0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Ostatnie artykuły autora:

Podatek VAT

Rozliczenie faktury od rolnika ryczałtowego

Przedsiębiorcy dokonujący zakupu towaru od rolnika ryczałtowego zobowiązani są doliczyć do ceny produktów kwoty zryczałtowanego zwrotu VAT. Dowiedz się, na czym polega rozliczenie faktury od rolnika ryczałtowego oraz jaką stawką VAT należy zastosować!

24 maja 2023

Podatki dochodowe

Zmiana formy opodatkowania w ciągu roku - kiedy jest możliwa?

Przedsiębiorcy mają wiele form opodatkowania do wyboru. Często decydują się na najbardziej korzystną dla nich na początku prowadzenia działalności, jednak później chcą skorygować swój wybór. Czy zmiana formy opodatkowania w ciągu roku jest możliwa?

22 maja 2023

Podatek VAT

Wynajem nieruchomości a stawka VAT - jaka powinna być zastosowana?

Przedsiębiorca rozpoczynający najem nieruchomości musi dokonać wyboru odpowiedniego opodatkowania stawką VAT. Czy wiesz, że stawka VAT uzależniona jest od celu wynajmowanego lokalu? Dowiedz się więcej w temacie: wynajem nieruchomości a stawka VAT!

3 marca 2023

Transakcje zagraniczne

Import usług - rozliczenie na gruncie podatku od towarów i usług

Prowadząc działalność gospodarczą, przedsiębiorcy często decydują się na skorzystanie z usług świadczonych przez zagraniczne podmioty. Czy wiesz, kiedy ma miejsce import usług oraz w jaki sposób należy rozliczyć taką transakcję na gruncie podatku VAT?

2 lutego 2023

Prawo pracy

Upominki dla pracowników - jak rozliczać w podatku dochodowym?

Podczas świąt, firmy często dokonują zakupów prezentów, którymi obdarowują zatrudnionych i kontrahentów. Jednak czy upominki dla pracowników są opodatkowane podatkiem dochodowym? Jak je właściwie rozliczyć? Czy pracownik musi je przyjąć? Przeczytaj!

15 listopada 2022

Prawo pracy

Szkolenie sfinansowane zleceniobiorcy - zasady

Szkolenie sfinansowane zleceniobiorcy - jakie są zasady? Z jakimi wyjątkami od zasad może spotkać się zleceniobiorca? Czy wydatki na szkolenie można zaliczyć do kosztów? Chcesz poznać odpowiedzi na te i inne pytania? Koniecznie przeczytaj nasz artykuł!

10 listopada 2022

Kasy rejestrujące

Faktura bez paragonu - czy jest to możliwe?

Wystawianie faktur do paragonów jest częstym zabiegiem stosowanym przez sprzedawców. Co zrobić w przypadku, gdy nie dysponujemy paragonem potwierdzającym sprzedaż? Czy faktura bez paragonu jest możliwa? Sprawdź, odpowiedź znajdziesz czytając nasz artykuł!

7 czerwca 2022

Kasy rejestrujące

Jak skorygować błędne paragony fiskalne?

Dokumentem potwierdzającym sprzedaż zarejestrowaną na kasie fiskalnej jest paragon. Podczas transakcji może jednak dojść do błędu. Jak skorygować błędne paragony? Co mówią na ten temat obowiązujące przepisy? Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się więcej!

11 lipca 2022

Sprawozdawczość

Remanent a wycena towarów częściowo zużytych

Remanent ma na celu zbadanie faktycznej ilości towarów, materiałów, półwyrobów, wyrobów gotowych, odpadów i braków posiadanych przez przedsiębiorstwo. Jest to obowiązek każdego przedsiębiorcy. Przeczytaj więcej, remanent a wycena towarów przez firmę.

5 stycznia 2023

Podatki dochodowe

Zmiana formy opodatkowania za pośrednictwem CEIDG

Przedsiębiorca prowadząc działalność może wybrać najbardziej odpowiadającą mu formę opodatkowania. W trakcie prowadzenia firmy może jednak ją zmienić. Zmiana formy opodatkowania może być dokonana kilkoma sposobami. Sprawdź jakimi, czytając artykuł!

21 listopada 2022

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów