0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

W ubezpieczeniach ZUS

W ubezpieczeniach ZUS

Składka zdrowotna dla przedsiębiorców - będą zmiany!

Już od kilku miesięcy wiadomo, że najprawdopodobniej od 2025 roku będą wprowadzone zmiany dotyczące składki zdrowotnej dla przedsiębiorców. Ile będzie wynosić składka zdrowotna i od kiedy będą zmiany w tym zakresie? Przeczytaj ten artykuł i dowiedz się!

22 lipca 2024

W ubezpieczeniach ZUS

Wyższe świadczenia chorobowe

Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej poinformowało o kolejnych propozycjach zmian w zakresie zasiłków. Czy wyższe świadczenia chorobowe i wypłata świadczeń za czas choroby tylko przez ZUS jest realna? Przekonaj się!

12 czerwca 2024

W ubezpieczeniach ZUS

Składki ZUS przedsiębiorcy – podwyżka od lipca!

Od lipca 2024 roku wzrosną składki ZUS przedsiębiorcy na ubezpieczenie społeczne. Wynika to ze zwiększenia minimalnego wynagrodzenia za pracę, bowiem wysokość składek ZUS jest oparta na minimalnym wynagrodzeniu. Przeczytaj i sprawdź kto zapłaci więcej!

7 czerwca 2024

W ubezpieczeniach ZUS

Przekaż do ZUS-u zaświadczenie o zarobkach, jeśli pobierasz świadczenie przedemerytalne

Osoby uprawnione do świadczeń i zasiłków przedemerytalnych muszą niezwłocznie poinformować ZUS o podjęciu działalności zarobkowej. Ponadto powinni przekazać do ZUS-u zaświadczenie o zarobkach. Przeczytaj i sprawdź, do kiedy mają czas!

29 maja 2024

W ubezpieczeniach ZUS

Dopłata składki zdrowotnej - kiedy występuje?

Roczne rozliczenie składki zdrowotnej jest dla przedsiębiorców nowym obowiązkiem, z którego może wynikać dopłata składki zdrowotnej. Czy to oznacza, że wyliczenia składek zdrowotnych w 2023 roku były nieprawidłowe? Sprawdź, kto musi dopłacić składkę!

20 maja 2024

W ubezpieczeniach ZUS

Rząd oskładkuje umowy zlecenia. Pełne oskładkowanie umów zlecenie i o dzieło od 2025 roku

Od 2025 roku wszystkie umowy zlecenie i o dzieło w Polsce mają być objęte pełnymi składkami ZUS. To ważna zmiana, która będzie miała wpływ na sytuację zleceniobiorców i na rynek pracy. Dowiedz się czym jest pełne oskładkowanie umów zlecenie i o dzieło!

8 maja 2024

W ubezpieczeniach ZUS

ZUS czy OFE – zdecyduj, gdzie będzie trafiać twoja składka emerytalna!

US uruchomił tzw. okno transferowe, co oznacza, że ubezpieczony może wybrać, gdzie będzie odkładana jego składka emerytalna – do ZUS czy OFE.

8 kwietnia 2024

W ubezpieczeniach ZUS

Możliwość skorzystania z Małego ZUS-u Plus – stanowisko Rzecznika Małych i Średnich Przedsiębiorców

Możliwość skorzystania z Małego ZUS-u Plus dla wielu przedsiębiorców jest bardzo ważna, ponieważ znacznie obniża to zobowiązania. Czy osoby, które korzystały z Małego ZUS-u Plus w latach 2019–2021, będą mogły skorzystać z tej ulgi w 2024 roku? Sprawdź!

15 stycznia 2024

W ubezpieczeniach ZUS

Od kiedy obowiązuje skrócony czas na przekazywanie korekt DRA?

Od tego roku obowiązują nowe terminy, w jakich płatnicy składek mogą przekazywać korekty dokumentów rozliczeniowych. Jak został skrócony czas na przekazywanie korekt DRA? Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się dlaczego ZUS wystała informacje!

6 listopada 2023

W ubezpieczeniach ZUS

Nowy sposób wypełniania deklaracji rozliczeniowych ZUS

Do Rządowego Centrum Legislacyjnego wpłynął projekt rozporządzenia, który wprowadza nowe kody ZUS. Kogo dotyczą? Kiedy należy je stosować? Przeczytaj i poznaj nowy sposób wypełniania deklaracji rozliczeniowych ZUS!

15 września 2023

W ubezpieczeniach ZUS

Ile wyniosą przedsiębiorcę składki ZUS w 2024 roku?

Z roku na rok przedsiębiorcy borykają się z ciągle rosnącymi opłatami za składki ZUS. Czy rok 2024 przyniesie kolejne podwyżki? Od czego zależy wysokość składek ZUS? Przeczytaj nasz artykuł i poznaj odpowiedzi na powyższe pytania!

15 września 2023

W ubezpieczeniach ZUS

Korzystne zmiany dla pracowników. Możesz odzyskać pieniądze z ZUS!

Zatrudnieni na etacie, którzy dodatkowo pracowali u swojego pracodawcy na zlecenie i w ciągu trzech lat korzystali z zasiłku chorobowego, mogą odzyskać pieniądze z ZUS. Jak to zrobić? Dowiedz się z artykułu!

8 września 2023

W ubezpieczeniach ZUS

Składki ZUS w 2024 roku wzrosną do kwoty 1600 zł!

Jak co roku przedsiębiorcy muszą przygotować się na to, że w 2024 roku zapłacą wyższe składki ZUS. Dzięki założeniom projektu budżetu państwa można oszacować ich wysokość. Przeczytaj i sprawdź, jakie składki będzie płacić przedsiębiorca w 2024 roku!

1 września 2023

W ubezpieczeniach ZUS

Mały ZUS Plus zostaje wydłużony

Mały ZUS Plus jest rozwiązaniem dla przedsiębiorców, których przychody nie przekraczają 120 tys. zł. Niższe składki na ubezpieczenia społeczne można płacić maksymalnie przez 36 miesięcy. Jednak niektórzy mogą skorzystać z przedłużenia. Dowiedz się więcej!

31 sierpnia 2023

W ubezpieczeniach ZUS

Skrócenie czasu oczekiwania dla ulgi na start!

Trwają zmiany dotyczące projektu ustawy o ograniczeniu biurokracji i barier prawnych, w której proponowane jest skrócenie okresu wyczekiwania z 60 do 24 miesięcy dla działalności zarobkowej. Kogo dotyczy skrócenie czasu oczekiwania? Sprawdź!

28 lipca 2023

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów