0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Ostatnie artykuły autora:

Prawo gospodarcze

Pozwolenie na rozbiórkę budynku - kiedy nie będzie potrzebne?

Rozbiórka budynku nie zawsze wymaga pozwolenia, czasem wystarczy zgłoszenie do urzędu. Wyburzenie dokonywane jest najczęściej ze względów bezpieczeństwa lub planowanej nowej inwestycji. Pozwolenie na rozbiórkę budynku - sprawdź, kiedy nie jest potrzebne!

21 marca 2022

Prawo pracy

W jakim trybie zawrzeć porozumienie o stosowaniu mniej korzystnych warunków pracy

Porozumienie o stosowaniu mniej korzystnych warunków pracy już z samej nazwy sugeruje, iż pracownicy, godząc się na nie, muszą liczyć się z obniżeniem wynagrodzenia lub standardu pracy. Czy jest to obligatoryjne? Przeczytaj ten artykuł!

11 kwietnia 2022

Prawo gospodarcze

Brak umocowania osoby prawnej przy zawieraniu umowy – jakie są skutki?

Osoby prowadzące biznes powinny być bardzo uważne podczas zawierania wszelkich umów. Zawarcie umowy powinno obywać się przez osoby uprawnione do tego. Czy brak umocowania osoby prawnej unieważnia umowę? Czy tak zawartą umowę da się ,,naprawić"? Sprawdź!

17 marca 2022

Prawa konsumenta

Dobra osobiste – czym są i jak je chronić?

Dobra osobiste do których zalicza się wolność czy zdrowie są co do zasady nietykalne i niezbywalne, nie można się więc ich zrzec. Jeśli zostaną one w jakikolwiek sposób naruszone, poszkodowany może domagać się zadośćuczynienia. Jak chronić dobra osobiste?

18 marca 2022

Dla Pracownika

Mały świadek koronny – kim są popularne „sześćdziesiątki”?

Czy mały świadek koronny jest instytucją patologiczną, mającą na celu podnoszenie statystyk prokuraturze? Dlaczego ten temat wzbudza w społeczeństwie tak wiele emocji? Na czym to dokładnie polega? Przeczytaj artykuł i dowiedz się!

9 lipca 2022

Prawo gospodarcze

Kontratyp eksperymentu medycznego w Kodeksie karnym

W sytuacji, gdy zachowanie wypełniające znamiona czynu zabronionego nie jest przestępstwem mamy do czynienia z tzw. kontratypem. Przykładem jest kontratyp eksperymentu medycznego pod warunkiem, że eksperyment spełnia odpowiednie przesłanki. Zobacz jakie!

16 marca 2022

Prawo gospodarcze

Postępowanie o zatwierdzenie układu – restrukturyzacja bez ingerencji sądu

Przedsiębiorstwo, które jest zadłużone i ma problemy finansowe nie zawsze zmuszone jest to ogłoszenia upadłości. W artykule przedstawiamy, czym jest postępowanie o zatwierdzenie układu oraz czy można przeprowadzić restrukturyzację przez ingerencji sądu!

12 maja 2022

Prawo gospodarcze

Fałszywe oskarżenie – czy to przestępstwo?

Bezpodstawne oczernianie danej osoby możne stanowić przestępstwo, za które grozi kara pozbawienia wolności. Czy zawsze fałszywe oskarżenie jest karalne? Co grozi osobie składającej nieprawdziwe zeznanie? Przeczytaj artykuł i dowiedz się!

21 czerwca 2022

Prawo gospodarcze

Czym są produkty podwójnego zastosowania?

Produkty podwójnego zastosowania to towary, technologie lub usługi, które mają zastosowanie, jako produkty "codziennego użytku" ale mogą zostać również wykorzystane do celów wojskowych. Jak są klasyfikowane? Jak zyskać zezwolenie na ich obrót? Sprawdź!

25 czerwca 2022

Prawo gospodarcze

Odpowiedzialność posiadacza pojazdu za wyrządzoną szkodę

W obecnych czasach posiadanie pojazdu jest powszechne, niemniej wiążą się z nim pewne obowiązki. Jaka jest odpowiedzialność posiadacza pojazdu? Kiedy odpowiada on za wyrządzoną szkodę? Na pytania odpowiadamy w artykule! Przeczytaj i sprawdź!

13 maja 2022

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów