0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Co się zmienia

W ubezpieczeniach ZUS

Od kiedy obowiązuje skrócony czas na przekazywanie korekt DRA?

Od tego roku obowiązują nowe terminy, w jakich płatnicy składek mogą przekazywać korekty dokumentów rozliczeniowych. Jak został skrócony czas na przekazywanie korekt DRA? Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się dlaczego ZUS wystała informacje!

6 grudnia 2022

W kadrach

Nowe wzory formularzy PIT-2, PIT-2A, PIT-3

Opublikowano nowe wzory formularzy PIT-2, PIT-2A, PIT-3, które będą obowiązywały od 1 stycznia 2023 r. Nowe wzory zostały dostoswane do zmieniających się przepisów dotyczących podatku dochodowego za pracowników. Co się zmieni? Przeczytaj!

28 listopada 2022

W kadrach

Praca zdalna w końcu w Kodeksie pracy!

Praca zdalna, choć coraz bardziej powszechna, nadal nie ma ugruntowania w przepisach, a konkretnie w Kodeksie pracy. Ma się to jednak zmienić, bowiem powstał projekt ustawy o zmianie ustawy – Kodeks pracy. Co zawiera? Wyjaśniamy!

17 listopada 2022

W prawie

Wniosek o tani prąd - obniż koszty energii w Twojej działalności!

Ministerstwo Klimatu i Środowiska umożliwia obniżenie kosztów energii elektrycznej dla mikro i małych przedsiębiorców. Jakie warunki należy spełnić? Do kiedy należy złożyć wniosek o tani prąd? O tym w artykule!

16 listopada 2022

W kadrach

Badania okresowe zostają przywrócone!

Badania okresowe wykonywane są w terminie wskazanym w orzeczeniu przez lekarza. Epidemia koronawirusa spowodowała zawieszenie tego obowiązku. Ma to jednak się zmienić za sprawą nowego projektu. Przeczytaj ten artykuł i dowiedz się więcej na ten temat!

9 listopada 2022

W ubezpieczeniach ZUS

Mniejsze składki ZUS przez wprowadzenie dobrowolności w ich opłacaniu

Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorców postuluje, aby przedsiębiorcy mogli płacić mniejsze składki ZUS. Co zakłada reforma ZUS? Czy składki ZUS będzie można płacić dobrowolnie? Przeczytaj i sprawdź, co nas czeka w najbliższym czasie!

10 listopada 2022

W kadrach

Świadczenie pielęgnacyjne – czy można spodziewać się jego wzrostu?

Czym jest świadczenie pielęgnacyjne i kto może na nie liczyć? Ile wynosi kwota świadczenia pielęgnacyjnego obecnie? Czy opiekunowie osób niepełnosprawnych mogą liczyć na podwyżki tego świadczenia w 2023 roku? Przeczytaj nasz artykuł i sprawdź!

4 listopada 2022

W kadrach

Ustawa o pomocy obywatelom Ukrainy do zmiany

Ustawa o pomocy obywatelom Ukrainy była już zmieniana i to nie koniec. Powstał kolejny projekt jej nowelizacji. Co tym razem się zmieni? Jak wpłynie to na zatrudnienie uchodźców? Przeczytaj nasz artykuł i poznaj odpowiedzi na pytania!

25 października 2022

W księgowości

Nowy limit transakcji gotówkowych B2B i B2C odroczony

Polski Ład wprowadził zmiany limitu płatności bezgotówkowych. Nowy limit transakcji gotówkowych będzie obejmować jak dotychczas przedsiębiorców ale również konsumentów. Zmiany miały wejść w życie od 2023 roku jednak zostały odroczone! Sprawdź na kiedy!

21 października 2022

W kadrach

Podwyżka stawek w kilometrówce od 2023 roku

Zapowiedź modyfikacji stawek za jazdy lokalne samochodem prywatnym spełniła się i od 17 stycznia 2023 roku będzie obowiązywać podwyżka . Kiedy nastąpi podwyżka kilometrówki? Czy zwrot będzie dotyczył także samochodów hybrydowych? Sprawdź!

3 stycznia 2023

W podatkach

Odliczenie wydatków na prywatną opiekę zdrowotną jako nowa ulga w PIT

Federacja Przedsiębiorców Polskich i Ogólnopolskie Porozumienie Związków Zawodowych postuluje o nową ulgę w PIT jaką jest odliczenie wydatków na prywatną opiekę zdrowotną. Ile skorzystaliby przedsiębiorcy? Odpowiadamy w artykule!

13 października 2022

W prawie

Czy tarcza solidarnościowa ograniczy wzrost kosztów energii elektrycznej?

Sejm przyjął ustawę, która zapowiada tzw. tarczę solidarnością. Kto skorzysta ze wsparcia? Czy tarcza solidarnościowa ograniczy wzrost kosztów energii elektrycznej? Sprawdziliśmy!

11 października 2022

W kadrach

Dofinansowanie do zatrudnienia pracowników zdalnych

Ne etapie konsultacji społecznych jest nowy projekt Ustawy o aktywizacji zawodowej. W projekcie jest dofinansowanie do zatrudnienia pracowników zdalnych oraz młodych rodziców. Kto i od kiedy będzie mógł skorzystać z dofinansowań? Przeczytaj i dowiedz się!

11 października 2022

W ubezpieczeniach ZUS

Wyższa emerytura i renta w 2023 roku

Bo roku wzrasta wysokość świadczeń dla seniorów. Podwyżki te są zależne od wskaźnika waloryzacji. Rząd jednak szykuje zmiany w tym zakresie. Czy wyższa emerytura i renta zniweluje skutki inflacji? Sprawdź jakie kwoty zostały podane!

7 października 2022

W biznesie

Już wkrótce rejestracja firmy tylko online!

Planujesz rozpocząć działalność? Sprawdź, jakie zmiany wprowadzi Rząd w związku z rozpoczęciem prowadzenia działalności! Kiedy zatem wejdzie w życie rejestracja firmy tylko online? Sprawdziliśmy!

7 października 2022

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów