0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Prawa i obowiązki

Prawa i obowiązki

Ochrona danych osobowych w biurze rachunkowym (cz. 2) - Istota ochrony danych osobowych czyli RODO w biurze rachunkowym

Ochrona danych osobowych to bardzo ważny temat. Jak wygląda przestrzeganie przepisów w biurach rachunkowych? O czym należy pamiętać, gdy biuro otrzymuje dane osobowe od klienta? Odpowiadamy jak zapewnić należytą staranność przy ochronie danych osobowych!

23 października 2021

Prawa i obowiązki

OC biura rachunkowego - czy zawsze jest obowiązkowe?

Prowadzisz w ramach działalności usługowe prowadzenie ksiąg rachunkowych? Pamiętaj, o obowiązkowym ubezpieczeniu OC biura rachunkowego! Sprawdź, na jaką kwotę gwarancyjną opiewa obowiązkowe OC biura i na co zwrócić uwagę przy zakupie ubezpieczenia!

27 lipca 2022

Prawa i obowiązki

Odpowiedzialność biur rachunkowych za JPK V7 a kara za błędy!

Czy wiesz, jaka jest odpowiedzialność biur rachunkowych za JPK V7 które sporządza w ramach obsługi księgowej klienta? Dowiedz się, kto ponosi odpowiedzialność za błędy w ewidencji i na kogo urząd nakłada karę za niepoprawne prowadzenie ewidencji!

22 października 2021

Prawa i obowiązki

Ochrona danych osobowych w biurze rachunkowym (cz. 1) - Czym jest ochrona danych osobowych?

Ochrona danych osobowych jest tematem, o którym coraz więcej się mówi i pisze. Czy zastanawiałeś się w jaki sposób przetwarzane są dane osobowe w Twoim biurze rachunkowym? Przeczytaj nasz cykl i sprawdź czy jesteś bezpieczny!

23 października 2021

Prawa i obowiązki

Przepisy o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy objęły biura rachunkowe

Od 31 lipca 2021 roku biura rachunkowe podlegają pod nowe regulacje w zakresie przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Czy wszystkie podmioty zostały objęte tymi zmianami? Sprawdź, jak przepisy o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy wpłyną na funkcjonowaniu biur!

1 czerwca 2022

Prawa i obowiązki

Kto ponosi winę za błędne kody GTU?

Według aktualnego prawa podatnicy są zobowiązani umieszczać w JPK V7 symbol GTU w przypadku części transakcji. Czy za błędy w tym zakresie odpowiada podatnik czy obsługujące go biuro rachunkowe? Przeczytaj i sprawdź kto ponosi winę za błędne kody GTU.

22 października 2021

Prawa i obowiązki

Odpowiedzialność biura rachunkowego za błędy w JPK_V7 – kto zapłaci karę?

Wprowadzenie nowej struktury JPK wiąże się z obowiązkami dla podatników, a tym samym dla biur rachunkowych prowadzących księgowość firm. Przeczytaj artykuł i dowiedz się, jaka jest odpowiedzialność biura rachunkowego za błędy w JPK_V7!

23 listopada 2021

Prawa i obowiązki

Błędy w prowadzeniu ksiąg rachunkowych – kto ponosi odpowiedzialność?

Jednostki gospodarcze zazwyczaj powierzają prowadzenie ksiąg rachunkowych biurom rachunkowym. Także tego typu podmiotom zdarzają się błędy w prowadzeniu ksiąg rachunkowych. Kto wówczas ponosi za nie odpowiedzialność? Przeczytaj artykuł i sprawdź.

22 października 2021

Prawa i obowiązki

Raportowanie MDR przez biura rachunkowe - co to takiego?

Wprowadzenie raportowania schematów podatkowych, ma na celu zwiększenia efektywności w walce z nieuczciwymi podatnikami oraz wyeliminowanie agresywnej optymalizacji podatkowej. Czym jest raportowanie MDR, kto ma obowiązek raportowania? Sprawdź!

22 października 2021

Prawa i obowiązki

Odpowiedzialność biura rachunkowego - jaki jest jej zakres?

Czym różni się odpowiedzialność biura rachunkowego od księgowego będącego na samozatrudnieniu? Zgodnie z przepisami sam możesz wybrać, kto będzie prowadził Twoją księgowość. Przeczytaj artykuł i dowiedz się, jakie znaczenie ma podjęty wybór!

15 czerwca 2022

Prawa i obowiązki

Dodatkowe obowiązki biur rachunkowych w zakresie walki z praniem brudnych pieniędzy!

Walka z praniem brudnych pieniędzy jest bardzo ciężka. Jakie dodatkowe obowiązki biur rachunkowych wiążą się z walką z bezprawiem? Jakie kary mogą spotkać biura rachunkowe, które nie przestrzegają nałożonych na nie obowiązków? O tym w poniższym artykule.

24 listopada 2021

Prawa i obowiązki

Ochrona danych osobowych w biurze rachunkowym (cz. 5) - Zbiór danych osobowych - jak dokonać rejestracji w GIODO?

Administrator danych osobowych ma obowiązek wyznaczyć zbiory danych osobowych, którymi dysponuje. Czy każdy zbiór danych osobowych podlega rejestracji w GIODO? Sprawdź, jak wypełnić wniosek rejestracji danych. Dowiedz się więcej czytając nasz artykuł!

22 października 2021

Prawa i obowiązki

Dodatkowe obowiązki dla biur rachunkowych

Zgodnie z przepisami Ustawy o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy oraz finansowaniu terroryzmu z 16 listopada 2000 r. biuro rachunkowe ma pewne dodatkowe obowiązki. Sprawdź, jakie.

23 października 2021

Prawa i obowiązki

Kto odpowiada za błędy biura rachunkowego?

Zawierając umowę z biurem rachunkowym przedsiębiorcy czują się bezpiecznie powierzając swoje rozliczenia profesjonalistom. Co w sytuacji gdy biuro popełni błąd? Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się, kto odpowiada za błędy biura rachunkowego!

16 lipca 2022

Prawa i obowiązki

Ochrona danych osobowych w biurze rachunkowym (cz.8) - Jakie konsekwencje braku przestrzegania Ustawy o ochronie danych osobowych poniesie biuro rachunkowe?

Ochrona danych osobowych obowiązuje każde biuro rachunkowe. Łamanie przepisów ustawy może mieć negatywne skutki dla administratora danych. Jakie działania w ramach przetwarzania danych osobowych uznane są za niezgodne z prawem? Sprawdź!

22 października 2021

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów