Tło strzałki Strzałka
0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Ostatnie artykuły autora:

Podatki dochodowe

Nieodpłatne świadczenia dla pracownika a PIT

Pracodawcy często przekazują nieodpłatne świadczenia dla pracownika. Niektóre z nich powodują powstanie przychodu inne nie. Przeczytaj artykuł i dowiedz się, które z nich są zwolnione, a które należy uwzględnić w rozliczeniach PIT.

31 sierpnia 2020

Podatek VAT

Cesja umowy leasingu - kiedy jest potrzebna?

Wielu przedsiębiorców dokonuje zakupu rzeczy do firmy za pomocą leasingu operacyjnego. Jednak jeśli nie chcą korzystać już z danego zakupu potrzebna jest cesja umowy leasingu. Na czym polega, jakie przepisy obowiązują w jej przypadku? Sprawdź.

8 listopada 2018

Księgowość firm

Likwidacja inwestycji w obcym środku trwałym a rozliczenie podatkowe

Przedsiębiorcy w ramach prowadzonej działalności gospodarczej dokonują zakupu różnych środków trwałych. Likwidacja inwestycji w obcym środku trwałym stanowi często problem z rozliczeniem na gruncie podatkowym. Przeczytaj artykuł i dowiedz się więcej!

6 marca 2019

Podatek VAT

Kiedy nie trzeba rozliczać WNT?

Kiedy przedsiębiorca dokonuje zakupu towarów od kontrahentów z innych krajów Unii Europejskiej, musi dokonać rozliczenia wewnątrzwspólnotowego nabycia towarów. Jednak istnieją sytuacje kiedy obowiązek ten nie występuje. Kiedy nie trzeba rozliczać WNT?

31 stycznia 2019

Ordynacja podatkowa

Śmierć przedsiębiorcy a rozliczenia z fiskusem

Śmierć przedsiębiorcy narzuca na spadkobierców obowiązek rozliczeń z fiskusem. Często jednak, nie zdają sobie oni z tego sprawy. Jakie regulacje dotyczą takiej sytuacji? Co jeśli działalność będzie kontynuowana? Dowiedz się, czytając artykuł.

10 lutego 2022

Prawo gospodarcze

Umowa spółki cichej a podatek od czynności cywilnoprawnych

Umowa spółki cichej zapewnia anonimowość podmiotów. Aktualnie nieuregulowana w Kodeksie cywilnym niegdyś była jedną z wyrażonych wprost form działalności gospodarczej. Jak dzisiaj wygląda spółka cicha i czy podlega opodatkowaniu? Sprawdź!

17 stycznia 2022

Transakcje zagraniczne

Odliczenie VAT przez nabywcę na przykładzie WNT oraz importu usług

Jak wygląda odliczenie VAT przez nabywcę towarów i usług, w przypadku gdy podatnikiem jest nabywca. Dlaczego taką transakcję należy wykazać dwa razy w tej samej deklaracji. Jakie odsetki zapłaci nabywca, gdy nie rozliczy należnego VAT?

17 stycznia 2022

Podatek VAT

Odwrotne obciążenie a konsorcjum w świetle VAT

Odwrotne obciążenie a konsorcjum - kto wystawia fakturę VAT, kto rozlicza, czy w takiej sytuacji można mówić o podwykonawcy? Co na temat wykonywania usług budowlanych przez konsorcjum mówi orzecznictwo podatkowe? Poznaj odpowiedzi!

17 stycznia 2022

Podatek VAT

Przewóz osób za granicą a VAT - jak określić miejsce świadczenia usług?

Przewóz osób za granicą a vat - ten problem może nurtować przewoźników, którzy oferują przewóz międzynarodowy. W niniejszym artykule odpowiadamy na istotne pytania związane z opodatkowaniem VAT transportu osób za granicą, np. jaką stawkę VAT wybrać?

21 września 2021

Środki trwałe

Środek trwały w działalności gospodarczej małżonków

Występujący środek trwały w działalności gospodarczej małżonków podlega amortyzacji, jednak w niektórych przypadkach może być to problematyczne. Z taką sytuacją możemy mieć do czynienia, gdy środki trwałe należą również do współmałżonka.

1 listopada 2020

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów