – kto ponosi odpowiedzialność?

Jednostki gospodarcze zazwyczaj powierzają prowadzenie ksiąg rachunkowych biurom rachunkowym. Także tego typu podmiotom zdarzają się błędy w prowadzeniu ksiąg rachunkowych. Kto wówczas ponosi za nie odpowiedzialność? Przeczytaj artykuł i sprawdź.

22 października 2021

Ewidencje księgowe

Inwentaryzacja towarów w księgach rachunkowych - ujęcie niedoborów i nadwyżek towarów

Inwentaryzacja towarów w księgach rachunkowych jest jedną z czynności związanych z prowadzeniem działalności. Przy dokonywaniu danej czynności może wystąpić nadwyżka albo niedobór towarów. W artykule odpowiemy, jak wygląda ich rozliczenie.

21 czerwca 2022

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów