0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

W ubezpieczeniach ZUS

W ubezpieczeniach ZUS

Nowy sposób wypełniania deklaracji rozliczeniowych ZUS

Do Rządowego Centrum Legislacyjnego wpłynął projekt rozporządzenia, który wprowadza nowe kody ZUS. Kogo dotyczą? Kiedy należy je stosować? Przeczytaj i poznaj nowy sposób wypełniania deklaracji rozliczeniowych ZUS!

15 września 2023

W ubezpieczeniach ZUS

Ile wyniosą przedsiębiorcę składki ZUS w 2024 roku?

Z roku na rok przedsiębiorcy borykają się z ciągle rosnącymi opłatami za składki ZUS. Czy rok 2024 przyniesie kolejne podwyżki? Od czego zależy wysokość składek ZUS? Przeczytaj nasz artykuł i poznaj odpowiedzi na powyższe pytania!

15 września 2023

W ubezpieczeniach ZUS

Korzystne zmiany dla pracowników. Możesz odzyskać pieniądze z ZUS!

Zatrudnieni na etacie, którzy dodatkowo pracowali u swojego pracodawcy na zlecenie i w ciągu trzech lat korzystali z zasiłku chorobowego, mogą odzyskać pieniądze z ZUS. Jak to zrobić? Dowiedz się z artykułu!

8 września 2023

W ubezpieczeniach ZUS

Składki ZUS w 2024 roku wzrosną do kwoty 1600 zł!

Jak co roku przedsiębiorcy muszą przygotować się na to, że w 2024 roku zapłacą wyższe składki ZUS. Dzięki założeniom projektu budżetu państwa można oszacować ich wysokość. Przeczytaj i sprawdź, jakie składki będzie płacić przedsiębiorca w 2024 roku!

1 września 2023

W ubezpieczeniach ZUS

Mały ZUS Plus zostaje wydłużony

Mały ZUS Plus jest rozwiązaniem dla przedsiębiorców, których przychody nie przekraczają 120 tys. zł. Niższe składki na ubezpieczenia społeczne można płacić maksymalnie przez 36 miesięcy. Ma to się jednak zmienić. Przeczytaj i dowiedz się więcej!

31 sierpnia 2023

W ubezpieczeniach ZUS

Skrócenie czasu oczekiwania dla ulgi na start!

Trwają zmiany dotyczące projektu ustawy o ograniczeniu biurokracji i barier prawnych, w której proponowane jest skrócenie okresu wyczekiwania z 60 do 24 miesięcy dla działalności zarobkowej. Kogo dotyczy skrócenie czasu oczekiwania? Sprawdź!

28 lipca 2023

W ubezpieczeniach ZUS

ZUS nie może kwestionować podstawy wymiaru składek

ZUS nie może kwestionować podstawy wymiaru składek społecznych, a tym samy przedsiębiorcy będą mieli większy wpływ na otrzymywane kwoty zasiłków. Jaki wpływ na taką sytuację miał Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorców? Sprawdź!

13 lipca 2023

W ubezpieczeniach ZUS

Zwrot składki zdrowotnej – problem z rachunkiem bankowym

Zwrot składki zdrowotnej dla wielu przedsiębiorców to dodatkowy zastrzyk gotówki. Niestety wielu z nich zgłasza problemy z rachunkiem bankowym. Co w tej sytuacji? Przeczytaj i dowiedz się więcej!

25 maja 2023

W ubezpieczeniach ZUS

Termin rocznego rozliczenia składki zdrowotnej przesunięty?

Termin rocznego rozliczenia składki zdrowotnej przypada na 22 maja 2023 roku. Czy będzie on zmieniony? O co wnioskuje Krajowa Izba Biur Rachunkowych oraz Rzecznik MŚP? Przeczytaj i dowiedz się więcej jakie mogą być zmiany!

12 maja 2023

W ubezpieczeniach ZUS

Składka z DRA za styczeń w rocznym rozliczeniu zdrowotnej w 2022

Czy to prawda żę przy wyliczeniu rocznej składki zdrowotnej nie bierze się pod uwagę składek z DRA za styczeń 2022? Kiedy składka z DRA za styczeń w rocznym rozliczeniu zdrowotnej jest uwzględniana? przeczytaj i dowiedz się więcej na ten temat!

11 maja 2023

W ubezpieczeniach ZUS

Dopłata składki zdrowotnej - kiedy występuje?

Roczne rozliczenie składki zdrowotnej jest dla przedsiębiorców nowym obowiązkiem, z którego może wynikać dopłata składki zdrowotnej. Czy to oznacza, że wyliczenia składek zdrowotnych w 2022 roku były nieprawidłowe? Sprawdź, kto będzie musiał dopłacić!

10 maja 2023

W ubezpieczeniach ZUS

Problem z wysyłką deklaracji ZUS po aktualizacji Płatnika

Od kilku dni pojawił się problem z wysyłką deklaracji ZUS po aktualizacji Płatnika. Księgowi mają problem z wysyłką dokumentów rozliczeniowych. Jak w takiej sytuacji postąpić i jak rozliczyć roczną składkę zdrowotną? Przeczytaj i dowiedz się więcej!

7 maja 2023

W ubezpieczeniach ZUS

Od kiedy obowiązuje skrócony czas na przekazywanie korekt DRA?

Od tego roku obowiązują nowe terminy, w jakich płatnicy składek mogą przekazywać korekty dokumentów rozliczeniowych. Jak został skrócony czas na przekazywanie korekt DRA? Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się dlaczego ZUS wystała informacje!

6 grudnia 2022

W ubezpieczeniach ZUS

Mniejsze składki ZUS przez wprowadzenie dobrowolności w ich opłacaniu

Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorców postuluje, aby przedsiębiorcy mogli płacić mniejsze składki ZUS. Co zakłada reforma ZUS? Czy składki ZUS będzie można płacić dobrowolnie? Przeczytaj i sprawdź, co nas czeka w najbliższym czasie!

10 listopada 2022

W ubezpieczeniach ZUS

Wyższa emerytura i renta w 2023 roku

Bo roku wzrasta wysokość świadczeń dla seniorów. Podwyżki te są zależne od wskaźnika waloryzacji. Rząd jednak szykuje zmiany w tym zakresie. Czy wyższa emerytura i renta zniweluje skutki inflacji? Sprawdź jakie kwoty zostały podane!

7 października 2022

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów