0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

9 wyników dla tematu: biala-lista-podatnikow

Artykuły:

Sankcje za korzystanie z rachunku spoza białej listy

Biała lista podatników VAT daje przedsiębiorcom możliwość weryfikacji swoich kontrahentów. Jak przebiega weryfikacja numerów rachunków bankowych kontrahentów? Dowiedz się, jakie są konsekwencje i sankcje za korzystanie z rachunku spoza białej listy!

13 czerwca 2024

Biała lista podatników a opłaty za najem prywatny

Kogo obejmuje biała lista podatników VAT? Czy regulowanie opłaty za najem prywatny również powinno być dokonywane na rachunek bankowy wskazany na białej liście? Przeczytaj artykuł i dowiedz się, czy w tym przypadku mogą wystąpić konsekwencje karne.

4 lipca 2023

Biała lista podatników VAT – czym jest i jakie dane zawiera?

Dowiedz się, czym jest biała lista podatników VAT. Sprawdź jakie sankcje grożą za niezastosowanie się do przepisów. Od kiedy możesz je ponieść? Jak możesz się przed nimi ratować? W naszym artykule tłumaczymy niejasności dotyczące tego zagadnienia.

8 maja 2023

Biała lista, czyli wykaz podatników VAT – co warto wiedzieć?

Czym jest biała lista podatników VAT i jakie dane zawiera? Jakie obowiązki ciążą na partnerach biznesowych w związku z jej wprowadzeniem? Sprawdź, o czym należy pamiętać, by nie narazić się na sankcje. Więcej na ten temat w artykule.

3 września 2021

Faktura na ponad 15 000 zł od podatnika zwolnionego z VAT a biała lista

Nie każda faktura może zostać rozliczona przez nabywcę w dowolnie wybrany sposób. Ustawodawca wprowadza coraz więcej zaostrzeń nawet do rozliczeń faktur. Sprawdź, jak powinna zostać rozliczona faktura na ponad 15 000 zł od podatnika zwolnionego z VAT!

23 lipca 2021

Biała lista podatników – jak weryfikować kontrahentów?

MF udostępniło wykaz podatników VAT, za pomocą którego możliwe jest zweryfikowanie rachunku bankowego. Sprawdź, jakie konsekwencje na gruncie PIT oraz odpowiedzialności solidarnej wprowadza biała lista podatników VAT i jak się przed nimi chronić!

31 marca 2021

Przelew na konto spoza wykazu podatników VAT – jakie konsekwencje?

Co w sytuacji, gdy wykonano przelew na konto spoza wykazu podatników VAT? Czy wywołuje to konsekwencje podatkowe?

23 grudnia 2020

Weryfikacja kontrahenta przy płatnościach elektronicznych a biała lista podatników

Czy konieczna jest weryfikacja kontrahenta przy płatnościach elektronicznych lub kartą płatniczą? Sprawdź!

10 lipca 2020

Rachunek bankowy na białej liście - jaki powinien widnieć?

Biała lista podatników służy do weryfikacji kontrahentów oraz ich rachunków bankowych. Brak numer rachunku bankowego na białej liście może wywołać określone konsekwencje. Sprawdź, Rachunek bankowy na białej liście jaki powinien się na niej znaleźć!

18 grudnia 2019

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów