0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Sprawozdawczość

Sprawozdawczość

Rachunek zysków i strat - najważniejsze informacje

Narzędziem, jakie pozwala kontrolować kondycję finansową przedsiębiorstwa jest rachunek zysków i strat. Kto musi przygotowywać rachunek zysków i strat? W jaki sposób prawidłowo go sporządzić? Odpowiadamy na pytania w artykule! Przeczytaj i sprawdź!

14 lutego 2023

Sprawozdawczość

Aktywa - definicja, przykłady i ich rodzaje

Aktywa to kontrolowane przez jednostkę zasoby majątkowe o wiarygodnie określonej wartości, tak zaczyna się definicja aktywów. Co praktycznie do nich zaliczamy? Jakie wyróżniamy rodzaje aktywów? Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się więcej!

9 lutego 2023

Sprawozdawczość

Aktywa i pasywa - definicja i rodzaje

Podmioty podlegające pod ustawę o rachunkowości zobowiązane są sporządzać sprawozdanie finansowe. Jednym z najważniejszych części sprawozdania finansowego jest bilans, który dzieli się na aktywa i pasywa. Jak należy rozumieć definicję aktywów i pasywów?

9 lutego 2023

Sprawozdawczość

Ważne terminy podatkowe - kiedy zapłacić VAT, dochodowy oraz ZUS

Poznaj wszystkie ważne terminy podatkowe związane z obowiązkami, jakie nakładają na przedsiębiorców przepisy. Sprawdź, kiedy musisz rozliczyć się z podatku dochodowego, składek ubezpieczeniowych oraz podatku VAT. Wszystko o terminach podatkowych!

7 lutego 2023

Sprawozdawczość

Sprzedaż prywatnej nieruchomości a opodatkowanie

Planujesz sprzedać nieruchomość i zastanawiasz się czy będziesz musiał zapłacić od tej czynności podatek? A jeśli tak to jaki i o jakiej stawce? Przeczytaj ten artykuł i dowiedz się z jakim podatkiem wiąże się sprzedaż prywatnej nieruchomości!

1 lutego 2023

Sprawozdawczość

Elektroniczne sprawozdanie finansowe spółki

Kto składa elektroniczne sprawozdanie finansowe? Jak są dopuszczalne formy podpisów pod e-sprawozdaniem? Kto może się pod nim podpisać? Z jakim najczęstszymi problemami i błędami można spotkać się podczas podpisywania e-sprawozdań? Sprawdź!

22 grudnia 2022

Sprawozdawczość

Jakie załączyć uchwały do sprawozdania finansowego?

Samo przygotowanie i zatwierdzenie sprawozdania finansowego nie kończy roku sprawozdawczego spółki. Do sporządzonego sprawozdania podmiotu należy dostarczyć bowiem odpowiednie uchwały. Jakie zatem załączyć uchwały do sprawozdania finansowego? Odpowiadamy!

15 grudnia 2022

Sprawozdawczość

Dane w KRS a aktualizacja w S24 i Portalu Rejestrów Sądowych

Od 1 lipca 2021 roku zmienił się sposób zmiany danych dotyczących spółki. zarejestrowanej w Krajowym Rejestrze Sądowym. Obecnie dane w KRS zmienia się przy użyciu PRS oraz S24. Jak zatem dokonać zmian za pośrednictwem tych portali? Odpowiadamy!

14 grudnia 2022

Sprawozdawczość

Naruszenie procedury rachunkowej – możliwe konsekwencje karne i podatkowe

Pojęcie procedury rachunkowej jest rozumiane w szeroki sposób. Warto jednak mieć świadomość, że naruszenie procedury rachunkowej niesie za sobą konsekwencje gruncie prawa karno-skarbowego. Kiedy zatem ma miejsce naruszenie procedury rachunkowej? Sprawdź!

7 grudnia 2022

Sprawozdawczość

Spis z natury po zmianie opodatkowania - czy jest obowiązkowy?

Polski Ład umożliwił zmianę formy opodatkowania w trakcie roku z ryczałtu na zasady ogólne. Czy obowiązkiem przedsiębiorcy było zatem sporządzenie spisu z natury? Przedstawiamy, czy kiedy trzeba sporządzić spis z natury po zmianie opodatkowania!

29 listopada 2022

Sprawozdawczość

Podatek od nieruchomości przy likwidacji działalności

W przypadku nieruchomości związanych z z działalnością właściciel musi liczyć się z wyższymi stawkami podatku od nieruchomości. Jak jednak jest w przypadku zamknięcia firmy? Czy należy zapłacić podatek od nieruchomości przy likwidacji działalności?

18 listopada 2022

Sprawozdawczość

Korekta zgłoszenia celnego w toku kontroli - kiedy jest możliwa?

Podatnicy dokonujący importu towarów mają obowiązek składania zgłoszenia celnego w zakresie dopuszczenia towarów do określonej procedury celnej. Jak jednak wygląda sytuacji, jeśli ma miejsce korekta zgłoszenia celnego w toku kontroli? Odpowiadamy!

17 listopada 2022

Sprawozdawczość

Przychody wliczane do wyliczenia składki zdrowotnej

Na skutek Polskiego Ładu zmienił się sposób wyliczenia składki zdrowotnej. Pojawią się wątpliwości, czy wszystkie uzyskane przychody wliczane do wyliczenia składki zdrowotnej mają wpływ na jej wysokość? Sprawdź, jak ustalić wysokość składki zdrowotnej!

16 listopada 2022

Sprawozdawczość

Formalności celne przy eksporcie towarów poza UE

Dokonując w ramach prowadzonej działalności dostawy towarów do krajów poza Unię Europejską należy pamiętać o wymogach formalnych w związku z tymi transakcjami. Jakie zatem należy wypełnić formalności celne przy eksporcie towarów poza UE? Sprawdź!

4 listopada 2022

Sprawozdawczość

Podatnik zwolniony z VAT a wniosek VAT-REF - czy to możliwe?

Podatnik zwolniony z VAT a wniosek VAT-REF to na pozór dwa wykluczające się pojęcia. W artykule dokonamy analizy, czy podatnik, który w Polsce podlega zwolnieniu z VAT ma możliwość zawnioskować o zwrot VAT naliczonego w innym kraju. Sprawdź!

3 listopada 2022

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów