0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Prowadzę biuro

Prowadzę biuro

Pełnomocnik do podpisywania deklaracji - kto nim może zostać?

Pełnomocnik do podpisywania deklaracji to osoba fizyczna, która ma upoważnienie do działania w imieniu mocodawcy. Czy pełnomocnik ma możliwość składania e-deklaracji na potrzeby rozliczeń podatkowych oraz różnego rodzaju zeznań? Przeczytaj nasz artykuł!

10 marca 2022

Prowadzę biuro

Czy certyfikat księgowego może wrócić?

W 2014 r. został zniesiony certyfikat księgowego, co spowodowało spore zmiany na rynku tego rodzaju usług. Czy z perspektywy czasu deregulacja zawodu księgowego była dobrą decyzją? Sprawdź, czy może nastąpić powrót do certyfikacji? Dowiedz się więcej!

24 października 2021

Prowadzę biuro

Co powinna zawierać umowa powierzenia danych osobowych w biurze rachunkowym?

Dla podmiotów, które nie zastosują regulacji prawnych o ochronie danych osobowych, przewidziane są spore kary finansowe. Przeczytaj, co powinna zawierać umowa powierzenia danych osobowych w biurze rachunkowym!

22 października 2021

Prowadzę biuro

Umowa powierzenia przetwarzania danych osobowych w biurze rachunkowym

Umowa powierzenia przetwarzania danych osobowych w biurze rachunkowym niweluje ryzyko odpowiedzialności za niewykonanie procedur RODO. Sprawdź, jaka dokumentacja podlega ochronie i jak biuro rachunkowe może przetwarzać dane osobowe klientów.

25 października 2021

Prowadzę biuro

Pełnomocnicy składający VAT-R odpowiedzą solidarnie

W 2017 roku wprowadzono wiele zmian na gruncie podatku od towarów i usług. Podatnicy i pełnomocnicy składający VAT-R powinni szczegółowo się z nimi zapoznać. Sprawdź, czego dotyczą przepisy i jak powinno się ich przestrzegać. Przeczytaj artykuł.

26 października 2021

Prowadzę biuro

Biuro rachunkowe jako podatnik VAT

Biuro rachunkowe jako podatnik VAT może skorzystać ze zwolnienia podmiotowego, ale jedynie w określonych przypadkach. Kiedy nie występuje taka możliwość? Jakie przepisy regulują te zdarzenia? Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się wszystkiego na ten temat.

26 października 2021

Prowadzę biuro

Zwolnienie z VAT - czy przysługuje biurom rachunkowym?

Biura rachunkowe to specyficzny rodzaj działalności gospodarczej. Ze względu na doradczy charakter świadczonych przez nie usług powstaje wątpliwość wśród przedsiębiorców, czy przysługuje im zwolnienie z VAT. Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się więcej!

21 kwietnia 2022

Prowadzę biuro

Nieuczciwa konkurencja - czego boją się biura rachunkowe?

Nieuczciwa konkurencja może zdarzyć się, gdy z biura rachunkowego odchodzą pracownicy. Jak się zabezpieczyć przed nieuczciwą konkurencją, jaki i z kim podpisać umowy o zachowaniu tajemnicy przedsiębiorstwa?

7 listopada 2021

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów