Ostatnie artykuły autora:

Podatek VAT

Wynajem nieruchomości a stawka VAT - jaka powinna być zastosowana?

Przedsiębiorca rozpoczynający najem nieruchomości musi dokonać wyboru odpowiedniego opodatkowania stawką VAT. Czy wiesz, że stawka VAT uzależniona jest od celu wynajmowanego lokalu? Dowiedz się więcej w temacie: wynajem nieruchomości a stawka VAT!

15 kwietnia 2022

Kasy rejestrujące

Jak skorygować błędne paragony fiskalne?

Dokumentem potwierdzającym sprzedaż zarejestrowaną na kasie fiskalnej jest paragon. Podczas transakcji może jednak dojść do błędu. Jak skorygować błędne paragony? Co mówią na ten temat obowiązujące przepisy? Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się więcej!

6 kwietnia 2022

Podatek VAT

Rozliczenie faktury od rolnika ryczałtowego

Przedsiębiorcy dokonujący zakupu towaru od rolnika ryczałtowego zobowiązani są doliczyć do ceny produktów kwoty zryczałtowanego zwrotu VAT. Dowiedz się, na czym polega rozliczenie faktury od rolnika ryczałtowego oraz jaką stawką VAT należy zastosować!

28 marca 2022

Transakcje zagraniczne

Import usług - rozliczenie na gruncie podatku od towarów i usług

Prowadząc działalność gospodarczą, przedsiębiorcy często decydują się na skorzystanie z usług świadczonych przez zagraniczne podmioty. Czy wiesz, kiedy ma miejsce import usług oraz w jaki sposób należy rozliczyć taką transakcję na gruncie podatku VAT?

10 lutego 2022

Podatki dochodowe

Zmiana formy opodatkowania w ciągu roku - kiedy jest możliwa?

Przedsiębiorcy mają wiele form opodatkowania do wyboru. Często decydują się na najbardziej korzystną dla nich na początku prowadzenia działalności, jednak później chcą skorygować swój wybór. Czy zmiana formy opodatkowania w ciągu roku jest możliwa?

4 lutego 2022

Podatki dochodowe

Zmiana formy opodatkowania za pośrednictwem CEIDG

Przedsiębiorca prowadząc działalność może wybrać najbardziej odpowiadającą mu formę opodatkowania. W trakcie prowadzenia firmy może jednak ją zmienić. Zmiana formy opodatkowania może być dokonana kilkoma sposobami. Sprawdź jakimi, czytając artykuł!

3 stycznia 2022

Prawo pracy

Upominki dla pracowników - jak rozliczać w podatku dochodowym?

Podczas świąt, firmy często dokonują zakupów prezentów, którymi obdarowują zatrudnionych i kontrahentów. Jednak czy upominki dla pracowników są opodatkowane podatkiem dochodowym? Jak je właściwie rozliczyć? Czy pracownik musi je przyjąć? Przeczytaj!

28 grudnia 2021

Sprawozdawczość

Remanent a wycena towarów częściowo zużytych

Remanent ma na celu zbadanie faktycznej ilości towarów, materiałów, półwyrobów, wyrobów gotowych, odpadów i braków posiadanych przez przedsiębiorstwo. Jest to obowiązek każdego przedsiębiorcy. Przeczytaj więcej, remanent a wycena towarów przez firmę.

21 grudnia 2021

Zdaniem eksperta

Karty upominkowe - rozliczenie na gruncie podatku VAT i podatku dochodowego

Czy wydawane karty upominkowe klientom powodują powstanie obowiązku podatkowego w VAT i przychodu w podatku dochodowym?

13 grudnia 2021

Podatki dochodowe

Internetowe programy partnerskie - opodatkowanie przychodów

Internetowe programy partnerskie to ostatnimi czasy popularny zarobek. Jednak wiele wątpliwości przysparza ich prawidłowe rozliczanie. Jak wygląda opodatkowanie takich przychodów? Jakie przepisy regulują takie przychody? Dowiedz się więcej z artykułu.

23 listopada 2021

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów