0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Co się zmienia

W ubezpieczeniach ZUS

Składka zdrowotna dla przedsiębiorców - będą zmiany!

Minister Andrzej Domański podczas konferencji prasowej przedstawił kluczowe założenia zmian w naliczaniu składki zdrowotnej dla przedsiębiorców. Ile będzie wynosić składka zdrowotna i od kiedy będą zmiany w tym zakresie? Przeczytaj artykuł!

21 marca 2024

W podatkach

Kasowy PIT dla przedsiębiorców - czym jest?

Do polskiego systemu podatkowego ma zostać wprowadzony kasowy PIT i jest to jedna ze zmian podatkowych zapowiedziana przez nowy rząd. Sprawdź, czym jest kasowy PIT i co oznacza dla osób prowadzących działalność gospodarczą!

20 marca 2024

W podatkach

Zmiany w JPK_V7 a obowiązkowy KSeF - poznaj zmiany!

Od 1 lipca 2024 roku z pewnymi wyłączeniami zaczną obowiązywać zmiany wprowadzone w rozporządzeniu w sprawie szczegółowego zakresu danych zawartych w deklaracjach podatkowych i w ewidencji w zakresie podatku VAT. Poznaj zmiany w JPK_V7 a obowiązkowy KSeF!

28 lutego 2024

W kadrach

Równość wynagrodzeń – każdy pracownik będzie zarabiał tyle samo?

Dyrektywa UE ma na celu uzyskać równość wynagrodzeń oraz zwiększenie przejrzystości w zakresie płac. Oznacza to, że pracownicy będą mogli porównywać swoje wynagrodzenia z wynagrodzeniami innych pracowników na podobnych stanowiskach. Dowiedz się więcej!

15 lutego 2024

W podatkach

Wzrost kwoty wolnej od podatku do 60 tysięcy

Wzrost kwoty wolnej od podatku oraz taka sama składka zdrowotna dla wszystkich przedsiębiorców to tylko dwie zmiany, jakie mogą czekać przedsiębiorców i pracowników. Czego jeszcze możemy się spodziewać? Przeczytaj i dowiedz się więcej na ten temat!

14 lutego 2024

W kadrach

Nowa renta wdowia – nowe wysokie świadczenie z ZUS

Renta wdowia byłaby istotnym wsparciem dla osób, które straciły współmałżonka. Pozwoliłaby im na poprawę sytuacji materialnej i zapewnienie godnego życia. Dowiedz się więcej na temat nowego świadczenia ZUS!

8 lutego 2024

W kadrach

Mały ZUS plus, czyli składki od dochodu - zgłoszenie się do 31 stycznia!

Przedsiębiorcy zyskali kolejną ulgę w opłacaniu składek. Na jakie oszczędności może liczyć przedsiębiorca opłacający składki ustalone na podstawie dochodu? Poznaj szczegóły programu mały ZUS plus i sprawdź czy możesz z niej skorzystać!

30 stycznia 2024

W księgowości

Jakie zeznania PIT nie mogą być wysyłane przez e-Deklaracje?

Wysyłka zeznań rocznych PIT jest możliwa przez rządowy system e-Deklaracje. Sprawdź, których deklaracji zeznań rocznych za 2023 rok nie złożysz tą ścieżką i dowiedz się do kiedy należy złożyć zeznanie roczne aby rozliczyć się z fiskusem za 2023 rok!

25 stycznia 2024

W kadrach

Najniższa składka zdrowotna w 2024 roku

Od wysokości minimalnego i przeciętnego wynagrodzenia zależna jest najniższa składka zdrowotna dla przedsiębiorców. Ile wynosi w 2024 roku dla przedsiębiorców wybierających opodatkowanie na zasadach ogólnych a ile dla tych na ryczałcie? Sprawdź!

22 stycznia 2024

W prawie

6 godzin na stawienie się do wojska albo więzienie?

Zgodnie z obowiązującymi przepisami żołnierze rezerwy, którzy zostali powołani do czynnej służby wojskowej, będą mieli 6 godzin na stawienie się do wojska od powzięcia informacji o ogłoszeniu mobilizacji lub wybuchu wojny.

19 stycznia 2024

W ubezpieczeniach ZUS

Możliwość skorzystania z Małego ZUS-u Plus – stanowisko Rzecznika Małych i Średnich Przedsiębiorców

Możliwość skorzystania z Małego ZUS-u Plus dla wielu przedsiębiorców jest bardzo ważna, ponieważ znacznie obniża to zobowiązania. Czy osoby, które korzystały z Małego ZUS-u Plus w latach 2019–2021, będą mogły skorzystać z tej ulgi w 2024 roku? Sprawdź!

15 stycznia 2024

W kadrach

Płaca minimalna 2024 – rekordowe podwyżki dla każdego!

Rząd przyjął założenia budżetu na przyszły rok, a także podjął decyzję o podniesieniu płacy minimalnej. Minimalne wynagrodzenie w 2024 roku ma od stycznia wzrosnąć. Ile będzie wynosić płaca minimalna? Przeczytaj ten artykuł i dowiedz się więcej!

12 stycznia 2024

W podatkach

Ostatnie dni na złożenie CIT-15J - poznaj termin!

Spółki jawne z mieszanym składem, które starają się uniknąć opodatkowania podatkiem CIT zobowiązane do złożenia CIT-15J przed rozpoczęciem każdego roku. Jeśli jednak rok obrotowy pokrywa się z kalendarzowym, informację trzeba złożyć do końca grudnia.

28 grudnia 2023

W kadrach

Limit zwolnienia PIT na świadczenia z ZFŚS wyniesie już tylko 1000 zł

Limit zwolnienia PIT na świadczenia z ZFŚS wyniesie już tylko 1000 zł! Tylko do końca 2023 roku świadczenia wypłacone pracownikom z ZFŚS są wolne od podatku dochodowego do wysokości 2000 zł. Sprawdź to!

28 grudnia 2023

W księgowości

Progi finansowe zostaną podwyższone o 25%

W związku z inflacją, która w ostatnich 10 latach wyniosła ponad 20%, Komisja Europejska postanowiła podwyższyć progi finansowe. Dowiedz się więcej!

27 grudnia 2023

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów