Windykacja
Licytacja ruchomości – jak przebiega i kto może wziąć w niej udział?
W przypadku gdy dłużnik nie spłaci długu lub nie zawrze umowy z wierzycielem może dojść do zajęcia majątku przez komornika. W jaki sposób przebiega licytacja ruchomości i kto może brać w niej udział? Przeczytaj artykuł i dowiedz się więcej!
25 czerwca 2022
Obciążenie dłużnika kosztami windykacji w transakcjach handlowych – jakie masz prawa?
Twój kontrahent jest nierzetelny i nie płaci lub zawsze płaci z opóźnieniem za faktury? Co możesz zrobić w takiej sytuacji? Czy dłużnik może zostać obciążony kosztami windykacji? Sprawdź, obciążenie dłużnika kosztami windykacji w transakcjach handlowych!
7 kwietnia 2022
Przestępstwa dłużników popełniane na szkodę wierzycieli
Nierzadko przedsiębiorcy stają się wierzycielami swoich kontrahentów. Co może zrobić wierzyciel aby uzyskać swoje roszczenie? Czym są przestępstwa dłużników i jaka kara za nie grozi? Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się więcej na ten temat!
17 lutego 2022
Elektroniczne zajęcie rachunku bankowego przez komornika - jak się odbywa?
Dzięki systemowi OGNIVO i innym rozwiązaniom, komornik może w szybki sposób ustalić, w którym banku dłużnik ma konto i zacząć elektroniczną egzekucję. W jaki sposób przebiega Elektroniczne zajęcie rachunku bankowego przez komornika? Przeczytaj artykuł!
22 lutego 2022
Wspólna nieruchomość małżonków a egzekucja – czy wierzyciel może zabrać wspólny majątek?
Czy dług jednego z małżonków może pozbawić was wspólnego mieszkania? Istnieje możliwość zasądzenia przymusowego podziału majątku, lecz wierzyciel musi mieć ku temu konkretne przesłanki. Sprawdź, wspólna nieruchomość małżonków a egzekucja!
1 lutego 2022
Jak przebiega zajęcie i licytacja komornicza samochodu?
Pożyczyłeś od kogoś samochód i nagle zostaje Ci on zabrany przez komornika sądowego? Przeczytaj, kiedy komornik może zająć samochód i jak przebiega ten proces. Dowiedz się jak wygląda licytacja komornicza samochodu i co później dzieje się z pojazdem.
19 sierpnia 2021
Koszty egzekwowania wierzytelności z pominięciem komornika – kto, ile płaci?
Zadaniem komornika jest uzyskanie kwoty zadłużenia i przekazanie jej wierzycielowi. Czy warto „dogadać się” z dłużnikiem i uprościć przebieg postępowania? Przeczytaj, jakie są koszty egzekwowania wierzytelności z pominięciem komornika i kto za to płaci!
23 maja 2021
Ugoda z dłużnikiem – korzyści płynące z jej zawarcia
Ugoda z dłużnikiem to polubowne rozwiązanie konfliktu, w którym zarówno wierzyciel, jak i dłużnik decydują się na określone ustępstwa związane np. z ratami spłaty długu czy naliczaniem odsetek. Więcej informacji o zawieraniu ugody znajdziesz w artykule.
2 kwietnia 2022
Wezwanie do zapłaty wystawione dla kontrahenta- co dalej?
Wielu na samą myśl o przeprowadzeniu windykacji ogarnia przerażenie. Najlepiej traktować to jako odzyskiwanie pieniędzy, które nam się należą. Ci, którzy w praktyce rzadko spotykają się z przeterminowanymi fakturami pytają: wezwanie do zapłaty i co dalej?
12 października 2021
Umorzenie egzekucji prowadzonej przez komornika
Umorzenie egzekucji przez komornika może spowodowane np. tym, że nie udało się ustalić majątku dłużnika. Umorzenie egzekucji nie oznacza, że dług przestaje istnieć. Wierzyciel może złożyć kolejny wniosek o egzekucję nawet po kilku latach.
11 lipca 2022
Koszty upomnienia - ile wynoszą i co warto o nich wiedzieć?
Wysłanie upomnienia osobie zalegającej z podatkami czy składkami ZUS jest obowiązkowe. Wszczęcie postępowania egzekucyjnego może nastąpić dopiero po 7 dniach od doręczenia upomnienia. Ile wynoszą koszty upomnienia? Kiedy upomnienie nie jest potrzebne?
24 marca 2022
Skarga na czynności komornika i skutki jej wniesienia
Komornik nie powinien nadużywać swoich praw w postępowaniu egzekucyjnym. Jeżeli jednak z powodu jego nieodpowiednich działań komuś stała się krzywda, taka osoba może skorzystać z takich środków jak skarga na czynności komornika. Sprawdź, jak ją złożyć!
25 czerwca 2022
Kompensata zobowiązań - co to jest i jak ją przeprowadzić?
Kompensata zobowiązań jest metodą uregulowania zobowiązań między kontrahentami i zalicza się ją do rozliczeń bezgotówkowych. Kiedy kontrahenci mogą zdecydować się na kompensatę zobowiązań i czy zawsze jest możliwa? Przeczytaj artykuł i dowiedź się więcej!
25 czerwca 2022
Kompensata wzajemnych zobowiązań i należności
Kompensata wzajemnych zobowiązań jest rozwiązaniem dla przedsiębiorców, którzy mają kłopoty finansowe. Dowiedz się, jak skutecznie umorzyć swoje zobowiązania względem wierzyciela - nawet, jeśli Twoja firma ma problemy z płynnością finansową!
25 stycznia 2022