0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Ostatnie artykuły autora:

Transakcje zagraniczne

Import usług - rozliczenie na gruncie podatku od towarów i usług

Prowadząc działalność gospodarczą, przedsiębiorcy często decydują się na skorzystanie z usług świadczonych przez zagraniczne podmioty. Czy wiesz, kiedy ma miejsce import usług oraz w jaki sposób należy rozliczyć taką transakcję na gruncie podatku VAT?

21 lutego 2024

Podatki dochodowe

Wydatki związane z organizacją szkoleń a podatek VAT

Organizacja szkoleń jest popularnym pomysłem na prowadzanie biznesu. Przedsiębiorcy działający w tej branży mają często wątpliwości, jakie wydatki związane z organizacją szkoleń można zaliczyć do kosztów uzyskania przychodu. Sprawdź to!

15 grudnia 2023

Podatki dochodowe

Nieodpłatne świadczenie w działalności gospodarczej

Prowadząc działalność gospodarczą przedsiębiorcy, którzy otrzymali nieodpłatne świadczenie zobowiązani są do wykazania uzyskanego przychodu w rozliczeniu z urzędem skarbowym. Przeczytaj artykuł i dowiedz się, jak ustalić wartość otrzymanego świadczenia!!

5 października 2023

Zdaniem eksperta

Najem prywatny a składniki majątku używane w firmie

Czy lokal, który był uprzednio wykorzystywany w działalności gospodarczej można przeznaczyć na tzw. najem prywatny?

26 lipca 2023

Podatki dochodowe

Najem powierzchni reklamowej na stronie WWW a ryczałt

Prowadzisz blog i zainteresowanie stroną internetową rośnie. Otrzymujesz pierwsze propozycję wynajmu powierzchni strony internetowej do celów reklamowych. Sprawdź, jak opodatkować przychód. Najem powierzchni reklamowej na stronie WWW a ryczałt.

19 lipca 2023

Podatek VAT

Rozliczenie faktury od rolnika ryczałtowego

Przedsiębiorcy dokonujący zakupu towaru od rolnika ryczałtowego zobowiązani są doliczyć do ceny produktów kwoty zryczałtowanego zwrotu VAT. Dowiedz się, na czym polega rozliczenie faktury od rolnika ryczałtowego oraz jaką stawką VAT należy zastosować!

24 maja 2023

Podatki dochodowe

Zmiana formy opodatkowania w ciągu roku - czy można ją zmienić?

Przedsiębiorcy mają wiele form opodatkowania do wyboru. Często decydują się na najbardziej korzystną dla nich na początku prowadzenia działalności, jednak później chcą skorygować swój wybór. Czy zmiana formy opodatkowania w ciągu roku jest możliwa?

6 lutego 2024

Podatek VAT

Wynajem nieruchomości a stawka VAT - jaka powinna być zastosowana?

Przedsiębiorca rozpoczynający najem nieruchomości musi dokonać wyboru odpowiedniego opodatkowania stawką VAT. Czy wiesz, że stawka VAT uzależniona jest od celu wynajmowanego lokalu? Dowiedz się więcej w temacie: wynajem nieruchomości a stawka VAT!

3 marca 2023

Prawo pracy

Upominki dla pracowników - jak rozliczać w podatku dochodowym?

Podczas świąt, firmy często dokonują zakupów prezentów, którymi obdarowują zatrudnionych i kontrahentów. Jednak czy upominki dla pracowników są opodatkowane podatkiem dochodowym? Jak je właściwie rozliczyć? Czy pracownik musi je przyjąć? Przeczytaj!

15 listopada 2022

Prawo pracy

Szkolenie sfinansowane zleceniobiorcy - zasady

Szkolenie sfinansowane zleceniobiorcy - jakie są zasady? Z jakimi wyjątkami od zasad może spotkać się zleceniobiorca? Czy wydatki na szkolenie można zaliczyć do kosztów? Chcesz poznać odpowiedzi na te i inne pytania? Koniecznie przeczytaj nasz artykuł!

10 listopada 2022

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów