Ostatnie artykuły autora:
Upoważnienie pocztowe dla pracownika do odbioru korespondencji – wzór z omówieniem
Listonosz w sytuacji nieobecności w przedsiębiorcy lub pracownika w biurze zostawia awizo. Wiąże się to z koniecznością odbioru przesyłki w placówce pocztowej. Czym jest upoważnienie pocztowe i kiedy należy go udzielić? Przeczytaj artykuł!
3 stycznia 2025
Kontrola przedsiębiorcy w biurze rachunkowym - co warto wiedzieć?
Kontrola przedsiębiorcy to proces, który może odbywać się w siedzibie firmy, urzędzie skarbowym lub biurze rachunkowym. Dowiedz się, jak wygląda kontrola w praktyce i jakie kroki podjąć, by zminimalizować ryzyko nieprawidłowości. Sprawdź artykuł!
3 stycznia 2025
Zastrzeżenie PESEL – jakie niesie konsekwencje?
Zastrzeżenie PESEL to inicjatywa stosunkowo nowa, ale coraz bardziej popularna. Chroni przed utratą danych i potencjalnym oszustwem. Jakie niesie konsekwencje i czy warto tego dokonać? Przeczytaj artykuł by dowiedzieć się więcej!
2 stycznia 2025
Rekompensata dla wierzyciela za koszty odzyskania należności
W stosunkach pomiędzy przedsiębiorcami, rekompensata dla wierzyciela za koszty odzyskiwania należności to mechanizm, umożliwiający odzyskanie kosztów windykacji. Dowiedz się, czy przysługuje Ci zwrot kosztów dochodzenia należności za opóźnioną zapłatę!
31 grudnia 2024
Grupowe postępowanie krajowe w sprawach konsumenckich - co warto wiedzieć?
W ustawie o ochronie konkurencji i konsumentów przewidziano nowe formy ochrony interesów konsumentów. Jednym z instrumentów służących temu celowi jest grupowe postępowanie krajowe. Jak wytoczyć grupowe postępowanie krajowe i na czym ono polega?
27 grudnia 2024
Tworzenie programów komputerowych dla podmiotu trzeciego a ulga PIT
Nie jesteś pewien, czy tworzenie programów komputerowych dla podmiotu trzeciego w ramach kontraktu B2B pozwala programiście zastosować ulgi w PIT? Czy można wówczas zastosować 5% stawkę podatku dochodowego? Przeczytaj artykuł i sprawdź to!
24 grudnia 2024
Koszt upadłości konsumenckiej – oddłużenie nie jest za darmo
Niekiedy w życiu dochodzi do takich sytuacji, w których nie jesteśmy w stanie regulować własnych zobowiązań. Czy jedynym wyjściem jest wówczas oczekiwanie na egzekucję komorniczą? Otóż nie! Sprawdź jaki jest koszt upadłości konsumenckiej!
23 grudnia 2024
Droga wewnętrzna – jak zmienić jej status na drogę gminną?
Czy droga wewnętrzna może zmienić status na drogę gminną? Dlaczego utrzymanie dróg wewnętrznych jest aż tak bardzo problematyczne zwłaszcza zimową porą? Jakie działania można podjąć? Przeczytaj artykuł by dowiedzieć się więcej!
19 grudnia 2024
Pracownik z długami – jakie są obowiązki pracodawcy?
Nowy pracownik lub taki, który jest już zatrudniony z czasem może popaść w długi. Jeśli należności będą ściągane przez komornika, pracodawca będzie miał określone obowiązki w tym zakresie. Pracownik z długami - jak go rozliczyć? Sprawdź!
17 grudnia 2024
Informacja publiczna od spółki akcyjnej - czy spółka może być adresatem wniosku?
Mimo że wśród udziałowców spółki akcyjnej może znajdować się Skarb Państwa, wciąż funkcjonuje ona na wolnym rynku jako przedsiębiorca "prywatny". Czy zatem możliwa jest informacja publiczna od spółki akcyjnej? Przeczytaj artykuł i dowiedz się!
28 listopada 2024
- ZUS (spółki akcyjne, spółki z o.o., spółdzielnie, stowarzyszenia, fundacje)
- Dzień ustawowo wolny od pracy
- Podatek dochodowy
- PIT 4
- PIT 8A
- ZUS (jednoosobowa działalność gospodarcza, spółki: cywilne, jawne, partnerskie, kamandytowe, komandytowo-akcyjne)
- VAT 7
- VAT 7K
- VAT UE (elektroniczna)
- PIT 28
- PIT 36
- PIT 36L
Najchętniej czytane
- Składka zdrowotna osób prowadzących działalność w 2025 r.
- Darowizna w najbliższej rodzinie w 2025 roku - czy należy ją opodatkować?
- Darowizna od rodziców - czy jest zwolniona z podatku w 2025 roku?
- Komu i w jakiej wysokości przysługuje zasiłek dla bezrobotnych w 2025?
- Koszt całkowity zatrudnienia pracownika w 2025 roku - musisz to wiedzieć!
Wzory dokumentów