0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

13 wyników dla tematu: dokumenty-ksiegowe

Artykuły:

Faktura pro-forma a VAT - wszystko co powinieneś wiedzieć

Proforma jest przyjęta w obrocie gospodarczym jako podstawa do zapłaty przed dostarczeniem towaru lub wykonaniem usługi, nie stanowi jednak ona dokumentu księgowego. Sprawdź, jakie elementy powinna zawierać faktura pro-forma! Odpowiedź w artykule!

16 listopada 2021

Dokumenty które musi przechowywać przedsiębiorca - warto wiedzieć!

Przedsiębiorcy mają obowiązek przechowywać dokumenty księgowe jak i firmowe. Okres przez jaki dokumenty muszą być przechowywane zależy od ich rodzaju. Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się jak długo należy przechowywać poszczególne dokumenty!

29 września 2021

Jak prawidłowo przechowywać dokumenty i dowody księgowe?

Przedsiębiorcy prowadzący działalność gospodarczą zobowiązani są do przechowywania dokumentacji księgowej. Jak prawidłowo przechowywać dokumenty i dowody księgowe? W artykule przedstawiamy najważniejsze zasady prowadzenia Księgi Przychodów i Rozchodów!

21 kwietnia 2021

Dowody księgowe - jak należy je poprawnie numerować?

Przedsiębiorcy często mają wątpliwości, w jaki sposób powinna być dokonywana numeracja dowodów księgowych w KPiR. Czy dowody księgowe powinny mieć nadaną numerację roczną czy miesięczną? Sprawdź! W naszym artykule znajdziesz odpowiedź na to pytanie.

27 stycznia 2021

Dokumenty księgowe - jak długo spółka ma je przechowywać?

Dokumenty księgowe ze względu na swój charakter dowodu rzeczowego, muszą być archiwizowane przez firmy. Kwestia przechowywania dokumentacji firmowej została szczegółowo uregulowana przez ustawę o rachunkowości. Dowiedz się więcej!

6 stycznia 2018

Straciłeś dokumenty księgowe przed końcem okresu przechowywania? Sprawdź, co zrobić!

Nie da się przewidzieć i zapobiec wszystkim zdarzeniom losowym – jak pożar czy powódź – które mogą doprowadzić do nieodwracalnej utraty dokumentacji księgowej. Co robić w takiej sytuacji?

11 grudnia 2017

Dokumenty księgowe - przez jaki okres należy je przechowywać?

Przedsiębiorcy prowadzący działalność gospodarczą muszą pamiętać o tym, że dokumenty księgowe powinny być starannie przechowywane. Przez jaki okres należy przechowywać źródłowe dokumenty księgowe? Przeczytaj artykuł i dowiedz się więcej na ten temat.

25 sierpnia 2017

Przechowywanie dokumentów księgowych - czy wiesz, jak to robić?

Nie każdy przedsiębiorca wie, że właściwe przechowywanie dokumentów księgowych oparte jest o obowiązujące normy i procedury prawne. Dowiedz się, jak prawidłowo je przechowywać. Przeczytaj też o możliwości przechowywania dokumentów w wersji elektronicznej!

22 czerwca 2017

Dokument KP - kiedy jego wystawienie jest konieczne?

Czy przy wystawianiu faktury płatnej gotówką muszę wystawiać dokument KP czy nie jest to konieczne?

23 lutego 2017

Czy kopia faktury pozwala na ujęcie kosztu w KPiR?

Wpłynęła do mnie kopia faktury od kontrahenta. Czy mogę ją zaliczyć do kosztów prowadzonej działalności?

17 lutego 2017

Przechowywanie dokumentacji podatkowej - ważne

Przedsiębiorcy mają obowiązek przechowywać dokumenty firmy. Czy wiesz, w jaki sposób powinno przebiegać przechowywanie dokumentacji podatkowej firmy oraz jakie są kary za uchybienia w tej kwestii? Sprawdź, odpowiedź w artykule!

17 października 2016

Obowiązki przedsiębiorcy zamykającego okres rozliczeniowy

Jeśli wystawia Pan dokumenty przychodowe - faktury, rachunki, korekty - w programie komputerowym, to konieczne będzie ich wydrukowanie.

22 października 2013

Jak przechowywać dokumenty przy prowadzeniu księgowości internetowej?

Korzystam z księgowości internetowej. Czy według przepisów powinnam drukować kopie wszystkich wystawionych paragonów i faktur?

1 lipca 2013

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów