0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

W ubezpieczeniach ZUS

W ubezpieczeniach ZUS

Od kiedy obowiązuje skrócony czas na przekazywanie korekt DRA?

Od tego roku obowiązują nowe terminy, w jakich płatnicy składek mogą przekazywać korekty dokumentów rozliczeniowych. Jak został skrócony czas na przekazywanie korekt DRA? Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się dlaczego ZUS wystała informacje!

6 grudnia 2022

W ubezpieczeniach ZUS

Mniejsze składki ZUS przez wprowadzenie dobrowolności w ich opłacaniu

Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorców postuluje, aby przedsiębiorcy mogli płacić mniejsze składki ZUS. Co zakłada reforma ZUS? Czy składki ZUS będzie można płacić dobrowolnie? Przeczytaj i sprawdź, co nas czeka w najbliższym czasie!

10 listopada 2022

W ubezpieczeniach ZUS

Wyższa emerytura i renta w 2023 roku

Bo roku wzrasta wysokość świadczeń dla seniorów. Podwyżki te są zależne od wskaźnika waloryzacji. Rząd jednak szykuje zmiany w tym zakresie. Czy wyższa emerytura i renta zniweluje skutki inflacji? Sprawdź jakie kwoty zostały podane!

7 października 2022

W ubezpieczeniach ZUS

Obowiązek posiadania PUE ZUS!

Początek 2023 roku wprowadza kolejne zmiany w rozliczeniach z Zakładem ubezpieczeń społecznych. Od 1 stycznia każdy z przedsiębiorca będzie miał konto na PUE ZUS? Do czego ono służy i czy rzeczywiście jest ona niezbędne? Sprawdź w naszym artykule!

15 listopada 2022

W ubezpieczeniach ZUS

Składkę zdrowotna opłacą nowe grupy - Polski ład 2.0 wprowadza zmiany

Zmiany w przepisach o zasadach podlegania ubezpieczeniom społecznym i ubezpieczeniu zdrowotnemu mają na celu doprecyzowanie pewnych kwestii i uregulowanie luk w prawie. Zgodnie z nimi składkę zdrowotna opłacą nowe grupy. Przeczytaj!

6 lipca 2022

W ubezpieczeniach ZUS

Czternasta emerytura kto ją otrzyma w tym roku?

Czternasta emerytura miała być jednorazowym świadczeniem wypłaconym w 2021 roku. Rząd jednak zdecydował się na ponowne przyznanie go także w tym roku. Przeczytaj artykuł i dowiedz się, jakie są warunki otrzymania „czternastki”!

1 lipca 2022

W ubezpieczeniach ZUS

Przedsiębiorco, ważny wniosek tylko do końca czerwca – US-9!

Nieterminowe opłacenie składki na dobrowolne ubezpieczenie chorobowe lub opłacanie niepełnej kwoty do końca 2021 roku skutkowało ustaniem ubezpieczenia. Wniosek US-9 złożony w odpowiednim terminie pozwala zachować ciągłość ubezpieczenia. Przeczytaj!

30 czerwca 2022

W ubezpieczeniach ZUS

Składki ZUS przedsiębiorcy – rekordowa podwyżka!

Ostatnie lata nie były łaskawe dla polskich przedsiębiorców. Zapowiada się, że to nie koniec złych wieści dla prowadzących działalność gospodarczą. Składki ZUS przedsiębiorcy znacznie wzrosną. Przeczytaj i dowiedz się więcej na ten temat!

8 września 2022

W ubezpieczeniach ZUS

Wojna na Ukrainie - pomoc w opłacaniu składek ZUS dla przedsiębiorców

Wojna na Ukrainie to również konsekwencje w gospodarce. Wielu przedsiębiorców zaczyna odczuwać finansowe skutki tych działań. Zakłada Ubezpieczeń Społecznych przypomniał, że płatnik składek może zwrócić się o pomoc w opłacaniu składek ZUS!

1 czerwca 2022

W ubezpieczeniach ZUS

Ile wynosi składka zdrowotna 2022?

Ogłoszona przez GUS wysokość przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia w sektorze przedsiębiorstw pozwala ustalić, ile wynosi składka zdrowotna 2022! Przeczytaj artykuł i dowiedz się, dla kogo taka informacja będzie kluczowa!

1 czerwca 2022

W ubezpieczeniach ZUS

ZUS i KAS odpowiadają na pytania dotyczące Polskiego Ładu!

W związku z dużą reformą, jaką jest Polski Ład, ZUS wraz z KAS przygotowały sposoby wsparcia przedsiębiorców w tym trudnym okresie. Przeczytaj nasz artykuł i sprawdź, gdzie na pytania dotyczące Polskiego Ładu odpowiadają ZUS i KAS!

7 kwietnia 2022

W ubezpieczeniach ZUS

Wyrównanie emerytur - emeryci i renciści otrzymają zwrot nadpłaconego podatku!

Nowy Polski Ład miał być korzystny dla emerytów i rencistów. Niestety okazało się, że określone grupy otrzymały niższe świadczenia niż zapowiadano. Zgodnie z nowym Rozporządzeniem Ministra Finansów wyrównanie emerytur ma nastąpić już w lutym. Sprawdź to!

12 kwietnia 2022

W ubezpieczeniach ZUS

Nowa Tarcza antykryzysowa – zwolnienie ze składki ZUS, postojowe za grudzień 2021!

Nowa Tarcza antykryzysowa reguluje zasady przyznawania pomocy dla przedsiębiorców objętych obostrzeniami związanymi z COVID-19. Wśród form pomocy jest zwolnienie ze składek ZUS, dotacja oraz świadczenie postojowe. Sprawdź, czy otrzymasz pomoc!

14 stycznia 2022

W ubezpieczeniach ZUS

Składki ZUS za grudzień - do kiedy trzeba zapłacić?

Nowy ład zmienia wiele w rozliczeniach z ZUS. Sporą zmianą jest modyfikacja terminów w których konieczne jest złożenie deklaracji do urzędu. Czy składki ZUS za grudzień trzeba opłacić do 10 stycznia? W artykule szczegóły!

1 lutego 2022

W ubezpieczeniach ZUS

Nowe wzory deklaracji ZUS DRA i raportu ZUS RCA

Od 1 stycznia 2022 r. wejdzie w życie pakiet zmian prawa podatkowego, tzw. Nowy Ład. Wiele ze zmian dotyczy ustalania i rozliczania składek ZUS - szczególnie składki zdrowotnej. Tym samym wprowadzone zostaną nowe wzory deklaracji ZUS DRA. Sprawdź to!

15 lutego 2022

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów