0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Ostatnie artykuły autora:

Prawo spółek

Zmiana adresu spółki a zmiana siedziby – obowiązki

Czym się różni zmiana adresu spółki od zmiany siedziby spółki? Jakie czynności należy podjąć przy dokonywaniu zmian? Kto i kiedy może podjąć uchwałę zmieniając adres spółki czy siedzibę spółki. Odpowiedź znajdziesz w naszym artykule!

24 października 2022

Prawo pracy

Staż jubileuszowy w firmie pozabudżetowej - jak ustalić?

Co do zasady nagrody jubileuszowe wypłacane są w zakładach budżetowych, ponieważ wynika to z przepisów. Nie ma jednak przeszkód, aby takie nagrody były wypłacane także w firma prywatnych. Jak ustalić staż jubileuszowy w firma pozabudżetowej? Sprawdź!

6 kwietnia 2022

Prawo gospodarcze

Jakie są kompetencje i zadania rzecznika MSP?

Rzecznik MŚP stoi na straży praw i interesów przedsiębiorców z sektora małych i średnich przedsiębiorstw. Czym dokładnie zajmuje się rzecznik MSP? Jakie są zadania rzecznika MSP? Jakie wyróżnia się kompetencje rzecznika MSP? Dowiedz się więcej!

18 marca 2022

Prawo pracy

Przyznanie podwyżki z mocą wsteczną - czy to możliwe?

Pracodawca w każdym momencie może zmienić wynagrodzenie pracownika, szczególnie jeśli zmiana jest korzystna dla pracownika. Jednak czy przyznanie podwyżki z mocą wsteczną jest możliwe i zgodne z prawem? Przeczytaj artykuł i dowiedz się!

16 marca 2022

Prawo gospodarcze

Legalne wykorzystywanie muzyki w lokalu firmowym

Prowadząc działalność bardzo często przedsiębiorca czy jego pracownicy, aby umilić sobie czas pracy włączają muzykę z radia czy innego urządzenia. Czy wykorzystywanie muzyki w lokalu firmowym jest legalnym działaniem? Na pytanie odpowiadamy w artykule!

1 czerwca 2022

Prawo pracy

Wypożyczanie pracowników pomiędzy pracodawcami

Pracownik może być zatrudniony u kilku pracodawców jednocześnie. Jednak czy prawo dopuszcza wypożyczanie pracowników pomiędzy pracodawcami? Czy pracownik może odmówić wykonywania pracy na rzecz innego pracodawcy? Przeczytaj o tym w artykule!

16 marca 2022

Prawa konsumenta

Zgłoszenie posiadania radia i telewizji - czy jest obowiązkowe?

Obowiązek opłacania abonamentu radiowo-telewizyjnego dotyczy każdej osoby, która posiada telewizor lub radio, nawet jeśli jest ono praktycznie nieużywane. Dowiedz się, czy zgłoszenie posiadania radia i telewizji jest obowiązkiem przedsiębiorcy!

5 lipca 2022

Prawo pracy

Zasada uprzywilejowania pracownika

Zasada uprzywilejowania pracownika jest jedną z podstawowych reguł zawartych w kp. Czy opiera się ona na założeniu, że nie wolno stosować postanowień mniej korzystnych dla zatrudnionego niż te wyrażone w ogólnych przepisach prawa pracy? Sprawdź!

17 maja 2022

Prawo pracy

Jak długo ważne jest zezwolenie na pracę dla cudzoziemca?

Zezwolenie na pracę jest dokumentem legalizującym podjęcie zatrudnienia przez obcokrajowca. Okazuje się, że nie musi być on uzyskiwany w każdej sytuacji, gdy mamy do czynienia z obcokrajowcem. Przeczytaj i dowiedz się na temat zezwolenia na pracę!

5 kwietnia 2022

Prawo pracy

Procedura oświadczeniowa cudzoziemca

Czy procedura oświadczeniowa cudzoziemca jest uproszczoną formą jego zatrudnienia w Polsce, tj. bez konieczności uzyskiwania stosownych pozwoleń i legalizacji pobytu? Jak wygląda jej zastosowanie? O czym należy pamiętać? Sprawdź w artykule!

10 października 2022

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów